Ieviesīs minimālo braukšanas maksu 5

Ar 1.februāri, nevis ar janvāri, kā sākotnēji bija paredzēts, visā Vidzemes reģionā spēkā būs minimālā braukšanas maksa sabiedriskajā transportā. Šāds lēmums pieņemts Vidzemes plānošanas reģionā.

"Tas nozīmē, ka minimālā braukšanas maksa ir 30 santīmi. Tā būs lētākā biļete, ko pasažierim izsniegs autobusa vadītājs. Izņēmums būs vienīgi pilsētas maršruti. Uz maršrutu Stacija - Stari tā neattieksies. Minimālā maksa par bagāžu būs 20 procenti no noteiktās braukšanas maksas. Līdz šim lētākās braukšanas biļetes cena bija 15 santīmi," skaidro SIA "Gulbenes autobuss" direktors Aloizs Priedeslaipa.

 

Minimālās braukšanas maksas ieviešana uz februāri atlikta tāpēc, lai varētu sagatavot nepieciešamos dokumentus. Minimālās braukšanas maksas ieviešana ieņēmumus ļaus palielināt aptuveni par diviem santīmiem uz vienu kilometru.

 

Dotācija būs mazāka

"Skaidrs, ka dotācija pasažieru pārvadājumiem būs mazāka. Vērosim, kā veidosies situācija tagad, kad ir noteikta minimālā braukšanas maksa. Skaidrs, ka tā nav par labu pasažieriem, bet tas nav arī nekas traģisks. Arī viena vai otra autobusu maršruta slēgšanai tāpēc, lai palielinātu ieņēmumus, esam kategoriski pret, jo tas ir neatgriezenisks process. Maršruti tika izveidoti, domājot par cilvēkiem, kuriem šis pakalpojums ir ļoti vajadzīgs. Maršrutu slēgšana ir pēdējā galējība, ko var darīt," saka A.Priedeslaipa.

 

Domā par autobusu iegādi

Satiksmes ministrija informē, ka pusgadu vēlāk, nekā bija plānots, būs jāsāk lietot arī vienotās biļešu tirdzniecības sistēma.

 

"Vienotās biļešu tirdzniecības sistēmas lietošana reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos pilnā apmērā būs jāuzsāk pusgadu vēlāk, nekā iepriekš paredzēts - ar šā gada 1.jūliju," stāsta ministrijas speciāliste Mārieta Švalbe.

 

A.Priedeslaipa papildina, ka vienotās sistēmas ieviešana ļaus novērot visus autobusu maršrutus, noteikt, kur konkrētajā brīdī atrodas autobuss.

 

"Būs vienota datu bāze un visa informācija nonāks Rīgā Autotransporta direkcijā. Šobrīd šāda sistēma ir tikai starppilsētu autobusiem, bet reģionālas nozīmes sabiedriskajam transportam nav," saka uzņēmuma direktors.

 

SIA "Gulbenes autobuss" arī šogad turpinās uzlabot autobusu parku. A.Priedeslaipa stāsta, ka ir iecerēts iegādāties vēl kādu jaunu pasažieriem ērtu autobusu.

 

"Uzņēmumā šobrīd ir divi "Mercedes" markas autobusi, plānojam iegādāties vēl kādu, bet tam ir jārīko iepirkums, kur visu izšķirs cena," piebilst A.Priedeslaipa.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

"gudrīšīem"

http://lv.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz

pirms 9 gadiem, 2012.01.16 16:07

Baba

Tātad-Gulbenes autobusā ir tāds unikāls loceklis -Aloizs Priedeslaipa

pirms 9 gadiem, 2012.01.16 13:16

Priedeslaipam prieki,varēs novērot visus autobusus.Tā jau visās malās ir kameras.

pirms 9 gadiem, 2012.01.15 21:40

Jānis

Kauns Dzirkstei ! Ir "Mersedes" nevis "Mercedes".

pirms 9 gadiem, 2012.01.15 12:36

Alis

Zinu tikai divas markas "Mercedes" (Dzirksteles nosaukums) un "muSOR". Un vispār es neesmu direktors bet loceklis.

pirms 9 gadiem, 2012.01.15 12:20

Vietējās ziņas