Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iniciatīvu par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu izbrāķē un nodod atpakaļ iesniedzējiem 5

Saeima nodevusi atpakaļ iesniedzējiem iniciatīvu par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu esošajā statusā. Par to informē aģentūra "Leta".

Tas izdarīts, ņemot vērā  Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes konstatēto, ka no 10 979 parakstiem 396 cilvēkiem personas kodi neatbilst parakstītāja statusam, bet vēl 1064 personas kodi nav identificēti.

Kolektīvus iesniegumus Saeimai var iesniegt, ja tos parakstījuši vismaz 10 000 cilvēku no 16 gadu vecuma. Līdz ar to šis iesniegums nav nodots komisijām, bet atgriezts iesniedzējiem.

Iniciatīvas par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu līdzautors Aivars Fomins (Vidzemes partija) aģentūrai "Leta" atklāj, ka ir pārsteigts par Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes konstatēto lielo nederīgo parakstu skaitu Saeimā iesniegtajā iniciatīvā.

A.Fomins stāsta, ka parakstu vākšanā izmantotas anketas, kuras pēc iedzīvotāju pieprasījuma tika izsūtītas uz apkārtējiem novadiem. Iniciatīvas autori esot rēķinājušies, ka cilvēki varētu kļūdīties vai neatcerēties savus personas kodus, aizpildot anketas, taču tik liels nederīgo parakstu skaits, kā konstatējusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, esot negaidīts pārsteigums.

A.Fomins arī kategoriski noliedz, ka iniciatīvas iesniedzēji varētu būt mēģinājuši viltot iesniegtos parakstus.

Pirms tam informēts, ka šis iesniegums tika nodots Saeimai 6.decembrī. Viens no iniciatīvas autoriem, Alūksnes invalīdu biedrības vadītājs Edvīns Fricis Svars iepriekš norādīja, ka "Alūksnes iedzīvotāji nebija gatavi padoties bez cīņas, paplašinot nevis veselības pakalpojumu saņemšanas iespējas, bet gan Alūksnes kapsētu". E.F.Svars stāstīja, ka parakstu vākšanas mērķis bija panākt, ka Alūksnes slimnīca turpinās sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību 24 stundas diennaktī, pretēji Veselības ministrijas iecerētajām 12 stundām.

A.Čakšas biroja vadītāja Dace Preice savukārt aģentūrai "Leta" skaidro, ka Veselības ministrija patlaban gatavo informatīvo ziņojumu par reģionālo slimnīcu tīklu, bet nākamais solis būs primārās aprūpes sakārtošana. Tikai tad, kad būs skaidrs, ka visās teritorijās ir adekvāts ģimenes ārstu pārklājums, tiks izvērtētas lokālās slimnīcas, tai skaitā Alūksnes slimnīca, bet pagaidām šis jautājums nav dienas kārtībā. "Viens vai otrs lēmums (attiecībā uz lokālajām slimnīcām) tiks pieņemts vien tad, kad tiks izanalizēts ģimenes ārstu tīkls," norāda D.Preisa.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

pensionare

vienmer esmu teikusi kadi mes pasi tadi deputati bet soreiz izskatas ka deputati tomer vairak melo neka parakstu vaceji

pirms 3 gadiem, 2016.12.21 13:03

parakstu vācējs

Jā, klūdas varēja rasties. Kas kaut ko dara, tas arī pielaiž kļūdas. Nezinājam ,kādas ir prasības.
Galvenais bija rosība un liela velme saglabāt esošās slimnīcas statusu!
Paldies visiem atsaucīgajiem cilvēkiem, kas piedalījās šajā kampaņā!
Priekšdienās būsim uzmanīgāki un ievērosim visas prasības.

pirms 3 gadiem, 2016.12.21 13:26

pilsonis

par ko jus brinaties jus paši viņus iebalsojat velešanas.

pirms 3 gadiem, 2016.12.21 18:46

ir ko tekt

var jau no galvas neesošus cilvēkus sarakstīt pēc principa daudzums sirdi nespiež

pirms 3 gadiem, 2016.12.22 15:06

pensionare

es tomer domaju ka tas nav apzinati jo gan jauni gan veci no galvas nezina pareizus kodus protams ta ir nolaidiba

pirms 3 gadiem, 2016.12.23 12:43

Vietējās ziņas