Ir jauni speciālisti ambulatorajiem pakalpojumiem Gulbenē 1

Lai mazajiem pacientiem nebūtu jāmēro ceļš uz Rīgu vai citām attālākām pilsētām, Gulbenē pieņem bērnu alergoloģe Mārīte Poga, kas ir pediatre ar vairāk nekā 18 gadu pieredzi un sertificēta bērnu alergoloģe jau 14 gadus. Par to “Dzirksteli” informē SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” izpilddirektora pienākumu izpildītāja Lana Upīte.

L.Upīte stāsta, ka ikdienā M.Poga strādā ambulatori Bērnu klīniskajā uiversitātes slimnīcā Rīgā, Alerģisko slimību centrā Rīgā, kā arī konsultē dažādās Latvijas pilsētās. Viņa pieņem bērnus no dzimšanas līdz 18 gadu vecumam bez maksas ar ģimenes ārsta vai pediatra nosūtījumu. Konsultācijas laikā veic ādas alerģiskos testus (nedēļu pirms ādas testēšanas nedrīkst lietot pretalerģijas zāles), spirometriju jeb elpošanas mērījumus, nosūta uz alerģiju asinsanalīzēm, ja nepieciešams, nozīmē terapijas plānu. Arī visi šie izmeklējumi ar ģimenes ārsta un citu speciālistu nosūtījumu ir bez maksas.

Savukārt rudens sākumā fizioterapeita kabinets Gulbenē ir papildināts ar jaunām iekārtām: bērnu vertikalizatoru, bērnu pārvietojamo krēslu un bērnu aktivitāšu krēslu. L.Upīte stāsta, ka iekārtu iegāde ļauj nodrošināt ambulatoro rehabilitācijas pakalpojumu pieejamību reģionā bērniem ar īpašām vajadzībām, palīdzot uzlabot viņu dzīves kvalitāti. Iekārtas iegādātas Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektā “Stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība”. Gulbenē fizioterapeits Oskars Klija pieņem pēc iepriekšēja pieraksta (mobilais tālrunis 26398038).

L.Upīte atgādina, ja bērniem nav pieejams ģimenes ārsts, var izmantot apvienības pediatru konsultācijas - klātienes vai attālinātas Gulbenes poliklīnikā, zvanot pa tālruni 64472809, vai arī doties uz Balvu uzņemšanas nodaļu, kur dežūrpediatrs pieejams 24 stundas 7 dienas nedēļā.

Gulbenes poliklīnikā pacientus turpina pieņemt podoloģe Sniedze Krēgere. Speciāliste sniedz konsultācijas, veic dinamisko novērošanu nagu traumu un sēnītes gadījumos pieaugušajiem un bērniem. Maksas pieņemšanas ir katru ceturtdienu Gulbenes poliklīnikā.

Balvos terapijas nodaļas kolektīvam ir pievienojusies nefroloģe interniste Baiba Vernere. Līdztekus darbam stacionārā viņa konsultē pacientus ambulatori Balvos un Gulbenē. “Nefrologs ir ārsts, kurš ārstē pacientus ar nieru slimībām, kuras varētu iedalīt divās daļās: specifiskās slimības, kad tieši tiek skartas nieres, bieži kopā ar sistēmslimībām; citas slimības, piemēram, diabēts, neārstēts asinsspiediens, nepamatoti lietotas zāles, kad tiek bojātas nieres, jo netiek kontrolētas pamatslimības,” stāsta L.Upīte.

Gulbenes poliklīnikā reizi mēnesī pieņem arī sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe Nonna Tomiševa, sniedzot valsts apmaksātas ambulatorās konsultācijas un dienas stacionārā veicot operācijas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

Cik bieži tad pieņems ? Reizi mēnesī, kā citi, vai gadā?

pirms 7 mēnešiem, 2020.11.15 10:04

Vietējās ziņas