Inga Freimane: Vidzemē ziemāju sēja šogad iekļāvusies optimālos termiņos 1

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) mājaslapā publiskotā informācija liecina, ka graudaugu lauki izskatās labi, un lielākā daļa lauku cero vai ir tuvu cerošanai, paverot potenciālu labam nākamajam ražas gadam,par to informē Nacionālā informācijas aģentūra "Leta" .

LLKC norāda, ka, pateicoties sausumam, šogad graudaugu raža novākta ievērojami agrāk nekā citus gadus, radot iespēju laukus labāk sagatavot ziemāju sējai un ziemājus sasēt laikus. Siltais septembris un arī neparasti siltais oktobris nodrošinājis to, ka pat nedaudz novēlotos sējumos vai tādos, kuros sausuma dēļ aizkavējās dīgšana, augi ir labi attīstījušies. Pretējā gadījumā šādos laukos varētu sagaidīt ziemošanas problēmas. Ziemas rapsis pašlaik ir labi attīstījies pārziemošanai

"Naktīs, gaisa temperatūrai pietuvojoties nullei, un dienā, kad tā nepakāpjas augstāk par 10 grādiem, augi iziet norūdīšanās fāzi, kad aktīva augšana nenotiek, bet tiek uzkrāts cukurs un citas barības vielas, lai veiksmīgi pārvarētu ziemu. Taču graudaugu lauki izskatās labi, un lielākā daļa lauku cero vai ir tuvu cerošanai, kas nozīmē, ka ir labs potenciāls labam ražas gadam," sacīja LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

LLKC Gulbenes biroja agronome Inga Freimane norāda, ka Vidzemē ziemāju sēja šogad iekļāvusies optimālos termiņos. Lai gan sākotnēji augu attīstību traucēja sausums, rudziem jau sākusies cerošana, ziemas kviešiem - divas lapas līdz cerošanai. Trešdaļa ziemas rapša novadā sēta papuvēs, kur labāk sagatavota augsne un sausums virskārtā mazāk ietekmēja sadīgšanu. Pēc labībām sētie ziemas rapši dīga ilgāk līdz parādījās pirmie dīgsti, mazliet bija novērojams arī spradzis. Labāk dīgušajos laukos šobrīd augiem ir jau 5–6 spēcīgas lapas ar aptuveni septiņu centimetru garu sakni.

Arī Freimane uzsver, ka kopumā lauki izskatās labi. Pēc viņas sacītā, lēnām un ar lielāku dilstošo detaļu patēriņu turpinās arī lauku aršana. Tomēr sausais rudens, īpaši smagākās augsnēs, veicinājis to, ka sējumi ir neizlīdzinātāki un ievērojami retāki.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

lūdzu komentāru

kas notiek ar pašu LKKC Gulbenē? darbinieki iet prom, vadītāja reti sastopama

pirms 2 gadiem, 2018.10.31 10:38

Vietējās ziņas