Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir iespējamas kompensācijas

Šā gada otrajā pusē zemes īpašniekiem aizsargājamās dabas teritorijās, iespējams, varētu izmaksāt kompensācijas par saimnieciskās darbības ierobežojumiem.

Līdz šim īpašniekiem maksāja tikai vienreizējās kompensācijas. No valsts budžeta paredzēts maksāt kompensācijas par ierobežojumiem tajās aizsargājamajās dabas teritorijās - meža un lauksaimniecības zemēs-, kurās nevarēs saņemt Eiropas Savienības atbalsta maksājumus.

 

Plānots, ka kompensācijas meža zemēs par aizliegtu kailcirti varētu būt 30 lati par hektāru, par aizliegtu galveno cirti - līdz 90 latiem par hektāru. Vietās, kur ir aizliegta galvenā cirte, kailcirte un kopšanas cirte šī summa varētu sasniegt pat 110 latus par hektāru.

 

Par lauksaimnieciskās darbības ierobežojumiem zemes īpašnieki varētu saņemt 30 latus par hektāru. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sniegtā informācija vēsta, ka ir plānots, ka turpmāk noteikts valsts atbalsts katru gadu būs pieejams arī tiem, kuriem īpašumi atrodas valsts un pašvaldību nozīmes aizsargājamajās teritorijās.

 

Ikgadējiem atbalsta maksājumiem nepieciešamais finansējums, kas ir 4 miljoni latu, būs jāsedz no valsts budžeta.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas