Ir mainījusies akcīzes atmaksa

Kopš 1.janvāra ir spēkā izmaiņas likumā par akcīzes nodokli, kas nosaka kārtību, kā tas tiks atmaksāts par izlietoto dīzeļdegvielu.

"Līdz 1.jūlijam pastāv līdzšinējā atmaksas sistēma, paredzot atmaksāt akcīzes nodokli, kas nepārsniedz 50 litru dīzeļdegvielas par katru iepriekšējā gada pretendenta atbalstam apstiprināto hektāru, jo valsts budžetā izdevumu daļā izdevumi netika ieplānoti, lai atmaksātu akcīzi par 100 litriem," skaidro Lauksaimnieku organizācijas sadarbības padomes sabiedrisko attiecību speciāliste Krista Garkalne.

 

Kopumā šogad akcīzi apmaksās pilnā apmērā, tam paredzot 13,7 miljonus latu.

 

"Daļa lauksaimnieku, neparedzot izmaiņas likumdošanā, rēķinājās ar naudas atmaksu, kā tas tika noteikts līdz šim, līdz ar to naudas plūsmā un aprēķinos varētu rasties pārpratumi, tāpēc aicinām apzināties šīs izmaiņas. Cerams, ka drīzumā tiks apstiprināta koncepcija par plānotajiem grozījumiem un jau ar jūliju tā stāsies spēkā," saka K.Garkalne.

 

Nodokļa atbrīvojumi un atvieglojumi naftas produktiem attiecināmi uz lauksaimniecības produkcijas ražotājiem, lai atmaksātu nodokli par dīzeļdegvielu, kam saskaņā ar likuma nosacījumiem ir pievienota rapšu sēklu eļļa vai no rapšu sēklu eļļas iegūta biodīzeļdegviela, lauksaimniecībā izmantojamās zemes apstrādei.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas