Igauņi ir sajūsmā par viesnīcu Vecgulbenes muižā 2

Otrdien un trešdien Gulbenes rajonā uzturas 25 cilvēku delegācija no Rāpinas pašvaldības, kas pirmoreiz te ieradušies iepazīšanās vizītē. Delagācijas vadītājs ir Rāpinas pašvaldības izpilddirektors Tēts Helms. Viesi ir sajūsmā par viesnīcu Vecgulbenes muižā, par ko viņiem bija iespēja pārliecināties pēc pašu pieredzes.

Gulbenieši plāno parakstīt sadarbības līgumu ar Rāpinas pašvaldību Igaunijā.


Gulbenieši viesiem parādīja Vecgulbenes muižas kompleksu, Gulbenes slimnīcu, uzņēmumu "M.T.Z.-Serviss", Gulbenes sporta skolu un sporta centru, kā arī Gulbenes 2.vidusskolu.

 

Paredzams, ka novembra beigās Gulbenes rajona padome parakstīs sadarbības līgumu ar Rāpinas pašvaldību. Iedibinātajā draudzībā jau ir pirmās sadarbības iestrādes. Rudens skolas brīvdienās 12 jaunie basketbolisti no Rāpinas dosies uz treniņnometni Gulbenē.    


Līdz šim Gulbenes rajona padomei jau ir vairākas sadarbības pašvaldības ārpus Latvijas robežām. Kopš 2003.gada turpinās draudzība ar Kenčinas pašvaldību Polijā. 2004.gadā parakstīts sadarbības līgums ar Pleskavas rajonu Krievijā. Kopš 2005.gada Gulbenes rajona padome sadarbojas arī ar Rietavas rajona pašvaldību Lietuvā. Savukārt Gulbenes pilsētas dome jau kopš 1993.gada draudzējas ar Temas komūnu Dānijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas