Ir jaunas gaismas un skaņas iekārtas 4

Līdz ar marta pirmajām dienām ir beidzies Lejasciema pagasta biedrības “Laika josta” īstenotais Eiropas Savienības līdzfinansētais projekts.

Tajā Lejasciema kultūras namam ir iegādātas un jau uzstādītas modernas stacionāras gaismas un skaņas iekārtas. “Apgaismošanas un apskaņošanas iekārtas mums bija ļoti vajadzīgas, jo līdz šim iztikām tikai ar prožektoriem, kas bija novietoti uz statīviem. Arī skatuve bija pārāk tumša. Man radās ideja, ka jāraksta projekts. Ideju atbalstīja Inga Deigele, kura uzrakstīja pirmo projektu un pati to arī vadīja. Ne tikai mēs, bet arī pagasta iedzīvotāji jau ir paspējuši novērtēt jaunās iekārtas Lejasciema pagasta pašdarbniekiem veltītajā pasākumā. Stacionārās gaismas iekārtas tagad ļauj kvalitatīvi izgaismot jebkuru pasākumu, pat amatierteātra izrādes šķiet citādākas,” stāsta Lejasciema kultūras nama vadītāja Rita Gargažina. Vadītāja atzīst, ka vēl esot daudz jāmācās, lai apgūtu jauno iekārtu pielietojumu, tāpēc tiekot apmācīti divi lejasciemieši darbam ar gaismas pulti.

Projektā, kura kopējais finansējums ir 10 091,46 lati, no kura publiskais finansējums ir 90 procenti jeb 9082,31 lats, iegādātas priekšgaismas un pamata skatuves gaismas, divi prožektori,  LED gaismas paneļi un gaismas pults, kā arī skaņas aparatūra – mikrofoni, kabeļi, statīvi, kā arī profesionāls CD/MP3 atskaņotājs. Jauno aparatūru piegādāja un uzstādīja SIA “SGS Sistēmas”. Skaņas aparatūru varēs izmantot arī ārpus kultūras nama telpām, piemēram, pasākumos, kas notiek brīvdabas estrādēs un citur.
Ir noslēgti arī sadarbības līgumi ar Lejasciema pagasta pārvaldi, Lejasciema vidusskolu un pirmsskolas izglītības iestādi “Kamenīte” par to, ka aparatūru iespējams izmantot arī šo iestāžu organizētajos pasākumos. “Aparatūra tika uzstādīta jau janvāra sākumā, tāpēc līdz marta sākumam to jau paspējuši novērtēt aptuveni 500 lejasciemiešu, kuri aktīvi apmeklē dažādus pasākumus,” piebilst R.Gargažina.


Projektu līdzfinansēja Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests, biedrība “Sateka”. 

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Domāju, ka ik viens lasītājs var izteikt savu viedokli par jebkuru publikāciju.Cita lieta ir-kā kurš uztver un izprot attiecīgo rakstu .Tas,kas vienam būs pozitīvi ,citam būs nepieņemami un otrādi. Tas ir pilnīgi normāli,jo nav divu vienādu cilvēku.Par jebkuru tēmu var strīdēties un diskutēt un tas arī ir normāli . Katrs aizstāvēs savu viedokli,tikai vienīgā skala no + līdz - komentāru izteiksmes ziņā ir katra cilvēka intelekts.

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 23:33

tev idiotam lasit neliek.es izsaku savas domas.a ja tev nau ko teikt kluse.tev atlauju neprasiju ,lai kautko komentetu.

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 14:33

05.03.2012. 09:00:15

Kas tev lika te komentēt? Ej zini kur?

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 09:49

nau kur gast naudu idioti. tadi ka planpratini saprastu ,ka butu liela pilseta .a kautkada maza sadza kur aisplaut var no viena lidz otram galam.stulbums.

pirms 8 gadiem, 2012.03.05 09:00

Vietējās ziņas