Industriālā tūrisma grupa brauks lūkoties uz bānīti 4

Latvijā 20. un 21.aprīlī viesosies tūristu grupa no Vācijas, Japānas un ASV, lai bildētu Latvijas dzelzceļus, nevis ierastos standarta apskates objektus, informē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Sabiedrisko attiecību nodaļas speciāliste Linda Eiduka.

Viņa atklāj, ka vizītes laikā tūristu grupa apmeklēs Ventspili un Gulbeni, kur viņus gaidīs strādājošas lokomotīves, gan apmeklēs tādas mazāk populāras vietas kā Viesīti un Talsus, kur būs iespēja apskatīt unikālas veco laiku lokomotīves. 20.aprīlī tiks apmeklēta Ventspils, bet 21.aprīlī – Gulbene.


“Ceļotājiem, kuri vēlas apskatīt ko ārpus ierastā tūrisma piedāvājuma, industriālā mantojuma objekti ir labs papildinājums maršrutiem. Pārvēršot kādreiz saimnieciskām vajadzībām kalpojušus objektus par tūrisma apskates vietām, saglabājam vēsturi. Industriālā tūrisma perspektīvu saskata arī Latvijas reģionu tūrisma attīstītāji. Šovasar noslēgsies projekts, kura ietvaros tika atjaunoti ap 30 industriālā mantojuma objekti Latvijā un Igaunijā. No šīs vasaras tūristiem būs pieejami Zaļie ceļi jeb kādreizējās dzelzceļa līnijas, kas tiek pārveidotas par velo un pārgājienu maršrutiem. To, ka tūristiem ir interese par šo tūrisma veidu, pierādīja pagājušā gada rudenī rīkotā Industriālā mantojuma tūre, kuras ietvaros 5 nedēļas nogales, Latvijas reģionos industriālā mantojuma projektā iekļautos objektus apmeklēja vairāk nekā 10 tūkstoši apmeklētāju. Tagad redzam, ka interese sāk rasties arī ārvalstu tūristu vidū,” stāsta Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.


Piebilstams, ka industriālais tūrisms ir salīdzinoši jauns tūrisma veids, kas sevī ietver rūpnīcu un industriālā mantojuma apskates objektus. "Tomēr pēdējo gadu laikā tas attīstās, piemēram, dzelzceļa muzejus Lielbritānijā katru gadu apmeklē 15 miljoni apmeklētāju. Arī Latvijā ir arvien vairāk vietu, ko var ietvert pie industriālā tūrisma apskates objektiem – A/S “Valmieras stikla šķiedra”, Čiekuru kalte Vijciemā, Līvānu stikla muzejs, Bīriņu pils ūdenstornis, Rideļu dzirnavas, Pāces vilnas fabrika, Ķoņu dzirnavas, Baložu kūdras muzejdzelzceļš, Ovīšu bāka, Alūksnes – Gulbenes bānītis, dzelzceļa stacija “Airītes” ir tikai daži no tiem," norāda L.Eiduka.Pievieno komentāru

Komentāri 4

:)

Virsraksts nav saprotams ne šā ne tā.. Laikam jau pareizi virsraksts skanētu:"Industriālā tūrisma grupa brauks lūkoties uz bānīti ". Tā pat kā izklaides, medicīnas, kulinārijas, u.t.t. tūrisma grupas.

pirms gada, 2019.04.20 12:11

plugins

Ka tik nav kādi imperiālisma spiegi un āģenti,kuri fotografēs svarīgus militāras nozīmes infrastruktūras objektus.

pirms gada, 2019.04.21 08:56

:)

Inženieri valda pār šo pasauli. Viņi ir tie, kuri dod mums rīkus un iespēju domāt ko ar tiem var izdarīt:)

pirms gada, 2019.04.21 20:38

Vietējās ziņas