Ir parakstījušies 765 vēlētāji

Šodien ir pēdējā diena, lai parakstītos par grozījumu Latvijas Satversmē ierosināšanu, kas paredz mācības tikai latviešu valodā.

Parakstu vietas ceturtdien Gulbenes novadā strādās no pulksten 9.00 līdz 13.00. Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa norāda, ka līdz 7.jūnijam ir parakstījušies tikai 50 304 vēlētāji no nepieciešamajiem vismaz 153 232 vēlētājiem.


Gulbenes novads ir starp tiem novadiem, kuros savākts visvairāk parakstu - 765.


Piemēram, Zilupes novadā par rosinātajiem Satversmes grozījumiem arī ceturtajā nedēļā nav parakstījies neviens vēlētājs.


Vēl nedēļu ilgs arī parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par trīs apturētajiem sociālo pabalstu likumiem. Gulbenes novadā grozījumu likumā "Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam" nodošanu tautas nobalsošanai atbalstījuši 392 vēlētāji, grozījumu likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" nodošanu tautas nobalsošanai - 395 vēlētāji, bet tautas nobalsošanas ierosināšanu par grozījumiem likumā "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam" - 207 vēlētāji.


Parakstu vācēji vēlētājus, kuri nevarēja veselības stāvokļa dēļ nokļūt parakstu vākšanas vietās, šodien, pēdējā parakstu vākšanas dienā, apmeklēs mājās. Savukārt parakstu vākšana vēlētāju atrašanās vietā par apturētajiem likumiem jāpiesaka līdz 15.jūnija pulksten 12.00, bet parakstu vākšana šo vēlētāju atrašanās vietā tiks organizēta 16.jūnijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas