Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Interesējas par darbu Vācijā

Vladimirs Lituņenko: "Tiem, kuriem Vācijā ir draugi un paziņas, uz šo valsti dodas jau pirms 1.maija, jo tad gribētāju strādāt tur būs ļoti daudz."
Iedzīvotājiem, kuri meklē darbu ārzemēs, pavisam drīz iespējas tikai paplašināsies, jo ar 1.maiju tiek atvērts darba tirgus Vācijā.

Jau dodas prom Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko prognozē, ka aizbraucēju uz Vāciju būs daudz. Jau tagad jaunieši nāk uz aģentūru un interesējas par darba iespējām Vācijā. Lielu interesi izrāda arī par Somiju. Par darbu ārzemēs aģentūras Gulbenes filiālē bezdarbniekus konsultē "Eures" konsultanta asistente Māra Kalniņa.


Šī gada pirmajos divos mēnešos "Eures" konsultanti Latvijā kopumā snieguši 88 individuālās konsultācijas par darba iespējām, dzīves un darba apstākļiem Vācijā. Visvairāk interesējās par darba iespējām Vācijas lauksaimniecībā, veselības un sociālās aprūpes nozarē, apstrādes rūpniecībā, izmitināšanas un ēdināšanas iestādēs, transporta jomā. Par to liecina Nodarbinātības valsts aģentūras sniegtie dati. Ar aktuālajām vakancēm ārzemēs var iepazīties aģentūras mājas lapā vai pie Eures konsultanta savā reģionā.


"Nesen sešu bezdarbnieku grupa pabeidza vācu valodas apmācības. Savukārt viens bezdarbnieks, kurš pabeidza apmācības pie darba devēja, un šis darba devējs viņu būtu ņēmis darbā, vakar devās darbā uz Vāciju. Tur jau strādā viņa draugi. Viņš norādīja, ka Vācijā nopelnīt varēšot krietni vairāk. Tiem, kuriem Vācijā ir draugi un paziņas, uz šo valsti dodas jau pirms 1.maija, jo tad gribētāju doties strādāt tur būs ļoti daudz, jo visi meklē iespējas strādāt un vairāk nopelnīt," saka V.Lituņenko.


Ir brīvas darba vietas

Aģentūras Gulbenes filiāle piedāvā 15 brīvas darba vietas. Ir nepieciešams autoelektriķis (nepieciešama profesionālā izglītība, pieredze - divi gadi), specializētā automobiļa vadītājs - ugunsdzēsējs (nepieciešama vispārējā vidējā izglītība, C kategorijas autovadītāja apliecība un pieredze darbā vismaz divi gadi, valsts valodas prasmes vidējā pakāpe, laba fiziskā sagatavotība, bez sodāmībām), meža stādītāji (Madonas novads, Lubāna), kravas automobiļa vadītāji (CE kategorija, ar pieredzi, kravas pārvadājumi uz NVS valstīm), slaucēja un četri apsargi.


V.Lituņenko stāsta, ka šīs nedēļas sākumā 1977 Gulbenes novada iedzīvotāji ir reģistrējušies kā oficiāli bezdarbnieki. Bezdarba līmenis Gulbenes novadā saglabājas apmēram 16 procentu robežās. Kopumā Latvijā reģistrēti 163 949 bezdarbnieki. "Mazliet bezdarba situācija varētu mainīties, kad sāksies sezonas darbi," prognozē V.Lituņenko.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas