Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir sāktas sarunas par siltumenerģijas piegādes iespējām Lizumā 3

Veikt sarunas ar SIA “Eko NRG” par siltumenerģijas  piegādes iespējām Lizumā, ievērojot spēkā esošos normatīvos aktus. Tā Gulbenes novada dome lēma 25.februāra domes sēdē.

Novada domes pārstāvji jau ir tikušies ar SIA “Eko NRG” pārstāvjiem un sākuši sarunas. Marta sākumā paredzēta kārtējā tikšanās. “Tiek veikti aprēķini. Jāsēžas pie galda un jāskatās, lai varētu sākt dokumentus virzīt tālāk, ja abām pusēm tas ir izdevīgi,” sacīja novada domes izpilddirektore Guna Švika.

Jau rakstījām, ka uzņēmums piedāvā pēc koģenerācijas stacijas būvniecības pabeigšanas Lizumā nodrošināt siltumu ciema daudzdzīvokļu mājām un sabiedriskajām ēkām. Piedāvājumā ir divi varianti. Pirmajā variantā siltumtrasi no stacijas līdz ciema siltumapgādes sistēmai būvē uzņēmums. Tādā gadījumā pašvaldībai tiek piedāvāts siltuma tarifs 32 eiro par megavatstundu siltuma bez pievienotās vērtības nodokļa. Otrajā variantā vajadzīgo pievadu būvē pati pašvaldība. Tādā gadījumā uzņēmums piedāvās samazinātu siltuma tarifu. Pašlaik pašvaldības katlumājas nodrošinātās siltumapgādes pašizmaksa Lizuma ciemā ir 35,82 eiro par megavatstundu siltuma.

Lizuma koģenerācijas stacijai, kuru ceļ Valmieras SIA “Aimasa”, ir trīs investori: vietējais uzņēmējs, teritorijas saimnieks Uldis Misiņš; tehnoloģiju piegādātāja, Rīgas SIA “Host Latvia” (uz Lizumu bija atbraukusi pārstāve Irina Krasta); Rīgas SIA “Eko NRG” (kuru Lizumā pārstāvēt ieradās siltumtehniķis Dmitrijs Artjušins). Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 10,7 miljoni eiro. Stacijas galvenais siltuma noņēmējs būs granulu cehs, kas tiks celts turpat tuvumā un darbosies kā SIA “Avoti  SWF” struktūrvienība.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

domes resnie

Par siltumu maksāsiet nedaudz mazāk,bet palielināsim dzīvokļiem NĪ nodokli,lai viss būtu balansā.

pirms 4 gadiem, 2016.03.10 13:10

Ija

Varbūt tev taisnība,bet grozi kā gribi,tāpat par visu vienmēr būs jāmaksā tagad un nākotnē.Pacels cenu jebkam un būs jāmaksā,ja gribi patērēt,tas notiek neatkarīgi no cilvēku vēlmēm un iespējām.Kas lai tagad zin,varbūt lizumnieši būs ieguvēji...tad jau redzēs un dzirdēs,kad tas notiks,katrā ziņā-vēlu veiksmi visiem.

pirms 4 gadiem, 2016.03.10 19:09

FFF

Bet kā būs ar trokšņa līmeni, pelniem un putekļiem gaisā tuvējo māju iedzīvotājiem?Labs piemērs Laukalnes ražotne,visas ceļa malas pārvērtušās no pelniem par dubļu vannām....

pirms 4 gadiem, 2016.03.13 11:40

Vietējās ziņas