Informē iedzīvotājus par obligāti maināmiem jumtiem

Vairāku Gulbenes daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji kopā ar komunālo pakalpojumu rēķiniem saņēmuši arī informāciju par nepieciešamību nomainīt jumtu klājumu viņu mājā. Šāda vēsts paziņota dzīvokļu īpašniekiem Skolas ielā 5/3, 5/2, 5/7, 5/6, 5/8 Rīgas ielā 19a, 58a, O.Kalpaka ielā 47 un Brīvības 24.

“Vēl izsūtīsim šādu informāciju dzīvokļu īpašniekiem Dzelzceļa ielā 9 un Līkajā ielā 10. Tās visas ir mājas, kur ilgāk gaidīt nedrīkst, vēlams jumtu segumu nomainīt šogad. Iedzīvotājiem ir tas jāzina. Sevišķi kritiska situācija ir mājai Skolas ielā 5/7,” “Dzirkstelei” saka SIA “Gulbenes nami” galvenā inženiere Zinaīda Šķendere.

 

Viņa skaidro, ka šī ir vienīgā daudzdzīvokļu māja pilsētā, kurai vispār nav bēniņu. Kūstošais sniegs uz jumta veido peļķi, kuras ūdens notekcaurulēs aizsalst, tā veidojas lāstekas. Tāpēc Skolas ielā 5/7 vajag ne tikai nomainīt šo jumtu, bet arī izveidot siltinājumu. Z.Šķendere skaidro, ka šajā piecstāvu mājā un citās, iespējams, pirmā stāva iedzīvotāji nemaz nezina, ka augšstāva kaimiņiem tekošā jumta dēļ applūdis dzīvoklis un ka ar kārtējo jumta lāpīšanu vairs nebūs līdzēts. Tāpēc “Gulbenes nami” iedzīvotājus informē par situāciju. Lai mājai varētu nomainīt jumtu, ir jāpieņem lēmums tās dzīvokļu īpašnieku sapulcē, kur par to jānobalso 75 procentiem.

 

“Māju pilnvarotās personas ir neziņā, vai iedzīvotāji piekritīs jumtu segumu maiņai, jo maksātspēja ir zema. Bet kā citādi lai risina problēmu? Ir par to jārunā, jādomā,” uzsver Z.Šķendere.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas