Ir 80 mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji

Gulbenes novadā ir pavisam 80 mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji. Valsts ieņēmumu dienestā "Dzirkstele" uzzināja, ka no tiem ir 38 SIA, 9 komersanti, 29 fiziskās personas, kas veic saimniecisko darbību.

Kopš 1.septembra ir spēkā jauna nodokļa likme mikrouzņēmumiem - 9 procenti no apgrozījuma, kas ietver valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodokli (uzņēmumu nodokli) un uzņēmējdarbības riska valsts nodevu par mikrouzņēmuma darbiniekiem. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra no šiem 9 procentiem 65 procentus atkarībā no darba algas, kas atskaitē tiek uzrādīta katram strādniekam, sadala sociālās iemaksās. Sociālās garantijas ir ļoti mazas. Tāpēc tiek uzskatīts, ka strādāt un pelnīt mikrouzņēmumā ir izdevīgi, lai iegūtu darba stāžu, taču darbiniekam nav vēlams slimot. Tāpēc tautā šo jauno nodokļu sistēmu sauc par legālajām aplokšņu algām.


Valstī kopumā ir reģistrēti 7160 mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, starp tiem ir 4531 juridiskā persona, 2117 fiziskās personas un 512 individuālie komersanti.

 

Mikrouzņēmuma apgrozījums kalendāra gadā nedrīkst pārsniegt 70 000 latu. Darbinieku skaits mikrouzņēmumā jebkurā brīdī nevar būt lielāks par pieciem darbiniekiem, tātad bez vadītāja - vēl četri padotie.


Mikrouzņēmumu nodoklis tiek maksāts un deklarācija iesniedzama četras reizes gadā.

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas