Iespējams, vasarā bērnudārzi uz laiku būs slēgti 20

Liāna Jansone: "Kas īsti notiks ar bērnudārziem, skaidri būs zināms februārī."
"Dzirksteles" redakcija saņem satrauktus vecāku zvanus, kuri vēlas uzzināt, vai tā ir tiesa, ka vasarā neviens bērnudārzs nestrādās. Arī www.dzirkstele.lv forumā vecāki pauž savu sašutumu par iespējamo bērnudārzu slēgšanu vasarā.

"Dzirkstele" sazinājās ar Gulbenes rajona padomes Izglītības pārvaldes vadītāju Liānu Jansoni, kura norāda, ka, iespējams, bērnudārzi vasarā būs slēgti ne tikai vienu mēnesi, bet pat divus.

Vecāki ir neziņā, ko darīt ar bērniem vasarā

Vecāki "Dzirksteles" forumā jautā kur likt bērnu, ja nav vecmammas vai mammas, kas pieskata. Ko tad darīt? Tas ir kaut kas nedzirdēts, un lielāks murgs nav iedomājams. Jau tā grūti, bet vēl šī problēma.


Es tiešām nezinu, ko darīt. Maksāt kādai skolniecei, tad jau man nav jēga iet uz darbu, jo man visa alga būs jāsamaksā auklei. Savukārt kāda māmiņa stāsta, ka ir neziņā, ko iesākt vasarā ar savu lolojumu.

"Pati nesen atradu darbu un sāku strādāt, atvaļinājumu paņemt vasarā nevarēšu, arī vīram ir problemātiski paņemt atvaļinājumu, vecvecāku blakus nav. Jāņem līdzi būs uz darbu, bet šaubos, vai darba devējs būs apmierināts, ja es savu trīs gadus veco bērnu ņemšu uz darbu, un kā tad lai pati strādāju, ja jāpieskata bērns," saka māmiņa.

Oficiāla lēmuma vēl nav

L.Jansone skaidro, ka pagaidām oficiāls lēmums par bērnudārzu slēgšanu vasarā vēl nav pieņemts. Viss būs atkarīgs no pašvaldībai pieejamā finansējuma.

"Šonedēļ biju Rīgā pašvaldību savienībā, kur notika Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēde. Šāda situācija draud pilnīgi visā valstī, un, piemēram, Alūksnes rajonā ir spiesti visus trīs vasaras mēnešus slēgt bērnudārzus ciet. Kas īsti notiks ar bērnudārziem, skaidri būs zināms februārī. Ir šausmīgi un sarežģīti tiem vecākiem, kuriem nav nekādu papildu iespēju, kur atstāt savu bērnu. Nezinu, es pat neredzu risinājumu šai situācijai, vismaz ne šobrīd. Situācija ir ļoti slikta, un viss ir tikai tāpēc, ka nav finansējuma," saka L.Jansone.

Diskutēs un gudros, ko darīt

Laikraksts sazinājās arī ar Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētāju Nikolaju Stepanovu, kurš apstiprina, ka tāds projekts ir, ka vasarā, iespējams, bērnudārzi būs slēgti. N.Stepanovs norāda, ka šo jautājumu skatīs tuvākajā laikā, lai vecāki gadījumā, ja bērnudārzi vasarā tiks slēgti, varētu laikus ieplānot atvaļinājumus.

"Šis jautājums, proti, par bērnudārzu slēgšanu vasarā pašlaik paliek atklāts. Pašreizējā budžeta situācijā, lai bērnudārzs izpildītu valdības norādījumus, citas izejas mums nav, bet, protams, mēs diskutēsim un domāsim, ko mēs varam izdarīt. Starp citu, tas nav pārsteigums, arī Eiropā ir tāda prakse, ka bērnudārzus, piemēram, uz kādu laiku aizslēdz, un arī citas pašvaldības tā dara. Ir dažādi piemēri, bet mums ir jāgudro, kā iziet no šīs situācijas," saka N.Stepanovs.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

.........

Pilniigi pekriitu Martas teiktajam,aarzemees par to ka beerns iet taa saucamajaa beernudaarzaa ir jaamaksaa briesmu nauda,lai piemeeram lolojums ietu daarzina tikai triis stundas diena(kas buutiibaa ir noteikts gandriiz katraa iestaadee,jo ilgaak vini nestraadaa,lielaakaa dala)un dara to katru dienu tad samaksa par to ir paari triis simti eiro meenesii,nerunaajot ja jaaved ir divi vai vairaaki.Arii aukles pakalpojumi nav nekaadi leetie,taa kaa ir Latvijaa var tikai priecaaties.Un vecaaki meklee dazaadus risinaajumus.Neveelos ne ar vienu striideeties par so jautaajumu tikai saku kaa ir citur,un arii citur pasaulee algas ir samazinaatas,ne tikai Latvijaa.

pirms 11 gadiem, 2009.01.28 23:05

?? tacu

Citās valstīs jau tā mazās algas nesamazina, bet pensionārus un bērnus arī uzskata par cilvēkiem.

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 11:26

mamma ---MAZAAA

Vai tev pašai bērni ir?Diezvai .Man jau meita iet otrajā klasē:( un cik ļoti sāp ka viņa ir pārāk pieaugusi savam vecumam jo mammai visu laiku bija jāstrādā.Man arī nav viņai omīšu ne no manas puses ne vīra puses.Trīs vasaras viņa dzīvoja mājā viena kamēr vecāki atnāk no darba-pa telefonu sazvanijāmies un ja ļāva laiks atskrēju pusdienlaikā un atkal prom.Atnākot uz pilsētu vieta bērnam neatradās bērnudārzā -bāz kur gribi.Tagad esmu mājās bet nu jau ir par vēlu,daudz par vēlu viņa jau ir patstāvīga.Un cik nav tādu bērnu kas dzīvojas caurām dienām mājās iziet parkā bet vecākus nesatiek līdz pat vakaram.

pirms 11 gadiem, 2009.01.26 09:04

sdf tai Ilze

Ventspili par etalonu var ņemt, bet ... Vai Jūs zināt cik naudas ieņem šīs pilsētas dome? Es nē, bet nojaušu. Kādu citu pašvaldību salīdzināt ar Ventspili ir, kautri izsakoties, nekorekti. Par to naudu daudzi citi spētu ne sliktāk:)

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 18:58

sdf tai mazaaa

Ja Jūs esiet iedziļinājusies tēmā, tad sapratīsiet, ka patiesībā tie bērneļi, kas pēdējo vasaru pirms dārziņa beigšanas dzīvo dārziņā, patiesībā 90% gadījumu nākošajā vasarā pēc 1. klases vasarā mājās dzīvo vieni paši. Sazvanās ar vecākiem, vecāki pa pusdienlaiku aizskrien pabarot, apskatās vai viss kārtībā un jož atpakaļ uz darbu. Ar pavisam sīčiem to nevar dabūt gatavu :( Tā nedrīkst, bet tā nu tas ir. Variantu ir gaužām maz, kādas nebūt nometnes uz pāris, trīs nedēļām un viss. Beigusies viensētnieku ēra, kad vairākas paaudzes dzīvoja vienā sētā un cita citu vāķīja.

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 18:32

mammax3

mazaaa! Septiņgadīgas manas meitenes varbūt arī kāda ome pieskatīs, bet četrgadīgas vienkārši fiziski nespēj.
Arī es biju plānojusi atvaļinājuma laikā nopelnīt, pat darbs ir sarunāts, lai nākošo apkures sezonu kaut kā izdzīvotu. Meklēsim risinājumus, pie tā jau esam pieraduši.Ir bijis sliktāk.
Valdība par mums nedomā un nedomās, viņi visu sen jau ir izlēmuši un nolēmuši.Nevienam ne par ko nav jāatbild. Pieliek savus bunkurus un par pārējiem valdība nedomā.

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 17:40

nekā sarežģīta

Attaisnoties par alimentu nemaksāšanu gan nevajag! Jāiet uz tiesu un jāpieprasa!
Pašas vainīgas,ka žēlojat savus tēviņus!!!

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 14:39

neziniite

man nav vecvecaaku kam atstaat savus 2 un 3 gadus vecos beernus....no algas 120 ls aiziet majas maksajumos...paliek pari 60 ls paartikai....no kaa maskaashu auklei par 2 beernu pieskatiishanu???? vai man buus jazaudee darbs????
viirs no mums aizgaja pirms pusotra gada, alimentus protams nemaksaa....

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 12:21

Ilze

Kapeec man butu jabuut lielas izveeles priekshaa??? Ja pasvaldiiba nodrosina pilseetas iedzivotajus ar bernudaarzu gada garumaa, kaapeec taa nevar palikt arii vasaraa? Cik zinaams, katru vasaru stradaa tikai 1 no 3 pilseetaa esosajiem daarzinjiem, uz kuru ved beernus no visiem beernudaarziem..Vai tieshaam pasvaldiibai nav naudas viena beernudaarza uztureeshanai? Vasaraa atkriit izmaksas par apkuri, elektriibu arii pateree mazaak...NEESMU GAN DZIRDEEJUSI KA GULBENES DOME SAMAZINAAJUSI SAVAS IEKSEEHAAS IZMAKSAS...netiek ekonomeets uz lielajaam algaam, citiem izdevumiem, no kuriewm var atteikties....VIEGLAAK PROTAMS EKONOMEET UZ SKOLU UN BEERNUDAARZU REEKINA.....pirms paaris gadiem ventspilii gids mums taa arii teica - musu pilseetaa viss ir prieks BEERNIEM, KURI VEEL NEVAR....un prieks VECIEM CILVEEKIEM, KURI VAIRS NEVAR.....

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 12:17

mazaaa

es semu iedziļinājusies tēmā!
nu ja jau varēs sameklēt, kur atstāt bērnus,kad viņi sāks iet skolā, a kāpēc tad tagad tā nevarēs izkārtot. un tik mazus bērnus vienus mājās nedrīkst atstāt vienus.

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 11:45

sdf tai mazaaa

Jūsu sarkasms ir gluži nevietā. Iedziļinieties, lūdzu, tēmā! Runa iet par bērnudārza vecuma bērniem.
Pirmklasniekus vasarā liks tur pat kur citi: 1) vecāki sakārto atvaļinājumus tā, ka var pieskatīt bērnu 2) atstāj bērnu / us vienus pašus mājās, 3) aizved vecvecākiem , 4)sarunā kādu, kurš brīvprātīgi vai par samaksu tos pieskata.

pirms 11 gadiem, 2009.01.24 07:43

Eu, nopietni! Es dibināšu šo SIA un tad nebūs jāved bērni vasarā uz Stepanova kabinetu :))

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 22:34

mazaaa

es gribu zināt, kur šie visi gudrie komentētāji atstās savus bērnu brīvlaikā, kad viņi sāks iet 1. klasē. vai vedīs uz dārziņu?

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 21:16

tacu Marta

CItas valstis, ja kas berni nesak iet bernudarza no divu gadu vecuma, bet gan tiek apmaksatas auklites par katru stundu. Un tas nemaz nav leti. Bernudarzi kas saucas "Day Care" maksa ari loti dargi. Latvija vel lejputrija dzivo!

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 19:43

maamma

se ar nepiekrītu ka vajadzētu slēgt dārziņus ciet, man piemēram atvaļinājums ir no pus augusta līdz puseptembrim un tā ir noteiks mūsu darbā visiem darbiniekiem , un tas 1 mēnesis jau īsti neko daudz nedod,. vai tiešām mūsu Gulbenes mēram ir vienaldzīga vecāku problēma un bērni tā tak ir Gulbenes nākotne bērni .

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 18:22

sdf

Ir vēl viens vienkāršāks, bet ,kā sacīt jāsaka politiski nepopulārāks, risinājums. Dome pieņem lēmumu, ka uz šiem mēnešiem viens bērnudārzs strādā bez dotācijām. Tas nozīmē, ka vecāki maksā PATIESO viena bērna uzturēšanas maksu bērnudārzā. Tikai šis skaitlis būtu jāpasaka laicīgi, lai vecāki spētu noorientēties un izvēlēties - laist bērnu bērnudārzā un maksāt šo summu, vai meklēt citus risinājumus.

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 17:57

sdf

Domāju, ka reāla. Šajā sakarā būtu pēdējais laiks apzināt:
1. audzītes, auklītes, tehn. personāls, kuri uz šādu pasākumu parakstās,
2. būs vajadzīgs viens jēdzīgs grāmatvedis (ekonomists) - kurš jau laicīgi spētu aprēķināt cik tas vienam bērnelim izmaksās ,
3. laicīgi apzināt pieprasījumu - apzināt cik bērneļiem šāds dārziņš būs vajadzīgs. To jau audzītes mierīgi tagad var izdibināt (kā jau katru gadu).
4. ... un pats galvenais, vadītājs (ideālā variantā kāds no esošajiem), kurš to visu lietu nostūrē.

Šādā veidā mēs, kaut uz neilgu laiku, izbaudītu to, cik bērnudārzs maksā patiesībā (bez dotācijām).

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 17:21

mamma

ja tiešām tā ir reāli lieta, kā raskta sdf, tad es esmu ar mieru, jo man arī nav ar ko atstāt bērnu.

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 16:50

sdf

Audzītēm jāveido SIA un jāņem īrē (uz slēgtajiem mēnešiem) no pilsētas viens dārziņš. Par dārziņu vecāki slēdz līgumu ar šo SIA. SIA nosaka sava pakalpojuma maksu. Vienu dārziņu, domāju, tā varētu aizpildīt. Laikus jāsāk domāt cik tas maksās. Telpu īres maksu dome varētu atlaist pieprasot no SIA atmaksāt tikai komunālos.

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 16:20

Marta

Kas tas par murgu? Citaas valstiis beerni ir prioritaate...musu valstii par to aizmirst...Kaa var sleegt beernudaarzus, lai arii tikai uz vasaru? Ko dariit mums - stradajoshajiem vecaakiem? Es nevaru nemt atvalinajumu vasaraa personisku iemeslu deelj.Ja tev, Nikolaj, butu berni pirmskolas vecumaa, gan jau darzinji butu valjaa, bet taa kaa tev taa ir svesha lieta, tu bernudarzus slegsi ciet.
Vecaaki!!! Nelausim slegt bernudarzus vasaraa ciet. Ko mums dariit?????

pirms 11 gadiem, 2009.01.23 16:19

Vietējās ziņas