Industriālā mantojuma nedēļas nogale: viesus gaida arī Gulbenes - Alūksnes bānītis

Nedēļas nogalē no 27. līdz 29. septembrim apmeklētājiem būs pieejami vairāk nekā 40 unikāli industriālā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā, tostarp 11 objekti Vidzemē, tostarp Gulbenes - Alūksnes bānīti. Par to informē Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Māra Sproģe.

"Industriālā mantojuma nedēļas nogale norisināsies jau otru gadu, sniedzot iespēju aplūkot arī tādus objektus, kuri ikdienā apmeklētājiem nav pieejami, kā arī daudzu objektu saimnieki sagatavojuši īpašus piedāvājumus," stāsta M.Sproģe.

Vidzemes plānošanas reģions aicina izbaudīt rudeni un izzināt industriālās vēstures liecības Vidzemē. Vidzemē Industriālā mantojuma nedēļas nogalē varēs apciemot šādus objektus: Ķoņu dzirnavas, Gulbenes–Alūksnes bānīti, Līgatnes papīrfabrikas ciematu un strādnieku dzīvokli, Zilākalna ūdenstorni, Vijciema čiekurkalti, Āraišu vējdzirnavas, Cēsu Veco alus brūzi, Rūjienas pienotavu ("Rūjienas Saldējums"), Piebalgas porcelāna fabriku, Krīgaļu dzirnavas un Kalnvēveru vējdzirnavas.

Piebilstams, ka industriālais mantojums ir būves un ēkas, kas līdz ar tehnoloģiju un nozaru attīstību vairs netiek izmantotas to sākotnējam mērķim.

"Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projektā "Industriālais mantojums" pēdējo 2 gadu laikā pilnīgi jaunu dzīvi ir guvuši vairāki industriālā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā, tostarp 2 objekti Vidzemē – Zilākalna ūdenstornis un Līgatnes papīrfabrikas strādnieku dzīvoklis, bet Gulbenes stacijas depo un Ķoņu dzirnavas būtiski papildinājušas savu piedāvājumu tūristiem. Tāpat projektā ir arī izstrādāts unikāls industriālā mantojuma tūrisma maršruts, kas apvieno ne tikai visus projektā iesaistītos 25 objektus, bet arī citas industriālā mantojuma apskates vietas, aptverot vairāk nekā 80 objektus Latvijā un Igaunijā – bākas, dzirnavas, hidroelektrostacijas, ūdenstorņus un dzelzceļa objektus," atklāj M.Sproģe.

VIDZEMES programma apskatāma ŠEIT.

Ar Industriālā mantojuma nedēļas nogales pilnu Latvijas un Igaunijas objektu sarakstu, kā arī dažādo aktivitāšu programmu var iepazīties  industrialheritage.travel mājas lapā.

Vairāk par objektiem var izlasīt jaunajā INDUSTRIĀLĀ MANTOJUMA CEĻVEDĪ.  

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas