Informē mediķus par centralizētajām profilaktiskajām apskatēm

Vairs nav VOAVA Gulbenes biroja
Veselības obligātās apdrošināšanas aģentūras (VOAVA) Vidzemes teritoriālā nodaļa šodien, 4.decembrī, pulksten 10.00 Vecgulbenes muižā rīko semināru par profilakses programmu nākamajam gadam. Seminārā piedalās ģimenes ārsti, ginekologi, vecmātes, kā arī ārstniecības iestāžu vadītāji.

Gulbenes rajona padomes konsultants veselības aizsardzības un sociālajos jautājumos Artis Stuburs "Dzirksteli" informē, ka šodien runās par vēža skrīningu (profilaktiskajām apskatēm) nākamgad.

 

Pacientus izmeklēs par brīvu


Aģentūrā "Dzirkstele" uzzināja, ka ar 2009.gadu, lai sekmīgi pildītu un uzlabotu iedzīvotāju profilaktisko apskašu apmeklējumus, plānots uzturēt centralizēto vēža skrīninga reģistru, sagatavot un izsūtīt uzaicinājuma vēstules skrīningā iekļauto mērķa grupu iedzīvotājiem visā Latvijā, kā arī aktualizēt skrīningā iekļaujamo vecuma grupu izmeklēšanas turpmāko plānu.


Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka dzemdes kakla onkocitoloģisko izmeklējumu kā skrīningtestu dzemdes kakla vēzim veic reizi trijos gados sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem. Savukārt ģimenes ārsta praksē vai laboratorijā jāveic slēpto asiņu izmeklējums fēcēs pacientiem vecumā no 50 gadiem reizi gadā. Bet krūts vēža skrīnings ar mamogrāfijas metodi sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem ir jāveic reizi divos gados.

 

Taupībā samazina štatus

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra arī informē, ka, ņemot vērā teritoriālo nodaļu biroju darbības izvērtējumu un ekonomisko situāciju valstī kopumā, pārstrukturizācijas rezultātā ar 1.decembri ir slēgts Vidzemes teritoriālās nodaļas Gulbenes birojs un darbs uzteikts diviem tā darbiniekiem. Abi jau ir atraduši citu darbu.

 

A.Stuburs skaidro, ka pacientiem tas neko nemaina. Vidzemes teritoriālās nodaļas centrs tāpat kā līdz šim paliek Smiltenē.

"Gulbenes biroja darbinieki veica tīri informatīvu darbu par klientu apkalpošanu. Tagad jebkurā jautājumā klientiem pa tiešo būtu jāvēršas Smiltenē (tālrunis 64772301)," saka A.Stuburs.


 

Viņš uzsver, ka visvairāk šis jaunums skar tieši ārstus, jo viņi ikdienā komunicē ar aģentūru.
 
"Pacienti visu pamatā kārto ar sava ģimenes ārsta starpniecību. Tāpēc būtībā pacientiem nekas nemainās," klāsta A.Stuburs.


 

Iedzīvotāji informāciju par veselības aprūpi var iegūt arī, zvanot uz aģentūras bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no pulksten 8.30 līdz 17.00 (piektdienas no 8.30 līdz 16.00).

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas