Invalīdu tiesā par kandžas dzīšanu

Gulbenē trešdien kādam invalīdam par kandžas dzīšanu un glabāšanu tiesa piespriedusi maksāt 250 latu naudas sodu.

Gulbenes rajona tiesā "Dzirkstele" uzzināja, ka administratīvo lietu tiesā izskatīja bez kandžas dzīšanā vainotā, 49 gadus vecā A. klātbūtnes, jo tāds bija viņa lūgums. Veselības stāvokļa dēļ vīrietim uz tiesu ierasties bija sarežģīti. Viņš pats inkriminētajā nodarījumā savu vainu atzinis, taču arī uzsvēris, ka kandžu dzinis savām vajadzībām, jo iegūto spirtu izmantojis medicīniskām manipulācijām - kompresēm. 


Policija vīrieša dzīvesvietā bija izņēmusi 8,5 litrus kandžas - 41 grāda neattīrītu etilspirtu -, kas bija sapildīti puslitra tilpuma pudelēs, kā arī vēl vairāk nekā 90 litrus negāzēta, raudzēta dzēriena, kas ir izejmateriālas kandžas dzīšanai. Šis šķidrums bija saliets trijās 40 litru tilpuma kannās. Policija arī noskaidrojusi, ka vīrietis savās mājās kandžu dzinis regulāri kopš 2006.gada.


Sākotnēji saistībā ar šiem faktiem policija bija uzsākusi kriminālprocesu, taču pierādījumu trūkuma dēļ to 29.septembrī izbeidza. Policija materiālu nodeva tiesai, lai mēneša laikā izskatītu nu jau saistībā ar administratīvā soda noteikšanu par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu) un glabāšanu.


Līdz šim kandžas dzīšanā vainotais vīrietis nekad nav bijis administratīvi vai krimināli sodīts.


Administratīvo pārkāpumu kodekss par nelikumīgu alkohola izgatavošanu un glabāšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 250 līdz 500 latiem vai administratīvo arestu uz laiku līdz 15 diennaktīm, konfiscējot alkoholiskos dzērienus.


Alkohols Latvijā saskaņā ar likumu ir apliekams ar akcīzes nodokli. Kandža un tās ražošanas strpprodukti Latvijā skaitās nelegāls alkoholiskais dzēriens.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas