Ir jau četras bezsēklu vīnogu šķirnes 1

Vīnogu selekcionārs Andrašs Fazekašs no Daukstu pagasta lepojas ar jaunradītām trim bezsēklaino vīnogu šķirnēm, kurām vēl nav izdomāts nosaukums.

"Līdz šim man bija tikai viena bezsēklaino vīnogu šķirne - 'Mārīte' ar tumšām ogām. Un tagad ir vēl - divas šķirnes ar tumšām ogām un viena ar gaišām. Par jauno bezsēklaino vīnogu šķirni ar baltām ogām es visvairāk priecājos. Salda," saka A.Fazekašs. Par nosaukumiem jaunajām vīnogu šķirnēm A.Fazekašs vēl domā. Savu šķirni gaida rindā jau izdomāti nosaukumi. Selekcionārs vēlas vienai vislabākajai jaunajai šķirnei dot nosaukumu par dodu Latvijas eksprezidentei Vairai Vīķei - Freibergai. Tāds nodoms viņam ir jau sen. Tāpat A.Fazekašs vēlas kādai šķirnei piešķirt skaisto Rundāles vārdu.

Selekcionārs bilst, ka šis rudens ir bagāts ar jaunradītām šķirnēm visur, kur viņš tās audzē, - mājās, Pūrē un Kauguros.

Pūrē no 500 hibrīdiem šogad atlasīti astoņi paraugi. Tieši no tiem izdevies iegūt trīs jaunas bezsēklaino vīnogu šķirnes. Savukārt Valmieras rajona Kauguru pagastā vīnogu laukā ar A.Fazekaša gādību šogad izaudzētas jaunas vīnogu šķirnes, kurām dots nosaukums 'Inese', 'Miegupe' un 'Ieva'.

"Vislabāk no šīm trim man patīk 'Miegupe'," saka selekcionārs.

A.Fazekaša mājās Daukstu pagastā šogad klāt nākušas vēl vairākas jaunas vīnogu šķirnes, kurām dots nosaukums 'Signe', 'Līga', 'Rita'. Visām trim ir baltas ogas.

Kopumā A.Fazekašam ir jau 35 savas paša izveidotās vīnogu šķirnes.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Edgars

Izcilākās bezsēklu vīnogas, audzētas Latvijā!
http://www.vinogudarzs.lv/bezseklu-skirnes.html

pirms 11 gadiem, 2009.03.08 16:53

Vietējās ziņas