Ir sapnis par jaunām darbavietām novadā 23

Intars Liepiņš: "Esmu izjutis spiedienu."
Gulbenes novada domes deputāts no Sabiedrības citai politikai, lejasciemietis Intars Liepiņš šovasar nosvinējis savu 27.dzimšanas dienu un drīz pēc tam kļuvis par pašvaldības administrācijas darbinieku. No 1.septembra viņš strādā domes attīstības un īpašumu nodaļā un ir atbildīgs par pašvaldības saiknes veidošanu ar uzņēmējiem. Pilntiesīga deputāta statusā Intars ir aizvadījis pirmās 73 dienas.

- Cik svarīgs jums ir Lejasciems? - Patiesībā lāgā nemaz nebiju aizgājis no sava pagasta. Kā bija mazākā iespēja, tā no Rīgas braucu mājās. Laikam tāds lauku "pāķis" vien esmu. Patīk dzīvot Lejasciemā, būtu tuvu dabai un zemei. Laukos dzīvojot, cilvēks visu laiku ir kustībā un agri iemācās novērtēt darba augļus. Atceros, ka pirmā nauda manā dzīvē, ko es pats nopelnīju, bija, mežā ogas lasot. Pirmā nauda raisīja pirmās pārdomas par to, kā tērēt nolenīto, ko man vajag un ko nevajag. Laikam tā domāšana manī ir bijusi "iestādīta" pareizi jau bērnībā, jo līdz šodienai esmu nodzīvojis tā, ka man nav neviena bankas kredīta un nav arī nekādu parādsaistību. Es varu brīvi elpot.

- Atceroties skolas gadus, vai mēdzāt špikot?

- Ja man dzīvē kaut kas neinteresē, tad es labāk to nedaru. Tā bija arī skolā. Ja man matemātika nepatika, es labāk norakstīju. Savukārt, piemēram, sporta nodarbībās piedalījos ar atdevi. Agrāk nodarbojos ar vieglatlētiku. Man patīk sporta veidi, kuros ir sava daļa riska, piemēram, daivings jeb niršana zem ūdens, patīk lēkt ar izpletni. Man mājās ir savs izpletnis, piesienu motorlaivai un paplivinos virs Sudala ezera. Netālu no tā es dzīvoju. Savā ziņā esmu adrenalīna narkomāns. Man to vajag. Ja kādu laiku neesmu sportojis, jūtos kā ne savā ādā. To sapratu jau agri: dzīvē ir jānodarbojas ar to, kas patiesi interesē, jo tā var panākt lielāku produktivitāti.

- Kā ir būs vienīgajam nepieredzējušajam deputātam no 17?

- Varu spriest no cilvēciskā viedokļa, jo pieredzes man tiešām nav. Tajā pašā laikā dažam manam kolēģim novada domē ir deputāta darbības stāžs 16 gadu garumā dažādās pašvaldībās. Es vairāk paļaujos uz loģisko domāšanu un uz taisnīguma principu.

- Ir grūti sekot taisnīguma principiem?

- Ja šo principu ignorē, kāds paliek apdalīts un sākas kašķēšanās. Tālāk jau var sākt savā starpā karot - meklēt vainas cits citā, censties iegāzt. Vai tāda berzēšanās ir vajadzīga? Tas nav normāli. Sprotu, ka vienmēr rīkoties taisnīgi ir gandrīz vai neiespējami, tomēr uz to ir jātiecas. Ir jāmeklē kompromiss.

- Vai laiks pēc vēlēšanām savā ziņā jums ir bijis arī dramatisks?

- Esmu izjutis spiedienu. Laikam jau no paša cilvēka ir atkarīgs tas, kāda ir izturības robeža. Man viemēr ir bijušas savas domas un mērķis. Svarīgi ir sekot tam. Ja sāc šaudīties pa labi un pa kreisi, tad pazaudē sevi. Pašam sava koncepcija nosaka virzību. Es uzskatu, ka deputātu starpā ir jābūt koleģialitātei. Par novada domes priekšsēdētāju Sandru Duļbinsku varu teikt, ka viņa ir savā vietā.

- Ko domājat par draudzību? Cik svarīga tā ir jums?

- Ne reizi vien man draudzībā ir nācies vilties. Patiesībā draudzību daudz kas var izjaukt. Piemēram, draudzība nedrīkst būt saistīta ar naudu, jo tad tā ātri var pajukt. Manuprāt, draugs ir tas, kuram var piezvanīt nakts vidū, zinot, ka tas cilvēks par tevi ceļas un krīt.

- Pats esat kļūdījies?

- Domāju, ka cilvēks vienmēr pieļauj kļūdas. Viens mans kolēģis novada domē, kura viedokli es respektēju, saka - svarīgi ir saprast, vai kļūda radusies nejauši procesa gaitā vai attieksmes dēļ. Šis jautājums manī "sēž".

- Vai ir svarīgi, ko par jums domā citi cilvēki?

- Vissvarīgāk ir tas, ko cilvēks pats domā par sevi. Nav iespējams izdabāt visiem un katram.

- Kā savu darbību redzat domes nodaļā?

- Šodien daudziem klājas grūti. Vietējie uzņēmēji negrib konkurenci, jo tā var traucēt viņu biznesam. Bet ir jādomā par investoriem. Nepietiek ar gribēšanu, ir vajadzīga motivācija politiskajā līmenī.

(Vairāk lasiet 12.septembra "Dzirkstelē")

Pievieno komentāru

Komentāri 23

tak kā var b;ut pieredze, ja tu nestrādā? loģiski domājot, protams mums jau te neviens nedomā. Nu dabūja darbu, vismaz cilvēks cīnījās par darbu (cerams), a, ko tu ierastais komentētāj esi izdarījis? ***, tak kurš tev liedza iet un cīnīties par vietu? tak vajag kaut ko darīt, tad arī būs rezultāts. Ne viņu aizsatāvu, ne nolieku. Vnk lasot, komentārus pretīgi paliek.

P.S
tomēr krievi mūs iespaido :D

pirms 11 gadiem, 2009.09.17 05:28

Skolot.

Tukšs pļāpa un dīkdienis,kas labi iekārtojies. Un tādu nejēgu novadā arvien vairak-skaļāk pablļaustijās,tika deputātos un darbiņš par labu algu.Bet kur rezultāti? Un vai no tukšgalvjiem vispār var kaut ko gaidīt?

pirms 11 gadiem, 2009.09.16 11:18

kristīne

Interesanti ir tas , ka no citu profesiju pārstāvjiem tiek prasīts - profesionalitāte/izglītība. Toties te, kur pašvaldībā visi cenšas strādāt sabiedrībai/cilvēkam var iztikt ar to, ka sākot strādāt nav ne attiecīgas izglītības, ne pieredzes. Un ja nu sanāk tā, ka "man matemātika nepatika, es labāk norakstīju"?
Labi gan, ka ārsti, skolotāji var strādāt tikai tad, kad ieguvuši kaut attiecīgu izglītību.
Jautājums. Pagājušas 73 dienas, kas ir izdarīts nav skaidrs.

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 13:46

ideja

Katram deputātam novada domē amatu, tad paši pieņems lēmumus un paši tos realizēs dzīvē. Oi, cik interesanti būs..........

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 21:00

,,,

Šis amats nav ievēlēts, tāpēc pēc četriem gadiem puikiņš kur iesēdināts tur arī sēdēs, lai gan arī vairs protams deputāts nebūs. Lūk kā.....

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 16:18

Arta

Pilnīgi piekritu par Daci Pajati- jauna,gudra ,zinoša.Ir pieredze un izglītība. Bet ļoti žel ka tādi kadri netiek uzaicināti-tikai tukšgalvi un nejēgas.

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 14:16

***

Redzesim pec 4 gadiem,ko sis jaunietis bus paveicis novada laba.Runat jau visi prot,bet ka ar padarita darba rezultatiem.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 23:40

uzņēmējam

ja tev pašam nav smadzeņu, tad nepīksti, atradīsies vietā cits uzņēmējs, kurš pats rīkosies nevis ar izstieptu roku ies pie domes, lai pensionāri tur iet!!! Sūdīgs uzņēmējs esi- tā sanāk!

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 23:12

Gudrītim

Kāda svaiga domāšana, ja nav saprasanas. Man kā uzņēmejam padomu vajag uzreiz nevis pec pāris gadiem, kad šis jaunais cilvēks iegūs pieredzi. Nē- vajag gudru un pieredzējušu. Pietiek ar tiem 100 "gudrīšiem" un viņu pakalpiņiem.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 21:39

***

Jaunība - laba lieta, bet lai rīkotos, kaut kāda saprašana arī vajadzīga...

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 20:37

gudrīši

Tieši svaiga domāšana un enerģiska rīcība var iekustināt visu novadu, bet tā pieredze nāks ar laiku...Ko tad iepriekšējie pieredzējušie ir izdarijuši, braukalēja uz pleskavu šņabi dzert un zaķus medīt, neko vairāk nav izdarijuši. Liepiņ, neklausies, ko tie atpalikušie penči d...š, kamēr vara, tikmēr rīkojies!

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 19:25

intars

Trūkst vārdu, bet amats četriem gadiem feins-nekādas atbildības un mērķu.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 17:32

Ha

Jāa, nu šis puisītis būs īstais kustinātājs un zagļu ķērājs - smiekli nāk :)) Tādēļ jau iedeva amatu, lai cieš klusu, lai balso kā vajag, un lai pats ar kaut ko nozog, ja var un māk...

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 13:25

taa gan

Es vispār nesaprotu, kā tā var būt, ka deputāts, kuram ir jālemj, reizē strādā novada domē, kas ir izpildvara.Nenormāli tas ir.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 11:31

Anna

Tā nav, ka novada domē nav spēcīgi speciālisti. Ir. Vārdos gan nesaukšu, jo tad viņi tiks zākāti un nomelnoti.
Runājot par interesantajiem nodaļu vadītājiem- deputātiem. Manuprāt, tas nav pareizi, ka paši lemj un tad izpilda.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 10:51

es

nu klausieties, liekas, ka šiem rakstītājiem patīk ka domes sienās sēž visi vecie slaucēji un tik slauc domes naudu. Nu un ka intaram piemēram nav izglītība uzņēmējdarbībā, paskatietis cik vispār cilvēji strādā profesijā, kurā ir izglītība?
tieši labi, vajag jaunas sejas, kas tos visus iesūrējušos pakustina un varbūt arī atmasko.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 10:17

dadzim

Jā, ir sajūta ka nodaļas, sākot ar to vadītājiem ir nekompetentas, un, protams, vadītāji jau neņems gudrākus kā paši.... Un šis jaunais cilvēks tiek savākts, lai balsotu pareizi, ne jau par uzņēmējiem te kāds domā. Ak vai, politika ir atnākusi arī pie mums. Un krietni aprobežotāka, kā gribētos. Vai kāds domā: kā labāk. Domā par vietām savējiem u.t.t. Šajā vietā vajadzēja zinošu cilvēku nevis atsēdētāju!

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 10:09

Liepiņš dabūija amatu, jo itr deputāts.Te izglītība nav svarīga. Es domāju, ka katram deputātam no Gulbenes novada domes, vajadzētu piemeklēt amatu. Tad būtu baigi labi - paši lemj, paši izpilda, paši kontrolē. Piemēri ir - Indričeva, Antaņevičs.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 09:46

Bumba

Priekšvēlēšanu laikā Liepiņa kungs bija nadzīgi noskaņots uz līdzšinējās domes darba auditēšanu. Vai tagad viņš "auditēs"uzņēmējdarbību bijušajā rajonā? Interesanti, kas sagaidāms!

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 09:09

Vietējās ziņas