Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Informācijas atsaukums

2011.gada 12.jūlijā laikraksta Dzirkstele interneta portālā www.dzirkstele.lv Jāņa Bertrāna viedoklī ar virsrakstu "Prognozē 40 000 zaudētu darbvietu meža nozarē" pausta kļūdaina informācija.

Patiesībai neatbilstošs un nepamatots ir apgalvojums, ka „(...) Sekas, kādas varētu izraisīt šādu priekšlikumu pieņemšana, nedotu pienācīgu pienesumu Latvijas mežos, toties tikai pasliktinātu situāciju un tūkstošiem cilvēku zaudētu darbu. Nozares eksperts prognozē 40 000 zaudētu darbavietu meža nozarē. [...] Diemžēl jāsecina, ka virkne priekšlikumi radīti, nepārdomājot sekas, ko tie var izraisīt. Šādu tuvredzīgu priekšlikumu spēkā stāšanās rezultātā darbu uz laiku zaudētu ap 40 000 cilvēku. Deputāts Rotbergs rosina aizliegt galveno cirti pavasarī un vasarā [..]. Deputātiem ir jāapzinās, ka jebkādu populistisku mērķu balstītas izmaiņas mežu nozarē var būtiski mazināt Latvijas konkurētspēju. [...] Ja šādi priekšlikumi tiktu pieņemti, pavisam īsā laikā Latvijas mežu nozare kļūtu nekonkurētspējīga, tas ir, ar laiku tā vienkārši pārstātu eksistēt. Četrus mēnešus jebkāda mežu tehnika stāvētu dīkstāvē, nebūtu izejmateriālu koksnes pārstrādes uzņēmumiem un cilvēkiem laukos nebūtu iespēja nopelnīt. [...] Taču iespaids uz nodarbinātību varētu būt daudz lielāks, jo mežizstrādē un ar to saistītajās nozarēs Latvijā ir nodarbināti ap 100 000 iedzīvotāju. Samazinātos arī budžeta ienākumiem, palielinātos problēmas ar atjaunojamajiem energoresursiem, tiktu izjaukts līdzsvars starp importu un eksportu. [...] Sadalot atbildību par īpašumu uzraudzību starp trim ministrijām, lēmumu pieņemšanas process tiktu padarīts smagnējāks, tas noteikti prasītu palielināt administratīvo aparātu, kas tā jau ir liels. Palielinātos birokrātija. [...] Ar nožēlu jāsecina, ka atsevišķi politiķi bez aprēķina un izpētes, balstoties tikai uz savām sajūtām, vēlas ko mainīt acīmredzot tikai tāpēc, lai priekšvēlēšanu laikā piesaistītu sev uzmanību. (...)."  

Uģis Rotbergs nekad nav izstrādājis, ne arī publiski izteicis jebkādus priekšlikumus par Meža likuma grozījumiem attiecībā uz cirtes aizliegšanu kādā periodā, norāda U.Rotbergu pārstāvošais advokāts Aldis Kalinks, piebilstot, ka lasītājiem tiek radīts negatīvi maldīgs priekšstats par Uģa Rotberga patiesajiem mērķiem attiecībā uz tā izstrādātajiem mežu nozares regulējošiem normatīvo aktu grozījumu priekšlikumiem un par tā personību kopumā. Tādējādi, tiek būtiski aizskarts Uģa Rotberga gods un cieņa un celta tam neslava, kā arī, visticamāk, ietekmēts Uģa Rotberga un tā pārstāvētās politiskās partijas reitings un izredzes iekļūt 11. Saeimas sasaukuma sastāvā.

 

Laikraksta „Dzirkstele" interneta portāls www.dzirkstele.lv atvainojas U.Rotbergam par šo nepatieso ziņu, kas viņu apmelo, publicēšanu, kā arī publicē Uģa Rotberga atklāto vēstuli sabiedrībai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas