Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īpašumā vēlas dažādus dzīvokļus

Gulbenes novadā iedzīvotāji joprojām izmanto iespēju privatizēt pašvaldības dzīvokļus. Novada domes turpina saņemt iesniegumus no pagastu pārvaldēm, kuros izteikts lūgums atsavināt pašvaldības īpašumu, nosakot pārdošanas cenu. Visvairāk gribētāju īpašumā iegūt dzīvokli Stradu pagastā, kā arī atsevišķos gadījumos - Lizumā un Gulbenē. Lielākajā daļā gadījumu atsavinātie dzīvokļi tiek pārdoti izsolē.

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Andis Caunītis informē, ka pilsētā plānots pārdot trīs nelabiekārtotus dzīvokļus (ar krāsns apkuri) Vecgulbenes muižas tuvumā Brīvības ielā. Piemēram, viens dzīvoklis esot brīvs jau kopš 2007.gada, bet divi dzīvokļi - salīdzinoši nesen.

 

A.Caunītis saka, ka jūt interesi par iespēju iegūt dzīvokli vecpilsētas teritorijā. Pašvaldībai izdevīgāk esot šos dzīvokļus pārdot, nevis tērēt budžeta līdzekļus - provizoriski līdz 7000 latiem - minētā dzīvojamā fonda sakārtošanai. A.Caunītis pieļauj, ka varbūt uzreiz pircēju šiem dzīvokļiem nebūs, taču ar laiku tie atradīsies.

 

Apstiprināta pašvaldības dzīvokļa „Šķieneri 10" - 10, kas atrodas Stradu pagastā, atsavināšanas cena - 1900 lati. Stradu pagasta pārvaldnieks Juris Duļbinskis informē, ka viņa pagastā plānots pārdot trīs ļoti plašus labiekārtotus dzīvokļus, no kuriem divi - trīsistabu dzīvokļi, viens - četristabu dzīvoklis. Visos šajos dzīvokļos ir centrālapkure. Visi šie dzīvokļi jau ilgstoši stāv brīvi un līdz ar to pašvaldībai rada zaudējumus. Reālu kandidātu uz šiem dzīvokļiem pašlaik neesot. Vienam dzīvoklim noritējušas jau divas neveiksmīgas izsoles, aprīlī paredzēta trešā izsole nu jau par mazāku cenu.

 

J.Duļbinskis liek saprast, ka izīrēt šādus dzīvokļus pašvaldībai nav izdevīgi, jo ir skaidrs, ka īrnieki lielākoties ir maksātnespējīgi. Pārējie mājas iedzīvotāji protestē, ja pašvaldība tur dod dzīvokli personai, kura ātri vien kļūst par komunālo maksājumu parādnieku. Tajā pašā laikā arī pagasta pārvaldei ir jātiek galā ar tādu dzīvojamo fondu, kāds tai ir, un, ja ar dzīvojamo platību jānodrošina, piemēram, māte ar bērnu, tad tas ir jādara, pat ja nākas izīrēt labiekārtotu, dārgu dzīvokli ar daudzām istabām. Kā zināms, novada pagastos ir smaga situācija ar pašvaldības dzīvojamo fondu.

 

A.Caunītis neslēpj, ka Gulbenē iedzīvotāji tomēr lielākoties vēlas savā īpašumā iegūt labiekārtotus dzīvokļus, bet J.Duļbinskis stāsta, ka Stradu pagastā ir pavisam cita aina. Tur iedzīvotāji īpašumā vēlas iegūt nelabiekārtotus dzīvokļus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas