Ieslēgs sirēnas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests 10.novembrī pulksten 10.00 uz trim minūtēm visā Latvijā ieslēgs trauksmes sirēnas. Par to informē Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere.

I.Vetere norāda, ka sirēnas ieslēdz, lai pārbaudītu to tehnisko gatavību un skaņas signāla dzirdamību. Šajā dienā iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un turpmāka rīcība nav nepieciešama. Trauksmes sirēnu gatavības pārbaudi veic divreiz gadā - novembrī un maijā atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem.


Trauksmes sirēnas brīdina iedzīvotājus par ārkārtējām situācijām, notikušām dabas vai tehnogēnām katastrofām vai to draudiem. Turpmāk, izdzirdot sirēnas signālu, jāieslēdz radio vai televīzijas uztvērējs, kur pārraidīs informāciju par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un rīcību katastrofu un avāriju gadījumos.


I.Vetere informē, ka pagājušajā nedēļā Gulbenes novadā bijis tikai viens izsaukums. 3.novembra pēcpusdienā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma informāciju, ka Gulbenē, pretim Ābeļu ielas 17.b namam, dūmo automašīnas "Opel" motora telpa. Jau pēc 2 minūtēm notikuma vietā ieradās ugunsdzēsēji un nodzēsa. Degšanas platība bija 1 kvadrātmetrs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas