Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir iespēja uzlabot apkures sistēmu 7

Privātmājas var tikt pie jaunas, videi nekaitīgas apkures iekārtas, atpakaļ saņemot pusi no iegādes izmaksām.
Valdība akceptējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto noteikumu projektu, kas paredz iespēju privātmāju īpašniekiem veikt būtiskus apkures sistēmas uzlabojumus, saņemot par to atbalstu. Noteikumi paredz jaunu iekārtu iegādi un uzstādīšanu, nomainot līdzšinējo gāzes, dīzeļdegvielas vai akmeņogļu apkuri. Projekta mērķis ir samazināt oglekļa dioksīda emisijas mājsaimniecībās.

Gulbenes novada domes Attīstības un īpašumu nodaļas vadītāja Saulcerīte Indričeva atzinīgi novērtē šo projektu. Pašlaik gan nav tādas informācijas, cik ir tādu māju mūsu novadā, kurās kā kurināmo izmanto gāzi, dīzeļdegvielu vai akmeņogles. Viņa arī pagaidām nav dzirdējusi, ka kāds ļoti interesētos par šo iespēju, kaut gan nenoliedz, ka interese cilvēkiem varētu būt.

 

"Tas tomēr ir liels atbalsts - segt pusi no izmaksām. Privātmājām nekad nekas tamlīdzīgs līdz šim nav bijis," uzsver S.Indričeva.


Ar finansējumu atbalstīs malkas, biomasas granulu, šķeldas vai salmu katlu iegādi ar jaudu līdz 50 kilovatiem, ar tikpat lielu jaudu siltumsūkņu uzstādīšanu, saules kolektoru sistēmas ar jaudu līdz 25 kilovatiem, kā arī vēja ģeneratoru un saules bateriju iegādi ar jaudu līdz 10 kilovatiem.


Projekta iesniedzējs var būt mājas īpašnieks, kas ir fiziska persona, uz kuras vārda ir reģistrēta dzīvojamā māja vai arī vairāku dzīvokļu mājas mitekļu īpašnieku izveidota biedrība, kas neveic saimniecisko darbību un rīkojas šīs mājas dzīvokļu īpašnieku vārdā.


Projekta pieteikumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā var iesniegt līdz 27.martam. Pēc ministrijas sniegtās informācijas, pieejamais Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansējums ir vairāk nekā 11 miljoni latu. Kopumā tiek solīts atlīdzināt pusi no ieguldītajām izmaksām, bet atbalsta summa nevarēs pārsniegt 7000 latu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

kurinātājs

Īsti nevaru saprast kā tas ir ja malkas katlu nomaina pret granulu katlu,kur rodas tas pozitīvais moments dabai. Cik resursu tiek patērēts granulu saražošanai?

pirms 9 gadiem, 2011.02.09 14:46

Saule

Piedāvā Indričevai palīdzēt rakstīt Tev projektu kā nekā maģistre

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 20:07

sveiks

nevarat ieteikt kurš varētu palīdēt izstrādāt projektu

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 18:10

Varbūt varētu sniegt informāciju, kuri ir tie zinošie cilvēki, kuri var palīdzēt izstrādāt projektu?

pirms 9 gadiem, 2011.02.08 10:39

saule, saule sildi vēl....

Ļoti kļūdaina informācija. Fiansējums tiek piešķirts nomainot arī esošos malkas katlus ne tikai nomainot gāzes, dīzeļdegvielas vai akmeņogļu apkuri. Strādājot tādā amatā gan neklātos tautu maldināt ar nepareizu informāciju

pirms 9 gadiem, 2011.02.07 22:46

Jā - lasot šo rakstu nākas secināt 2 negatīvas lietas-
1. neprecīza informācija par projekta iesniegšanas laiku, tas jāiesniedz līdz 24.03. Zemāk esošais teksts ir izkoēts no Vides ministrijs mājas lapas.

Projekta iesniegumus no 2011.gada 28.janvāra līdz 2011. gada 24.martam (ieskaitot) jānosūta pa pastu: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Peldu ielā 25, Rīgā, LV-1494, vai noformētu elektroniskā dokumenta veidā sūtot uz elektroniskā pasta adresi: microgen_kpfi@vidm.gov.lv. (adrese, kur atrast precīzu informāciju- http://www.vidm.gov.lv/lat/darbibas_veidi/KPFI/)

2. Cik nekompetenti cilvēki strādā Gulbenes novada domē!!!!!!!!!! Ārprāts!!!!

Varu pateikt, ka gana liela interese un cilvēki jau gatavo projektus. Un ir mūsu pilsētā cilvēki, kas var palīdzēt izstrādāt projektu par ļoti saprātīgu cenu. Turklāt zinoši! Arī man tiek palīdzēts izstrādāt šādu projektu.

pirms 9 gadiem, 2011.02.06 22:15

Vietējās ziņas