Invalīdu biedrība ieguvusi divus pacēlājus 1

Gulbenes novada invalīdu biedrība ir ieguvusi divus Japānā ražotus kāpņu kāpurķēžu pacēlājus invalīdiem "Stairmate SA-S", kuriem ir piecu gadu garantija. Katrs šāds pacēlājs maksā aptuveni 3000 latu bez pievienotās vērtības nodokļa.

Biedrība ir apzinājusi novadā 56 cilvēkus, kuri ikdienā spēj pārvietoties vienīgi ratiņkrēslā un kuriem, iespējams, savu reizi būtu nepieciešams izmantot kāpurķēžu pacēlāju, lai ar asistenta palīdzību ērti un ātri varētu nokļūt no viena ēkas stāva uz citu.  

Sadarbosies ar sociālo dienestu

"Mums ar novada sociālo dienestu, kuru vada Jānis Antaņevičs, ir vienošanās par sadarbību - informācijas apmaiņu par palīgierīču nepieciešamību personām ar kustību traucējumiem. Gulbenes novada sociālais dienests apņemas nogādāt tehniskās palīgierīces attiecīgajām personām, kad tas būs vajadzīgs. Var zvanīt arī biedrībai pa tālruni 64472221 vai man personīgi - 26140358," "Dzirkstelei" saka Gulbenes novada invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs Pēteris Kozlovskis.

 

Projekta nosacījumi paredz, ka abiem pacēlājiem jāglabājas Gulbenes novada invalīdu biedrībā, kura apņēmusies jauno inventāru rūpīgi lietot, lai tad kalpotu pēc iespējas ilgāk. Biedrība kā sabiedriskā labuma organizācija abus pacēlājus ieguvusi pilnība par Eiropas Lauksaimniecības fonda naudu.

 

Lietojams ērti un ātri!

Otrdien pacēlājus biedrībai atveda tās izraudzītais piegādātājs - Rīgas uzņēmuma "Fablex" valdes locekļa Vadima Maļinovska personā. Vienu no ierīcēm viņš arī demonstrēja darbībā, vienlaikus apmācot P.Kozlovski, kā rīkoties ar šādu aprīkojumu. Pirmais braucienu pacēlājā piekrita izmēģināt gulbenietis Ivo Skudra, kurš pēc piedzīvotā negadījuma jau vairākus gadus ikdienā spiests pārvietoties ratiņkrēslā. Viņa dzīvoklis ir ceturtajā stāvā. Līdz šim, ja vīrietim bija jātiek ārā no mājas, viņa piederīgi sauca palīgā spēcīgus vīrus, kuri nonesa invalīdu no ceturtā stāva un pēc tam uznesa atpakaļ. Tagad visu paveica viens pats asistents un kāpurķēžu pacēlājs, kurš spēja manevrēt padomju laikos būvētās daudzdzīvokļu mājas šaurajā kāpņu telpā. I.Skudra "Dzirkstelei"atzina , ka sajūta bija nepierasta. Taču viņš tūlīt pat sāka interesēties, vai iespējams šādu pašu vai līdzīgu pacēlāju iegādāties personiski.

 

Noskaidrojās, ka pacēlājs cilvēku ratiņkrēslā droši fiksē un satur. Ierīci darbina jaudīgs, no konstrukcijas izņemams akumulators. Pacēlājs ir viegli demontējams pa daļām un pēc tam atkal saliekams kopā. To var pārvadāt vieglās automašīnas bagāžniekā.

 

Līzingā nopirkt nevar

V.Maļinovskis informē, ka Latvijā diemžēl nav iespējams līzingā iegādāties kāpurķēžu pacēlājus invalīdiem, jo tā ir ekskluzīva, maz pieprasīta prece un, ja rastos sarežģījumi līzinga maksājumu kārtošanā, maz ticams, ka šādu preci izdotos pārdot citam. Latvijā ir iespējams arī nopirkt lietotus, Itālijā ražotus pacēlājus bez garantijas. Savukārt, pērkot pilnīgi jaunu preci, ir iespējams izvēlēties Itālijā ražotus pacēlājus ar rūpnīcas divu gadu garantiju un Japānā ražotos ar piecu gadu garantiju. Otrais variants ir noteikti izdevīgāks.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Smaidule

Prieks, ka novada Invalīdu biedrība tik aktīvi darbojas! Pasākumi, projekti, apmācības, palīdzība, izstādes, ekskursijas, konkursi utt. Malači Biruta un Pēteris un pārējie palīgi.

pirms 8 gadiem, 2012.11.02 09:37

Vietējās ziņas