Iesniegums jāraksta atsevišķos gadījumos 3

Gulbenietis Herberts Balodis jūtas aizskarts, jo uzskata, ka ir pazemojoši viņam kā represētajam rakstīt iesniegumu, lai saņemtu pabalstu. Vai novada domei nav datu bāzes par iedzīvotājiem?

Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica skaidro, ka lēmums par materiālās palīdzības piešķiršanu tiek pieņemts, pamatojoties uz novada pagastu pārvalžu vai pilsētas pārvaldes sagatavotu sarakstu pēc “Personas datu pārlūkā” esošās informācijas. 

Viņa stāsta, ka naudas izmaksa politiski represētajām personām vai iedzīvotājiem, kuri piedalījušies Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanā, notiek tā - pārvaldes sagatavo sarakstus ar abām šo cilvēku grupām un iesniedz tos Gulbenes novada sociālajā dienestā. Pēc šiem sarakstiem tad arī notiek naudas izmaksa.

“Ja gadījumā kāds no šo grupu cilvēkiem kāda iemesla dēļ nav ticis iekļauts sarakstā, tikai tad viņam ir jāraksta iesniegums,” uzsver G.Krevica un piebilst, ka politiski represētajiem naudas izmaksa notiek novembrī, bet Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētājiem - decembrī.

“Ja šajā laikā nauda nav saņemta, cilvēks var jautāt pārvaldē, vai viņš ir bijis iekļauts sarakstā. Ja ir gadījies, ka nav - tikai tad jāraksta iesniegumu. Ja vēlas, var arī pirms tam jau painteresēties, vai ir iekļauts sarakstā,” norāda G.Krevica.

Gan represētajiem, gan tiem, kas bija Černobiļā, ir jābūt deklarētiem Gulbenes novadā. Arī jubilāriem ir jābūt deklarētiem Gulbenes novadā.

G.Krevica skaidro, kāpēc ir tapuši saistošie noteikumi “Par materiālo palīdzību Gulbenes novadā”. Proti, pašvaldība pēdējos gados jau bija piekopusi tradīciju - izmaksāt vienreizējo pabalstu represētajiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētājiem, kā arī katra pārvalde sveica nozīmīgās jubilejās pagasta un pilsētas iedzīvotājus.

“Šī ir pašvaldības brīva iniciatīva, kas līdz šim nebija nostiprināta. Tātad pašvaldībai tas obligāti nebija jādara. Varēja maksāt vai nemaksāt. Tagad, pieņemot šos noteikumus, tā ir kā garantija, ka noteikumos noteiktās grupas saņems šo materiālo palīdzību. Noteikumi ir izstrādāti, un tie būs jāpilda. Tika sakārtots arī jautājums par nozīmīgās dzīves jubilejās sveicamajiem. Tagad visā novadā būs noteikta kārtība, kā tiek sveikti jubilāri lielajās dzīves jubilejās,” saka G.Krevica.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka šie saistošie noteikumi nosaka arī to, ka tiek sniegta materiālā palīdzība 80, 85, 90, 95, 100 gadu jubilejā un katru gadu pēc 100 gadu sasniegšanas. Pašvaldība to sniedz, lai materiāli atbalstītu  cienījama vecuma personas. Materiālās palīdzības apmērs: 80 gadu jubilejā 20 eiro, 85 gadu jubilejā 25 eiro, 90 gadu jubilejā 30 eiro, 95 gadu jubilejā 35 eiro, 100 gadu jubilejā 100 eiro un katrā nākamajā jubilejā pēc 100 gadu sasniegšanas 100 eiro. Kāda represētā interesējas, ja viņai ir jubileja, vai viņa saņems gan pabalstu jubilejā, gan arī pabalstu kā represētā persona. G.Krevica apstiprina, ka jubilejas gadā cilvēks saņems naudu divas reizes.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

andris

nu ja tev baložkungs vienu lapu grūti uzrakstīt.... tad neraksti

pirms 6 gadiem, 2015.04.15 12:48

wwwwww.......

Vai vispār Baložkungs kādeiz ir bijis ar kaut ko apmierināts, viņš ne ar ko nav apmierināts, viņam laikam ir garlaicīgi , nav ko darīt , tad būtu kaut lielu slaucījis nevis sūzības rakstījis, tāpēc laikam tie pabalsti viņam kavējās ka tik nejauks.......

pirms 6 gadiem, 2015.04.15 16:46

bingo

Un ja pēc jubilejas noliek karoti,tad vēl apbedīšanas pabalsts un naudu saņem trīs reizes!Jauki dzīvot Gulbenē.

pirms 6 gadiem, 2015.04.15 19:15

Vietējās ziņas