Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir sākusies parakstu vākšana par krievu valodu 9

Ir sākusies un līdz 30.novembrim turpināsies parakstu vākšana par ierosinājumu grozīt Satversmi, lai noteiktu krievu valodai valsts valodas statusu.

Par aktivitāti varēs spriest mēneša beigās
Gulbenes novadā ir 14 parakstu vietas, proti, parakstīties var Gulbenes novada domē, Beļavas, Daukstu, Druvienas, Galgauskas, Jaungulbenes, Lizuma, Līgo, Stāmerienas, Stradu un Tirzas pagasta pārvaldē, kā arī Lejasciema kultūras namā, Litenes tautas namā un Rankas pagasta bibliotēkā.


Parakstīties var ne tikai darbdienās, bet arī sestdienās un svētdienās. Pirmdienās un trešdienās iespējams parakstīties no pulksten 14.00 līdz 18.00, citās dienās - no pulksten 9.00 līdz 13.00.


Aptaujājot Daukstu, Jaungulbenes, Lizuma un Līgo parakstu vietas, "Dzirkstele" noskaidroja, ka pirmajā dienā neviens nav parakstījies, tāpat neviens nav arī lūdzis iespēju parakstīties mājās. Arī Gulbenes novada domē parakstu vākšanas vietā, vakar "Dzirkstele" konstatēja, ka tur valda klusums.

 

Parakstu vācēja Viktorija Karuzina saka, ka pagaidām neviens parakstīties nav nācis, taču laika vēl ir pietiekami - vesels mēnesis. Novada domē nav arī bijis neviens, kuru interesētu kādi neskaidri jautājumi sakarā ar šo parakstu vākšanu.

 

V.Karuzina norāda, ka 30.novembrī arī varēs spriest par aktivitāti un to, cik daudziem šis jautājums ir šķitis aktuāls.

 

Kāpēc jārīko parakstu vākšana?

Parakstu vākšana jārīko, jo šā gada 9.septembrī Centrālajā vēlēšanu komisijā tika iesniegts vairāk nekā 10 000 vēlētāju paraksti par ierosinājumu grozīt Satversmi.


Piedalīties parakstu vākšanā drīkst balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri parakstīšanās brīdī ir sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase. Parakstīties par Satversmes grozījumu projektu vēlētāji var pašvaldību noteiktajās parakstu vākšanas vietās.

 

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt parakstu vākšanas vietās, bet vēlas parakstīties par Satversmes grozījumiem, var lūgt organizēt parakstīšanos savā atrašanās vietā.


Likumprojekts tiks iesniegts parlamentā, ja parakstu vākšanā to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 379 vēlētāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Зачем?

А мне это не нужно. Не пойду подписываться.

pirms 8 gadiem, 2011.11.04 12:33

Krievs!

Kāpēc tik daudz negatīva atkal nāk no latviešiem! Kauna nav?

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 15:08

vaks

Kādā valodā vēlies - vācu, krievu, ukraiņu - nozīmē to, ka Tavu viedokli par manu sakāmo neviens neprasīja! Nerakstīju, lai tu komentētu, bet gan lai parādītu attieksmi pret šo visu absurdu, kas notiek!

Nepatīk, aizveries!

Nepiekrīti? Neinteresē!

Jauku dienu vēlot.

p.s. pirms raksti vēl kaut ko, kas nevienu neinteresē, aizskaiti līdz 10, varbūt gribēšana pāries!

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 15:05

to vaks

Kas,lūdzu,ir - naher?
Kādā valodā?
Par kādu Latviju vispār ir runa?

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 13:21

vaks

naher šitas murgs vispār jāreklamē un naher viņa vispār smaida bildē! Kauns, ka vispār ko šādu ierosina!

ceru, ka tā arī neviens neatnāks!

Par LATVISKU Latviju!

pirms 8 gadiem, 2011.11.03 12:43

Vietējās ziņas