Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iesaka nenodarboties ar pašārstēšanu

Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti cūku audzētājiem iesaka nenodarboties ar dzīvnieku pašārstēšanu, bet, novērojot dzīvniekiem jebkādas saslimšanas pazīmes, vērsties pēc palīdzības pie veterinārārsta.

"Tas ir pirmais noteikums cūku audzētājiem laikā, kad Latvijā ieviesti drošības pasākumi, lai nepieļautu bīstamas un ļoti lipīgas cūku slimības - Āfrikas cūku mēra - ievazāšanu no Krievijas un izplatību Latvijā," skaidro Pārtikas un veterinārā dienesta Austrumvidzemes pārvaldes vadītāja Indra Tomiņa.  

Ir noteikti vairāki vēl citi drošības pasākumi, piemēram, uzņēmumiem, kuri nodrošina transportu cūku eksportēšanai uz Krieviju, pēc atgriešanās Latvijā ir jāveic atkārtota transportlīdzekļa dezinfekcija. Citiem dzīvus dzīvniekus pārvadājošajiem transporta līdzekļiem dienesta robežinspektori kā līdz šim prasīs uzrādīt dokumentu, kas apliecina, ka transporta līdzeklis Krievijas pusē pēc dzīvnieku izkraušanas ir dezinficēts, tiks pārbaudīta arī automašīnas tīrība. Privātpersonām, kas Latvijā ieceļos no Ļeņingradas apgabala, tiks veikta bagāžas kontrole, lai pārliecinātos, ka no Krievijas netiek ievesta svaiga gaļa un tās produkti. Aizliegts no Krievijas ievest arī dzīvas cūkas.

 

"Arī dzīvnieku novietnēs obligāti ir jāievēro stingri bioloģiskās drošības pasākumi. Cūkas nedrīkst nonākt saskarsmē ar kautuvju blakusproduktiem vai kritušiem dzīvniekiem. Nav pieļaujama nepiederošu personu un transportlīdzekļus atrašanās novietnes teritorijā. Ja dzīvnieku novietni apmeklē citas personas, tās jānodrošina ar vienreizējās lietošanas virssvārčiem un bahilām (apavi)," atgādina I.Tomiņa.

 

Bez saskaņošanas ar cūku novietni apkalpojošo veterinārārstu nav atļauts novietnē ievest jaunus dzīvniekus. Regulāri jāveic deratizācijas pasākumi, kā arī jāievēro personīgā higiēna.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas