Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iespēja uzlabot apkures sistēmu ir daudziem

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka privātmājas var tikt pie jaunas, videi nekaitīgas apkures iekārtas, atpakaļ saņemot pusi no iegādes izmaksām. Lasītāji par to ir izrādījuši lielu interesi.

Projektu konkurss „Atjaunojamo energoresursu izmantošana mājsaimniecību sektorā" paredz iespēju privātmāju īpašniekiem veikt apkures sistēmas būtiskus uzlabojumus, saņemot par to atbalstu. Konkursa nolikums tomēr radījis pārpratumus par to, kas tad īsti var piedalīties konkursā.

 

"Galvenais mērķis ir iegādāties un uzstādīt iekārtas, kas nodrošinās siltumenerģijas vai elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem. Bet konkursā netiek atrunāts, kādas iekārtas būtu jānomaina. Tas nozīmē, lai, piemēram, uzstādītu siltumsūkni un saņemtu finansējumu no Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta, māja var būt apkurināta ar gāzi, dīzeļdegvielu, pat ar malku vai ēkā vispār var nebūt apkures sistēmas," skaidro Klimatu pārmaiņu finanšu instrumenta eksperte Veronika Gomančenko.

 

Viņa informē, ka dažādās pilsētās Latvijā tiek rīkoti semināri, lai skaidrotu un informētu par šo projektu konkursu. Tuvākā vieta mūsu novada iedzīvotājiem, kur notiks šāds seminārs, ir Smiltene. 22.februārī pulksten 11.00 ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par konkursa nosacījumiem.

 

Pieteikties semināram Smiltenē var līdz 21. februārim pulksten 12.00, reģistrējoties tīmekļa vietnē www.vidzeme.lv.

 

Seminārs būs par brīvu, un tajā varēs uzdot visus neskaidros jautājumus.


Vairāk informācijas var atrast internetā "www.vidm.gov.lv".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas