Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir iespēja sakārtot dzelzceļa uzbērumu 6

Par 32 000 eiro ir radusies iespēja sakārtot Ieriķu dzelzceļa uzbērumu tikai Gulbenes novadā vien, bet kopumā Latvijā un Igaunijā veco dzelzceļa uzbērumu sakārtošanai velotūrisma vajadzībām ir iespēja piesaistīt 850 000 eiro finansējumu, tostarp 85 procentu apmērā no Eiropas Savienības.

Šis piedāvājums ir saintriģējis novada deputātus. 31.marta domes sēdē viņi lems, vai iesaistīties šādā Latvijas/Igaunijas pārrobežu sadarbības projektā. Projekta ideja pieder Vidzemes Tūrisma asociācijai. Ja Gulbenes novads piedalīsies projektā, būs jāparedz arī līdzfinansējuma daļa no pašvaldības budžeta.

Vakar novada domes izpilddirektore Guna Švika tautsaimniecības komitejas sēdē informēja deputātus, ka projekta gaitā Gulbenes novadā paredzēta bijušās Ieriķu dzelzceļa līnijas attīrīšana no apauguma, zemes izlīdzināšana, kā arī tāda bijušā dzelzceļa tilta rekonstrukcija, kura garums pārsniedz 12 metrus. Līdzekļi tiktu paredzēti arī šā objekta atpazīstamības veicināšanai, piedāvājot to kā tūrisma maršrutu - “zaļo ceļu”.

Pavisam projektā plānots uzaicināt piedalīties 15 Latvijas pašvaldības un 8 pašvaldības Igaunijā.

Igaunija vēsturiski ir cieši saistīta ar kādreizējo dzelzceļa attīstību Latvijā. Savulaik no šejienes gan virzienā no Alūksnes, gan no Ieriķiem sliežu ceļi ir veduši uz Valgu, Tartu, nevis tikai Krievijas virzienā. Arī igauņi ir ieinteresēti savus dzelzceļa uzbērumus izmantot kā tūrisma maršrutus.

Ieriķu dzelzceļa uzbērums, kas šodien ir bez sliedēm, joprojām pieder akciju sabiedrībai “Latvijas dzelzceļš”. Jau tagad šo Gulbenes-Ieriķu posmu izmanto daudzi velotūristi. G.Švika saka, ka arī pati ir to izmēģinājusi.

Latvijas teritorijā runa ir par 1999.gada 15.jūlijā slēgto Ieriķu-Gulbenes dzelzceļa līniju (iecirknī Gulbene-valsts robeža šī līnija pastāvēja vēl līdz 2001.gada vidum). Vēsturiski Gulbenes novada teritorijā šajā maršrutā bijušas šādas pieturvietas: Ranka, Uriekste, Lizums, Tirza, Galgauska, Kamalda, Gulbene, Melnupe, Stradi, Medņi, Ezermala, Litene.

Jau 2010.gadā bijušas sarunas ar akciju sabiedrību “Latvijas dzelzceļš” par apmēram 60 kilometrus garā dzelzceļa uzbēruma nodošanu nomā Gulbenes un Cēsu puses pašvaldībām, taču toreiz ieceri nav izdevies realizēt līdz galam.

1916.gadā būvētais Ieriķu–Gulbenes–Sitas dzelzceļa līnijas posms, kurā šodien sen vairs nav  sliežu, varētu būt lieliska taka nūjotājiem, velotūristiem. Šobrīd uzbērumu izmanto arī autobraucēji, bet ir doma, ka tas tiks liegts.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

..,

Nu nezinu gan ,kā tas būs,tad tos veloceliņus vajag sataisīt tādus,lai tiešām var braukt TIKAI ar velosipēdu.Lizumā liela daļa strādnieku brauc tikai pa veco dzelzceļu un vālē tā,ka velosip'wdistam pārbrauks pāri,i nejutīs.Un vēl tie dzērāji,kuri knapi atžirguši no skurbuļa, pa "kluso'' aizlavās pa šo pašu ceļu lai nopirktu atkal grādīgo...Nu nezinu,nezinu...

pirms 4 gadiem, 2016.03.31 17:35

Barani

Laikam jau tie lēmēji ir aktīvākie velo tūristi,kā Apinīša kungs!!!Vai tiešām neredziet kādā stāvoklī ir auto ceļi???Pa Eiropas piķi jau sabūvēja kaudzēm viesu namu,un tagad laikam tie tūkstoši tūristu vēlās mīties kaut kur,nezin kur....

pirms 4 gadiem, 2016.03.31 19:05

TOM

Pilnīgi nerubiju kas tas par murgu. Ja notirgo tur augošos krūmus,peļņa nenormāla.Kāda mārrutka pēc kādam vēl maksāt 32 000.

pirms 4 gadiem, 2016.03.31 20:08

MMM

Kopš kura laika gulbenei ir robež ar igauniju? Izskatās ka kāds ir sapīpējies pamatīgi

pirms 4 gadiem, 2016.04.01 09:10

es

Priecājos! Lai veicas! Es labprāt brauktu ar velosipēdu! Jaunieši atbrauc no Rīgas ar velosipēdiem un atpūšas šīs jaunās ģimenītes braukājoties. Lai veicas!

pirms 4 gadiem, 2016.04.01 12:03

To Barans priekš es..

Aha drīz jau varēsi ar velosipēdu pirms Bērzkroga mīt uz Plato galu)))jo bezceļs!!!

pirms 4 gadiem, 2016.04.01 21:51

Vietējās ziņas