Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iestrēgst maksas pakalpojumu apstiprināšana 3

Pēc deputāta Dzintara Poļaka iniciatīvas 23.decembra Gulbenes novada domes sēdē sākās diskusija jautājumā par būvvaldes maksas pakalpojumu apstiprināšanu. Rezultātā jautājuma izlemšana tika atlikta.


Deputāts bija pamanījis, ka lēmuma projektā maksas pakalpojumu cenas juridiskajām personām ir divreiz lielākas nekā fiziskajām personām. Piemēram, sabiedriskās ēkas (platībā līdz 250 kvadrātmetriem) pieņemšana ekspluatācijā tiek plānota kā būvvaldes maksas pakalpojums, kura cena fiziskajām personām būtu 90,75 eiro, bet juridiskajām personām – 187,55 eiro kopā ar pievienotās vērtības nodokli. Tādas pašas plānotas šāda maksas pakalpojuma cenas, pieņemot ekspluatācijā komunālos un ražošanas objektus.


D.Poļaks uzskata - būvvaldes maksas pakalpojumi vai nu vispār ir jāatceļ, vai arī jānovienādo cenas abām klientu grupām. Tādējādi viņš pauda atbalstu uzņēmējiem, kuri vēlas piedalīties novada attīstībā.


Iepriekšējie novada būvvaldes maksas pakalpojumi pašvaldībā tika akceptēti 2009.gada 8.oktobrī.

Būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis skaidroja deputātiem, ka laika gaitā ir notikušas izmaiņas Būvniecības likumā. Vecās cenas esot pārskatītas, noapaļotas, bet maksa par atsevišķiem pakalpojumiem izņemta no cenrāža. Latvijā esot tikai viena pašvaldība – Valmierā -, kur nav būvvaldes maksas pakalpojumu. Citos novados būvvalžu maksas pakalpojumu cenrādis esot dažāds, Gulbenes novads uz šā fona ir kaut kur pa vidu. Parastā prakse esot, ka juridiskās personas maksā lielāku cenu nekā fiziskās personas.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kika

Bravo, Diāna Odumiņa!
Izcila virsraksta stilistika!

Iestrēgts maksas pakalpojumu apstiprināšana

pirms 4 gadiem, 2016.01.04 14:12

darma

Nu uzņēmumi šīs izmaksas iekļauj savās izmaksās un samazinās UIN savukārt iedzīvotāji, ja vēlēsies sakārtot savus īpašumus nekur šis izmaksas iekļaut nevar. Beigās vēl īpašums uztaisīs jaunu inventarizāciju un maksās lielāku NĪN!!!

pirms 4 gadiem, 2016.01.04 16:00

Iedzīvotājs

Būvvaldes izmaksas vērojiet citās pašvaldībās. Taču uzmanīgi vērojiet arī deputātu aktivitāti. Sajūta, ka domes likumus daži vēlas pielāgot sev. Kur tad paliek budžeta ekonomiskais sadalījums, taupība.... un iedzīvotāju labums... Ja uzņēmējs veic godīgu grāmatvedību, viņš būvvaldes izevumus "iegrāmato"!

pirms 4 gadiem, 2016.01.05 10:58

Vietējās ziņas