Internāts skolēniem Gulbenē būs

Ar vācu un zviedru "Rotari" kluba biedru palīdzību ir iespējams iekārtot skolēnu internātu Gulbenē. Viņi, startējot starptautiskajā labdarības fondā projektā, ir ieguvuši iespēju par 25 000 dolāru iegādāties aprīkojumu un mēbeles internātam.

Tagad viss atkarīgs no pašvaldības "Dzirkstele" jau rakstīja, ka vācu un zviedru "rotariešus", ciemojoties Gulbenē, ieinteresēja, ka internāta ēka pie 2.vidusskolas stāv tukša. Pirms Ziemassvētkiem Gulbenes "rotarieši" saņēma ziņu, ka viņi ir gatavi sadarboties kopīga projekta realizācijā par šī internāta mēbeļu un aprīkojuma piegādāšanu.
Gulbenes "Rotari" kluba pārstāvis Jānis Bokta "Dzirkstelei" stāsta, ka no "Rotari" kustības puses izdarījuši visu, taču viņu neapmierina pašvaldības kavēšanās.

 

"Pa šo laiku pašvaldība neko nav izdarījusi. Vajadzēja vismaz uzsākt projektēšanu un tā tālāk. Tagad, kad pilsētas pārvaldi sāka vadīt Andis Caunītis, tika noslēgts līgums un kaut kas ir sakustējies uz priekšu, kaut gan tam visam jau vajadzēja būt izdarītam. Viss tagad atkarīgs no pašvaldības. Mūsu kolēģi no savas puses ir darījuši visu," uzsver J.Bokta.


Pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis skaidro, ka ir noslēgts līgums par tāmes izstrādi remontdarbiem, ko finansēs pašvaldība, pēc tam uzreiz tiks sludināts iepirkums. "Gan iepirkumam, gan reizēm firmai, kas vinnē iepirkumā, ir nepieciešams laiks, lai uzsāktu darbus. Slēdzot līgumu, skatīsimies saprātīgus termiņus. Viens no variantiem ir tāds - ja pilnā apjomā uzreiz nevaram izremontēt internātu, tad vismaz sakārtojam vienu stāvu, lai ideālajā variantā uz gadu miju ir pieejams vismaz minimālais gultu skaits internāta audzēkņiem, kuri grib mācīties pilsētā," saka A.Caunītis.


Viņš saka, ka internātā ir nepieciešams kosmētiskais remonts, kā arī jāsakārto sanitārie mezgli.
A.Caunītis atzīst, ka "rotariešu" vēlme palīdzēt ir patīkams atbalsts. "Ir labi, ja kādā jomā var piesaistīt finansējumu un izdarīt to, kas, piemēram, uzlabo kā šajā gadījumā mācību vidi."


Tiek palaisti garām skolēni

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka skolu vadība ir atzinusi, ka internāts pilsētā ir vajadzīgs. Katru mācību gadu tiek zaudēti skolēni, kas būtu nākuši mācīties uz kādu no mūsu skolām, bet internāta trūkuma dēļ izvēlējušies mācības citur. Skolās pat tika veiktas aptaujas, vai būtu skolēni, kam būtu nepieciešams internāts, un tādi skolēni bija. Arī Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova "Dzirkstelei" stāsta, ka iepriekšējos mācību gados ir bijuši skolēni, kuri vēlējās mācīties tieši Gulbenes novada valsts ģimnāzijā, bet tā kā pilsētā nav internāta, skolēni devušies mācīties uz Smilteni vai Valmieru.

 

"Pilsētā ir obligāti jābūt internātam. Tas ir pirmais nosacījums, ja mēs gribam piesaistīt papildus skolēnus, jo citās pilsētas, cik zinu, internāti vai dienesta viesnīcas ir," saka V.Černoglazova.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas