Ir iecere sakārtot prakses vietas 9

Ģimenes ārste Ieva Grīnšteine ir priecīga par piešķirto finansējumu, bet viņai ir arī savi iebildumi
203 ģimenes ārstu projekti, tostarp arī Gulbenes novada ģimenes ārstu Ievas Grīnšteines, Baibas Mezītes un i/u "Jaungulbenes doktorāts", paredz rekonstruēt un labiekārtot ģimenes ārstu prakses, ieguldot 3,9 miljonus latu Eiropas Reģionālās attīstības fonda un privāto finansējumu.

Līgumi vēl nav noslēgti Veselības ekonomikas centra sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Lapiņa "Dzirkstelei" uzsver, ka projekti ir apstiprināti, bet līgumi vēl nav noslēgti.


Projektos paredzēts iegādāties medicīnas iekārtas, mēbeles vai datortehniku, kā arī renovēt vai rekonstruēt pacientu pieņemšanas, procedūru, pacientu uzgaidāmās, garderobes vai sanitārās telpas. Tiks izbūvētas arī ieejas pacientiem ar ierobežotām funkcionālām spējām.


Pārsvarā visu projektu ieviešanas ilgums plānots, sākot no trīs mēnešiem līdz pat gadam. Piemēram, ja tiek pirktas tikai mēbeles, medicīnas iekārtas vai datori, tad projekta īstenošana notiks ātrāk, ja plānoti rekonstrukcijas vai renovācijas darbi, tad projekta ieviešana var ilgt apmēram gadu.


Gādās datoru un medicīnisko aprīkojumu

Ģimenes ārstes Ievas Grīnšteines projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir virs trīs tūkstošiem latu. Dakterei ir pretrunīgas izjūtas par saņemto finansējumu.

 

"Gribu sākt ar to, ka visa šī ideja ir diezgan negodīga. Man savā ārsta prakses vietā ir nepieciešams remonts, bet šajā projektā uz remonta naudu drīkstēja pretendēt tikai tie, kam ir personīgās vai pašvaldību telpas. Bet ar ko es esmu sliktāka par tiem, kas strādā pašvaldības telpās? Tā kā man nav pašvaldības telpas, tad uz naudu remontam pretendēt nevarēju. Bet kaut ko man tomēr gribējās iegūt, tāpēc es mēģināju šo projektu rakstīt un biju priecīga, ka kaut kas arī sanāca," stāsta I.Grīnšteine.


Viņa ir plānojusi iegādāties datoru ar ārstiem nepieciešamajām programmām, kā arī kaut ko no specifiska medicīniskā aprīkojuma. Savukārt mēbeles nav plānots iegādāties, un tam ir savi iemesli.

 

"Ja es, teiksim, izvēlētos galdu, tad man būtu jāpērk tieši tas galds, ko man dod, nevis tas, kas man būtu nepieciešams. Es nevarētu nopirkt to, ko man tiešām vajag vai no tās firmas, kuru es uzskatu par labu. Man būs jāņem tas, ko viņi uzskata par labu. Ja man, piemēram, piedāvā galdu par četriem simtiem latu, tad kāda jēga maksāt līdzfinansējumu simts latus, ja es pati šo galdu varu nopirkt par simts latiem, tāpēc es centos izvēlēties to, ko tiešām vajag. Bet to, ko pati varu iegādāties lētāk, uz to es arī nepieteicos," stāsta ārste.


Viņa zina, ka tagad atkal ir iespēja startēt projektā. "Un tagad drīkst pieteikties remontam arī tie, kam nav personīgās vai pašvaldības telpas. Protams tie, kuri jau ir pieteikušies, otrreiz nedrīkst pieteikties, tāpēc saprotat, kā es jūtos," saka I.Grīnšteine.


Viņai sāp arī pašvaldības attieksme. "Neviens no pašvaldības pa šiem gadiem nekad nav atnācis un paskatījies, kā man te iet. Es taču tomēr apkalpoju šīs pašvaldības cilvēkus. Es neprasu materiālu palīdzību, citreiz ir svarīgi, lai vienkārši atnāk un apjautājas, kā man iet," saka ārste.

 

Paredzēta uzbrauktuve invalīdiem

Primārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana ir paredzēta individuālajā uzņēmumā "Jaungulbenes doktorāts". Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir nepilni pieci tūkstoši latu.

 

Ģimenes ārste Līga Vebruāle "Dzirkstelei" stāsta, ka šis ir neliels projekts, bet tā gaitā galvenā iecere ir sataisīt ieeju doktorātā, proti, invalīdiem uzbrauktuvi, kā arī iegādāt aparatūru, piemēram, sterilizatoru un datortehniku.

 

"Bet tas vēl tik ātri nenotiks, jo līgumi vēl nav noslēgti," norāda ārste un piebilst, ka naudu projekta realizēšanai simtprocentīgi neiedod, ir arī līdz līdzmaksājums - ceturtā daļa.


Lizuma ģimenes ārstes Baibas Mezītes projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir nedaudz vairāk par divarpus tūkstošiem latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

anna

Kā man patī sevis ( Grīnšteines) slavināšana caur komentāriem!!

pirms 9 gadiem, 2011.05.15 11:53

dadzis

Lai visiem tāda dakterīte, kāda mums ir Grīnšteine! LiekAties mierā, labiņie! īsti cilvēku grauzēji. Un tu, urbi, vispār esi gudrītis - laikam no mediķu šlakas, jo bieži diskutē tieši par šo tēmu, laikam sirdij tuva. žel ka mūsu ārsti vēl kapājas aizvēsturisko papīru kaudzēs, kas izvietotas kastēs ar alfabēta burtiem - vai tas nav smieklīgi?! Jau sen varēja būt katram dakerim viņa pacientu datu bāze, tad nevajadzētu škurināt putekļainās un noplukušās kartītes, bet gan, noklikšķinot klaviatūras taustiņus, atvērt katra pacienta slimības vēsturi. Kā tev, Urbīt, škiet, vai tas nebūtu smuki un gudri? Un pirmspensijas vecumu runāt ir ļoti neētiski - tagad mēs visi rubīsim līdz 65 gadu vecumam, par to ir parūpējusies mūsu valdība. Vai varbūt tev šķiet, ka pirmspensijas vecumā ēst nevajag, maksājumus maksāt nevajag un bērniem, mazbērniem palīdzet arī nevajag? Tad, jau visus šajā vecumā ar lāpstu pa pakaļu un uz Anīškaktiņu prom! Vai tāda ir tava dzīves filozofija, urbi? Laikam jau pats ceri dzīvot mūžīgā jaunībā?

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 21:31

,,

Nav ko čīkstēt jāraksta projekti , visi ragad raksta un sakārto telpas u.c.

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 21:10

ko jus muldat loti pretimnakosa un sirsniga dakterite.lai veicas

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 20:45

urbim

Smieklīgi ir tas,ka ārstu praksēs vēl nav datori.

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 16:04

Mildiņa

Viņai jāmaina vispirms attieksme pret pacientu,pēc tam tikai jādomā par citu.

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 14:44

tad aizej un paskaties, kādas problēmas, pēc tam varēsi pasmieties...

... pirmspensijas vecumā... ko darīt, ja tas pirmspensijas laiks attālinās un attālinās, un cik tad gados varēs aiziet pensijā, vai šajā bankrotējušā valstī tāda vispār būs?
Iznāk, ja ir pirmspensijas vecums, tad jāsaliek rokas klēpī un jāgaida, kas nu būs un kas nu notiks... varbūt labāki laiki iestāsies... visi slimie pēkšņi paliks veseli un ģimenes ārsti vispār nebūs vajadzīgi...

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 11:29

urbis

Nevajag pirmspensijas vecumā ārdīties un mēģināt kaut ko no šīs bankrotējušās valsts izspiest, tad nebūs arī kreņķi. Gribētu paskatīties, kā ģimenes ārsts darba laikā strādās ar datoru un attiecīgo programmu. Smiekli nāk...

pirms 9 gadiem, 2011.05.13 08:49

Vietējās ziņas