Ievēl novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju

Piektdien ievēlēja Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju un sekretāri. Gulbenes rajona vēlēšanu komisijā "Dzirkstele" uzzināja, ka Gulbenes novada komisijas visu septiņu locekļu kopsapulci sasauca Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

Par Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Vita Kravale, par sekretāri - Viktorija Karuzina. Abas šiem amatiem bija vienīgās kandidatūras, ievēlētas atklāti un vienbalsīgi.


V.Kravale un V.Karuzina šos pašus amatu pienākumus veic arī Gulbenes rajona vēlēšanu komisijā. Abas ir Gulbenes rajona padomes darbinieces.


V.Kravale "Dzirkstelei" saka, ka šāds amatu sadalījums izskaidrojams ar to, ka veidojamais Gulbenes novads būs pašreizējā Gulbenes rajona teritorijā, apvienojoties visām 14 rajona pašvaldībām vienā novadā.


"Mūsu gadījumā tas pat būtu muļķīgi, ja būtu divi dažādi vadītāji abām komisijām," saka viņa.


Novadu vēlēšanas notiks 6.jūnijā reizē ar Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Jautāta par to, vai prognozējamas ir arī Saeimas ārkārtas vēlēšanas šajā pašā laikā, V.Kravale saka, ka tas nekādi nav iespējams.


"Lai notiktu Saeimas ārkārtas vēlēšanas, vispirms vajadzīga tautas nobalsošana par to. Lai tā notiktu, ir jāgroza Tautas nobalsošanas likums attiecībā par balsošanas procedūru. Tur ir balsošana ar pasēm un var balsot brīvi - kurā iecirknī vēlies. Bet novadu un Eiropas Parlamenta vēlēšanās balsošana notiks pēc vēlētāju sarakstiem," skaidro V.Kravale.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas