Ierosina jaunu apbalvojumu 1

 

Raitis Apalups ir rosinājis ievērojamiem cilvēkiem mūzikā, literatūrā, vizuālajā un skatuves mākslā pasniegt jaunu apbalvojumu “Gulbenes novada Gods”.

 

 

Šis R.Apalupa priekšlikums tika izskatīts Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Komitejas priekšsēdētāja Sandra Daudziņa skaidroja, ka Kultūras komisija tika rosināta izveidot jaunu apbalvojumu, ar ko apbalvotu ievērojamus cilvēkus, darot godu Gulbenes novadam. R.Apalups “Dzirkstelei” saka, ka viņš rosinājis, ka šī balva varētu tikt piešķirta arī gulbeniešiem.


R.Apalups klātesošajiem komitejas sēdē stāstīja, ka ir radusies doma nodibināt, piemēram, Kārļa Sebra prēmiju vai balvu un to izdarīt tieši šogad, jo februārī K.Sebrim palika 100 gadu. “Apspriežot šo jautājumu kultūras komisijā, secinājām, ka tai nevajadzētu būt naudas prēmijai, tā varētu būt balva, uzaicinot apbalvojamo cilvēku viesoties mūsu novadā un iepazīstinot, piemēram, ar K.Sebra vietām un to, kas šo cilvēku varētu mūsu novadā interesēt. Tā varētu būt ne tikai Kārļa Sebra balva, bet arī citu izcilu novadnieku balvas, piemēram, Antras Liedskalniņas balva, Jūlija Madernieka vai brāļu Kokaru balva vai vēl citu ievērojamu novadnieku, kas pazīstami ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās,” norādīja R.Apalups.


Lēmuma projekts tiek virzīts izskatīšanai novada domes sēdē. 

Pievieno komentāru

Komentāri 1

oi!

Daiļās mākslas, tas ir jauki. Cilvēki, kas tām veltījuši savus mūžus - godājami un cienījami, bet ... Kur paliek eksakto jomu pārstāvji - zinātnieki, inženieri, arhitekti, piloti, kuģu kapteiņi, finansisti u.t.t.? Viņu pienesums nav tik publiski redzams un dzirdams, tomēr, domāju, ka ne mazāk nozīmīgs un pēdas vēsturē atstājošs. Būtu vērts pastrādāt arī pie viņu apzināšanas un cildināšanas.

pirms 7 gadiem, 2014.07.22 09:26

Vietējās ziņas