Iespējams, stārķis pārziemos

tārķis, kurš janvāra vidū tika pamanīts ceļa posmā Gulbene-Rēzekne (Bērzpils pusē), joprojām turpina tur dzīvoties, lai arī ārā valda pamatīgs sals. 

Ornitologs Elvijs Kantāns “Dzirkstelei” stāsta, ka pirms dažām dienām ar viņu sazinājies vīrietis, kurš šo stārķi piebaro, un lūdzis padomu, kā rīkoties šajā aukstumā, lai putns izdzīvotu.

“Izrādās, ka putns regulāri tiek barots. Es to nezināju. Viņš interesējās, vai putnu var mēģināt noķert un kā to izdarīt, jo arī putna barotāju satrauc lielais sals. Izrunājām par ķeršanu, kā labāk rīkoties, bet, lai arī putns jau krietnu laiku tiek barots, ir pieradis, tomēr pie cilvēkiem tas nenāk klāt, rokās nedodas. Stārķis ir iemanījies iet ēst tajā vietā, kur tiek likta barība. Putna barotājs teica, ka stārķis esot ļoti žirgts, labi lido, dzīvīgs, izturīgs, veselīgs. Ja ir barība un ja putns jau pirms lielā sala ir kārtīgi barots, uzkrājis sev rezervi un viņu joprojām turpinās barot, viņam vajadzētu izdzīvot. Ja putns būtu novārdzis, tad tik lielu salu, protams, neizturētu. Bet šim gan ir jābūt stāstam ar laimīgām beigām,” saka ornitologs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas