Iesaistās Jauniešu ideju laboratorijā

Valmieras novada fonds un Latvijas Kopienu fondu kustība ir sākusi jaunu programmu - Jauniešu ideju laboratorija. Jau ir notikuši divi semināri, kuros piedalījās sešas enerģiskas un drosmīgas jaunietes arī no Tirzas pagasta.

Jauniešu ideju laboratorijā iesaistījusies Elīna Artamonova, Inese Mangusa, Jolanta Misiņa, Marta Ģipsle, Līga Kozule un Līva Krišāne. Meitenes šobrīd ir studentes.

"Valmieras novada fonds Tirzas pagasta Attīstības biedrībai, kas ir arī Kopienu fondu kustības asociētā dalībniece, izteica priekšlikumu iesaistīties Jauniešu ideju laboratorijā, un mēs šo piedāvājumu pieņēmām, jo labprāt sadarbojamies ar jauniešiem, uzklausām un pieņemam viņu labās idejas," saka Tirzas pagasta Attīstības biedrības valdes priekšsēdētājs Nils Treijs.

Jauniešu ideju laboratorijas mērķis ir skaidrot un dot jauniešiem iespējas iesaistīties nevalstisko organizāciju darbībā. "Jaunieši mācās izstrādāt projektus, tos īstenot, kā arī domā, kas būtu piemērotākie veidi, kā piesaistīt ziedojumus konkrētam mērķim. Ikviena laba ideja ir noderīga pagastam," saka Sarmīte Krišāne, kura darbojas Attīstības biedrībā un Kopienu fondā.

Atgriežoties no Jauniešu ideju laboratorijas semināriem, jaunietes turpina mācīties rakstīt un īstenot projektus, kā arī apgūst jaunas iemaņas, piemēram, argumentēšanā un pārliecināšanā, kas palīdzēs uzrunāt ziedotājus, lai tādā veidā palīdzētu saviem fondiem.

Jaunietes vienosies arī par rezultātu, ko viņas vēlas sasniegt - piesaistīt ziedojumus, īstenot projektus, kļūt par brīvprātīgajiem vai īstenot vēl citas idejas. Latvijā Jauniešu ideju laboratorija ir mēģinājums aktivizēt jauniešus labdarībai, kā arī radīt atbalsta sistēmu jauniešu līdzdalībai un ideju realizēšanai.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas