Ir iespēja apmeklēt modernu atskurbtuvi 8

Saņemot sūdzību par personu, kas smagā alkohola reibumā atrodas sabiedriskā vietā, Gulbenes novada pašvaldības policija rīkojas divējādi. Ja iereibušais spēj policistiem paskaidrot, kur dzīvo, viņu nogādā mājās, bet, ja nespēj sakarīga atbildēt, nākas izsaukt ātro palīdzību. Ar mediķu palīdzību iereibusī persona tad aizceļo uz Balviem, kur ir tuvējā apkārtnē vienīgā atskurbtuve, kas atbilst visām mūsdienu prasībām. “Dzirksteles” rīcībā ir informācija, ka arī Alūksnē ir līdzīga prakse.


Pagaidām neviens smagi iereibis cilvēks vēl nav vests atskurbšanai no Gulbenes novada uz Balviem, “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieka vietas izpildītājs Imants Kublačovs.


Gulbenes rajona prokuratūras virsprokurors Aivars Circens “Dzirkstelei” saka, ka Gulbenē patiešām nav visām mūsdienu prasībām atbilstošas atskurbtuves. Valsts policijā īslaicīgās aizturēšanas telpās iereibušu personu var ievietot tikai tādā gadījumā, lai no tās pēc atskurbšanas varētu saņemt paskaidrojumus saistībā ar kādu notikušu likumpārkāpumu.


Došanās uz Balvu atskurbtuvi un uzturēšanās tajā klientam nav lēts prieks. Jāmaksā ceļa izdevumi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kā arī atskurbtuves apsaimniekotājam - 18,60 eiro par atskurbināšanu un 1,40 eiro par dušas izmantošanu. Protams, šai summai pievienojams vēl arī naudas sods par atrašanos reibumā sabiedriskā vietā.


Jau vēstīts, ka Balvos atskurbtuve atrodas Valsts policijas ēkā un klientiem ir pieejama 24 stundas diennaktī. Telpas ir apkurināmas un aprīkotas ar guļamvietām. Atskurbtuvē ir nodrošināta klientu personīgo mantu glabāšana, klientu drošība. Nepieciešamības gadījumā tur tiek sniegta pirmā medicīniskā palīdzība, un tiek izsaukti operatīvie dienesti. Atskurbtuvē strādās pieci uzraugi, divas apkopējas un vadītājs.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

nu jā...

Izklausās vilinoši ( pēc virsraksta), man taisni ir atvaļinājums...vajadzēs apmeklēt, cik tad var pilis un muzejus skatīt.

pirms 6 gadiem, 2014.08.25 10:52

xxx

Vai tad ātrai palīdzībai jau nav pietiekoši darba, vēl dzērāji jānogādā tīrās gultās izgulēties.Tas nu ir par daudz prasīts no mediķiem .

pirms 6 gadiem, 2014.08.25 11:44

F1

Un kāds ir pamatojums Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izmantošanai par "taksometru" dzērājiem? Kas atbildēs, ja vedot dzērājus (kuriem med.pal.nav nepieciešama), netiks izbraukts pie personas, kurai nepieciešama med.pal.?

pirms 6 gadiem, 2014.08.25 12:07

Atkal

Kāpēc uz Balviem? Būs kā ar slimnīcām. Cilvēku bez iespējas izvēlēties, atrodoties stāvoklī, ka nesaprot reālo situāciju( kaut gan savas gribas pēc) aizved uz šo iestādi. Labi, ka ne uz Rīgu Un tālāk? Vienīgi jautrāka atgriešanās mājās. Varbūt tas ir slēpts plāns Balvu iedzīvotāju skaita palielināšanai vai rehabilitācijai, jo kamēr izdomās kā tikt mājās( ja gribēs), pie alkohola netiks. Varbūt kultūras dzīves un sabiedrības žēlsirdības uzlabošanai, jo palielināsies defilētāju skaits pie veikaliem.Kārtējo reizi darbības imitācija.

pirms 6 gadiem, 2014.08.25 13:43

jocigi

te pat gulbene zem aukstas dušas kadas stundas divas un vecis bus ka jauns ,bet izmantot ātro
palidzibu tas nu jau galigi griste.

pirms 6 gadiem, 2014.08.27 07:18

?

Vecis būs kā jauns.............. Un kā tad ar vecenēm? :D

pirms 6 gadiem, 2014.08.27 10:59

UN

Cilvēku aizved uz Balviem. Naudas nav, telefona nav, naktī izmet ārā. Un tālāk kas? Ar kājām uz Gulbeni? Bez atstarotāja, jo tika "paņemts" Gulbenes apgaimotā ielā? Ziemā pie -30 grādiem? Ar galvu vajag domāt, kompensācijām budžeta nepietiks.........

pirms 6 gadiem, 2014.08.27 11:05

sunns

Kaut kats sviets tie čangaļi pārņem visu gulbeni lènām kas te notiek bļāviens??????

pirms 6 gadiem, 2014.08.30 17:51

Vietējās ziņas