Inga Freimane: ziemāju graudaugi pārziemojuši veiksmīgi

Laika apstākļi zemniekiem šobrīd vieš cerības uz labāku sezonu nekā aizvadītā gada sausajā vasarā, informē aģentūra LETA.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrā (LLKC) atgādina, ka šādas cerības vieš aizvadītā gada siltais rudens, kas sējumiem ļāva sagatavoties ziemai, pietiekams sniega daudzums uz laukiem un ne pārlieku zema gaisa temperatūra šopavasar.

LLKC informē, ka rudenī visā Latvijas teritorijā ziemāju graudaugi un arī ziemas rapsis pirms ziemas bija ļoti labā stāvoklī, - tikai dažviet graudaugu laukos zelmenis bija nedaudz par lielu veiksmīgai pārziemošanai. Saistībā ar aizvadītā gada sausumu ir kāda pozitīva ziņa, - uz laukiem neveidojas peļķes, kas bojātu sējumus, vien atsevišķās vietās vērojami nelieli bojājumi. LLKC augkopji no reģioniem ziņo, ka augu veģetācija atjaunojusies visā Latvijā.

LLKC Gulbenes biroja augkopības konsultante Inga Freimane atzīmē, ka arī šajā pusē graudaugi pārziemojuši veiksmīgi, - rapša sējumi nav izretojušies vairāk par normu, atsākusies konusa augšana uz augšu. Virsmēslošanas darbi uz lauka nav sākušies, jo virsma vēl ir nevienādi mitra, saimnieki atzīst, ka to varētu sākt 4.–10. aprīlī. Dažos zālāju laukos mēģināts ecēt, bet mitrākās vietās tas vēl ir grūti.
LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis aicināja lauksaimniekus rūpīgi sekot līdzi ātrumam, kādā žūst lauki, jo ziemāji mostas un tiem nepieciešama papildmēslošana.

"Ar mēslošanas darbiem kavēties nedrīkst. Tāpat savlaicīgi jāsagatavo sēkla vasarāju sējai," atgādināja Balodis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas