Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir virzība Stāmerienas pils glābšanā 34

Dome vēlas iekonservēt Stāmerienas pils balkonu un rekonstruēt vēl vairākus nelielus pils objektus, un šajā sakarā ir sagatavoti dokumenti un iesniegti Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai. Pašvaldība cer piesaistīt finansējumu pils glābšanai. Par to deputātus vakar, 26.maijā, informēja novada domes izpilddirektore Guna Švika.

Jau rakstījām, ka visai pils rekonstrukcijai vajadzētu aptuveni 10 miljonus eiro. Ir cerība tikt pie vismaz 2 miljoniem eiro.

Stāmerienas pils ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un pašvaldības īpašums. Novada domes mērķis ir saglabāt Stāmerienas pili kā publiski pieejamu objektu. Stāmerienas pils vienmēr saistījusi tūristus kā sevišķs dārgums.

Pils/kungu māja ir celta baronu fon Volfu dzimtai 1843.gadā. 1905.gada revolūcijas laikā pils nodedzināta, atjaunota barona Borisa fon Volfa vadībā 1908.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 34

Pagasts

Velns parāvis,tie bagātie baroni sacēluši tās pilis gluži vai katrā pagastā un tagad mūsdienu nabaga ļaudis,lai dara ko grib.To piļu atjaunošana ir velta naudas izšķiešana.Varbūt nedomāsim tik daudz par bijušajiem baroniem un viņu mītnēm,varbūt padomāsim paši par sevi.Padomāsim kādos mājokļos dzīvojam ,pa kādiem ceļiem ejam un braucam,padomāsim par bērniem,kuri vēl dažreiz dzist,par māmiņu pabalstiem,par veselības aprūpi utt. Kāds vēsturnieks noteikti domās,ka neesmu normāls,bet manas domas ir tādas,lai vēsture iet savu ceļu,bet mēs savu.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 12:01

oi

Pilnīgi piekrītu! Veci mūri domāti tiem, kam rutīnā ikdiena nav problēma. Lai brauc tie vācijas/itālijas mantinieki un investē pēc sirds patikšanas.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 13:17

Ablups

pils glābšanu ir noteikti jāuztic vīcupam , jo pats ir ilgi saistīts ar to pili

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 13:13

ha

Notirgot par adekvātu cenu un investēt dārziņos, skolās, slimnīcās, ceļos, pedagogos, ārstos u.t.t.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 13:22

111

Tāda sajūta ka Jūs vēl ticat pasakām !!!!!!!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 15:20

graustu miljonāri

Adekvāta cena būtu 1 euro,ja būve ir nožēlojamā avārijas stāvoklī un restaurācija izmaksā vismaz 14 miljonus.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 13:37

oi

Labāk 1 EUR rokā nekā 14 mlj kokā:)

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 14:45

kaķe

Apalups un Brezinskis par sviestmaizi neatdos! Negaidiet!

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 22:27

111

Mīļie lasītāji ! Es lasu un esmu šokā par to, kā Jūs visi te ķengājat vācu baronus ! Bet nu padomāsim, ja nebūtu baronu un skaistās viņu mājas, ko pie mums sauc par muižām un pilīm, kuras ir palikušas mūsu skaistajā Latvijā, kas būtu ? Un skolas, kuras cēla baroni ? Ir viegli tagad dusmoties, ka viss iet zūdībā, bet kurš tad to visu tik tālu noveda, vai tad ne mūsu bāliņi latvieši ? Krievu laikā visas muižas bija vēl veselas..... tajās bija skolas.... un nebija izlaupītas. Mēs jau mākam visu tikai zagt kas nepieder nevienam !
Vēlos teikt vienu - nesodiet tos kurus vairs nav jēgas sodīt, bet gan daram to ko varam darīt ! Un ja runa iet par Vīcupa kungu, tad cepuri nost, viņš viens uzņēmās pils saglabāšanu ! Un viņš darīja visu ko varēja. Diemžēl kādam tas nepatika un padzina viņu kā suni no " mājām" tas ir nožēlojami ! Vācieši mums ir atstājuši lielu kūltūtas mantojumu ar kuru varam lepoties, bet tajā vietā mēs mākam tikai sūkstīties !!! Ja katrs no nums kaut nedaudz palīdzēs vismaz savā pagastā savest kādu muižu kārtībā, tad mēs paši varēsim lepoties ar to.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 15:18

222

Tie paši baroni, kas vietējām meitām bieži vien palīdzēja atbrīvoties no jaunavības sloga? Nevajag glorificēt cilvēku grupu, kas bija tādi paši kaklakungi un vergturi kā pārējie Latvijas teritorijas okupanti. Labāk ir bezjēdzīgi grūst naudu vācu kultūras pārpalikumos vai arī investēt to šodienas cilvēkos, lai laukos saglabātu latviešu kultūru arī nākamajās paaudzēs?

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 16:10

111

Jā ne jau visi vācu baronu bija labi, bet neskatoties uz to viņi ir devuši lielu kultūras mantojumu mums, tas nu ir jāatzīst ! Runa jau neiet par to, kurš ir bijis labs vai slikt, bet gan par celtnēm kuras ir jāatstāj mūsu paaudzēm, jo tā ir mūsu vēsture, gribam vai to negribam ! Ja ir iespēja, tad ir jāpalīdz.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 16:44

:)

Ja pavandīsies pa Vāciju, tad redzēsi, ka pat pie viņiem šādi garusti mētājas, ja neviens tur netaisās investēt.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 16:44

iedzīvotājs

Ja sakārto šo pili, tad cik būs darba vietas pilī? Cik daudz tūristu apmeklēs šo pili?, Cik būs ieņēmumi veikaliem, atpūtas mītnēm? Vai par to ir kāds aizdomājies? Mēs protam tikai kliegt, nedarīt neko, un iedotiet tikai visu gatavu... Esam par to, lai šo pili atjaunotu un tajā būtu dzīvība, nevis paliekošs grausts. Ja ir skaudība par to, ka te kāds saimniekos, tad ņemiet paši, esiet aktīvi un ierosinam savas idejas, nevis tikai peļam...mums nav šis...vēl kaut kas utt....

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 08:39

111

Tieši par to ie runa..... mēs mākam tikai sūkstīties, ka ne kā nav un padod visu uz zelta paplātītes ! lai kaut ko iegūtu - jaunas darbavietas ir kaut kas jādara. Un uz citiem nav jāpaļaujas, jo viss ir atkarīks no mums !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 08:57

nevajag

Precizēšu, V kungs nevis glāba pili, bet domāja kā ar darbu imitāciju novilcinātu laiku un pie pirmās izdevības veiksmīgi pārdotu. Viņš vienkārši līdzjūtīgi noskatījās kā tā iet postā. Nevajag maldināt, viņa mērķis nebija glābt pili, bet nopelnīt.

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 22:07

Ģerda

Dzīvs vēl mūsu sarkano strēlnieku un komunistu gars! Arī Kārlis Ulmanis uz tā savulaik atbalstījās lai izdzītu cauri agrārreformu, kad grieza un dalīja pa labi, pa kreisi. Kur tad nu visas tās Ulmaņa jaunsaimniecības? Bet pilis stāv kā stāvējušas. Protams, ka ārzemniekiem Latvijā nav vēlēšanās neko investēt, senči daudzkārt aplaupīti. Gulbenes novas visus savus valsts nozīmes kultūras pieminekļus iztirgojis, nekas nenotiek. Nu beidzot nākuši pie prāta un vienu objektu sakops. Ēdolē pili pārdeva. Vai pagastā lielākas pensijas, labāka dzīvē? Uzblieza plasmasas sporta zāli, ko pēc dažiem gadiem kā bubuli būs jānojauc. Bet pils vairs viņiem nav, nu īpašnieki dara, ko grib. Vai negrib.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 16:51

:)

Ja kāds grib investēt - uz priekšu! ..., bet ne no mūsu (nodokļu maksātāju) kopējās koletes (samaksātajiem nodokļiem). Augļus, ko nes manis samaksātie nodokļi es gribu baudīt pats, un gribu lai tos bauda mani bērni kamēr aug šeit. Netaisos no savas daļas sponsorēt kaut kādu mistisku biznesa plānu priekš dažiem vietvalžiem un viņiem pietuvinātajiem. Jo pašvaldība tālāk no saimnieciskās darbības, kas nav saistīta ar pirmajām nepieciešamībām (ūdens, veselība, drošība) jo labāk. Tāpēc saku - pārdot!

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 10:29

ha

Pati spried kā vistīrākā komuniste, bet vaino tajā citus. Zaglis, kurš bļauj:"Ķeriet zagli, ķeriet zagli!" Lāčplēša zemju mantinieki, paldies Dievam, arī trešajā paaudzē panījās tikt vaļā no Tev līdzīgi domājošajiem kakla kungiem:)

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 10:42

Ha to :)

to :) : Tu gribi lai par nodokļu maksātāju nodokļiem aiztek viss ūdenī-...."Tāpēc saku - pārdot!"... vai mums nepietiek pārdoto ēku, kuras stāv tukšas Kalnienas muiža, Jaungulbenes muiža un tā var nosaukt vēl... vai tev neinteresē taviem bērniem darba vietas??!!! vai tu vēlies lai visi brauc prom???!!!... Nepareiza politika jeb dzīves redzējums.

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 10:57

:)> ha to:)

Īsā atbilde - visiem, kam IQ>100 šeit nav ko darīt (ar retiem izņēmumiem), jo par viņu spējām 2h brauciena/lidojuma attālumā maksā vismaz x5, cik šeit. Atmet savu nepamatoto entuziasmu un iemācies skatīties patiesībai acīs! ... un saviem bērniem arī teikšu, ka starta kapitālu lai pelna pie tā, kurš vairāk maksā.

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 11:07

renovācija

Te ir jāsarīko zemessargu spridzinātāju apmācības un lētāk sanāks uzcelt to būdu no jauna.

pirms 4 gadiem, 2016.06.01 16:55

žoppa pilnīga

Tur nav ko redzēt un atjaunot,jo palikuši tikai piemirkuši un branta sapēlējuši mūri .No interjera nekas nav saglabājies,viss izvazāts un izzagts.

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 09:14

111

Nu jā.... un kā tad bija ar citām pilīm, kurām arī nebija ko redz';et un tagad re kā zeļ un plaukt ! Vienkārši neviens neko negrib darīt un viss.

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 09:20

Ronalds

Mums ir jāsaglabā kultūrvēsturiskais mantojums un jāskatās uz pzitīvo ieguvumu. Bļāvēji PRET virnmēr būs. Tam jātiek pāri. Šīs muižas bieži vien ir unikāli arhitekturas pieminekļI. Aizlaizt tādas vietas postā latviešu stulbuma un neizdarības dēļ ir noziegums.

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 09:21

111

Paņemsim par piemēru Rundāles pili ! Jā jā zinu visi uzreiz teikt, ka tur ir kas palīdz un utt utt, bet kāda viņa bija ??? Un sākās jau ar mazumiņu ! Sakārto apkārtni ! Nevajag jau uzreiz visu pili restaurēt, bet jāsāk ar vienu - ar jumtu, vai vienu telpu ! Bet to tad ir jādara kārtīgi, ne pa roku galam , lai pēc tam atkal no jauna visu taisītu ! Un tad no šīs vienas telpas var sākt piesaistīt tūristus ! Un nauda nāks un pakāpeniski pārējo var restaurēt. Mums ir jāglābj mantojums , tā pat kā mēs glāmsim sava senču mājas, lai to parādītu saviem mazbērniem !

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 09:38

333

Vēmiens jau nāk no vārdiem vien "kultūrvēsturisks mantojums" tiešām vēl ir cilvēki,kas tic pasakām.Kādas darba vietas,kādi tūristi-tak beidzot attopieties.Ronalds droši vien ikdienā groza miljonus,citādi jau tādu komentāru neuzrakstītu.Lielie mutes bajāri atcerieties - ko nevar celt,to nevar nest!

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 09:44

:)))

Paskat, kā vareni uzņēmēji pat Gulbenes balto pili nespēja pacelt. Ikviens, kuram ir liela lieka nauda, vispirms domā vai būvēt jaunus mūrus, vai arī likt vecos. Nevienam tuvākajā apkārtē nav tik daudz liekas naudas, lai pavilktu šo projektu. Ja būtu - sen būtu paņēmuši. Bēdīgākais, ka tur taisās investēt sūri grūti pelnīto nodokļu maksātāju naudu, ko varētu izmantot daudz lietderīgāk.

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 10:36

Ha to:)))

Mans viedoklis ir, ka visām ēkām..pilīm, daudzdzīvokļu mājām bija jāpaliek pašvaldības īpāsumā, Pašvaldības piesaistot ES fondus varētu sakārtot no ES naudām paņemot 90% no Eiropas naudām- visas mājas, pilis utt. Pašvaldībām ir pieejami naudas resursi, uzņēmējiem tās ir maz. Tātad , lai pašvaldība arī sakārto šo ēku, kas būtu ideāli. Neesam nīgri un atbalstam šo projektu. Un vai tad Baltā pils atjaunotā nestrādā, paldies šiem uzņēmējiem, kas tur darbojas. Vai pats, pati.. :))) esi bijis apskatīties kā tur viss notiek??!

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 11:05

:))) > ha to:)

1. Neputro Balto pili ar manēžu (veco barona zirgu kustinātavu).
2.Pašvaldības nauda ir arī man nodokļu veidā atņemta nauda. Lēmējus, kā šo naudu izmantot, es ievēlu reizi 4 gados.
3. Redzi, Tu esi galēji kreisā (komunists/e), kuri saka, ka visu (arī saimnieciskās lietas) jāregulē valstij, bet es esmu labējais, kurš saka, ka valstij vispār nav jānodarbojas ar saimnieciskām lietām. ... bet ko nu es Tev vidusskolas gudrības skaidroju, je neesi no tiem kam pāri 50:)

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 11:16

Lāčausis

pils ir jānodod vībānam ar sievastēvu mūžīgā lietošanā, lai uztaisa publisku ateju no kādreiz skaistās pils

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 12:39

ha

Izsolē soli vairāk, un būs tev. Varēsi, realizējot savus utopiskos sapņus, izpausties pēc pilna repertuāra.

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 13:16

ja

Ja pašvaldību darboņiem būtu jānes atbildība par nelietderīgi izlietotām nodokļu maksātāju naudām, tad šādi tēriņi būtu pārdomātāki. Par to izskatās,ja... maksās visi novada nodokļu maksātāji. Bažas ir tikai par to, ka ezera apkaimē neviens kārtīgs biznesa projekts, kas balstīts uz privātiem līdzekļiem. Par ko tas liecina?

pirms 4 gadiem, 2016.06.02 22:15

ha

Apdzīvotas vietas ar mazāk kā 10k iedzīvotājiem ārējo finanšu investoru kartēs vienkārši neeksistē.

pirms 4 gadiem, 2016.06.03 08:41

Būs labi!

Kas ar jums, gulbenieši, lasīt neprotat vai kā? "Cer piesaistīt finansējumu" nav tas pats, kas nodokļu tērēšana no jūsu maciņiem:)! Jums trūkst vēriena domāšanā, tāpēc arī nekā nav. Bīriņu pilij ienākumi no koncertiem, atjaunotai Stāmerienas pilij būs cits pamatienākums. Par iecerēm nerunā. Tad jau redzēsiet.

pirms 4 gadiem, 2016.06.10 21:24

Vietējās ziņas