Itāļu brīvprātīgais arī “Dzirkstelē”


Gulbenē trīs nedēļas viesojās trīs itāļu seniori, bet pirmdien viņi jau dosies atpakaļ uz savām mājām.

Starp senioriem bija arī Saverio Mercadante, kas ir žurnālists. Viņš vēlējās iepazīt un uzzināt, kā žurnālisti strādā Latvijā, tādēļ viņš viesojās arī “Dzirksteles” redakcijā un kopā ar mūsu žurnālistiem devās gan uz Tirzas baznīcu, gan pie kalēja Tirzas pagastā, gan arī pie saimniekiem Daukstu pagastā, kam meža cūkas izrakņājušas kartupeļu tīrumu. Kādā no nākamajiem “Dzirksteles” numuriem lasītāji varēs lasīt arī Saverio rakstu.

Saverio ir 55 gadus vecs. Viņš dzīvo Rimini pilsētā. Ar žurnālistiku viņš nodarbojas apmēram 20 gadus. Sākotnēji viņš darbu sāka, rakstot reklāmas tekstus, strādāja reklāmas aģentūrā Rimini pilsētā, bet pēc tam darbu turpināja jau kā žurnālists. Viņš ir strādājis vairākos preses izdevumos, bet pēdējos desmit gadus strādāja laikrakstā “San Marino Fixing” Sanmarīno republikā. Pērnā gada augustā viņš darbu šajā izdevumā pārtrauca. Tagad sadarbojas ar preses izdevumiem, piedāvājot savas publikācijas. Saverio stāsta, ka Itālijā šobrīd žurnālistikā ir sākusies krīze, jo reklāmas apjomi ir kritušies, cilvēki daudz izmanto internetu kā informācijas ieguves veidu un mazāk lasa avīzes. 

Latvija Saverio šķiet ļoti interesanta. Viņš saka, ka cilvēki šeit ir ļoti atvērti un izdomas bagāti. Viņu pārsteidz ļoti ātrais internets – Itālijā tas ir daudz lēnāks. Saverio uzsver mūsu valsts tīrību un sakoptību, jo Itālija un Roma salīdzinoši ir ļoti netīra. Apkārt ir brīnišķīgas ainavas. Viņš ir ievērojis, ka cilvēki dzīvo saskaņā ar dabu, ka viņi to saudzē. Viņam šķiet, ka Latvijā ir ļoti laba enerģija, arī labs potenciāls attīstībai. Saverio ir pamanījis, ka Latvijā ļoti daudz cilvēku arī brīvi pārvalda angļu valodu. 

Saverio pozitīvi vērtē iespēju piedalīties šajā senioru apmaiņas projektā “Senior Pass”, kas viņu ir atvedis uz Latviju un Gulbeni. Viņš uzsver, ka cilvēkiem tā ir iespēja satikties, gūt jaunu pieredzi, paplašināt savas zināšanas, prasmes, iemaņas, savukārt savu jau līdz šim iekrāto pieredzi nodot arī citiem. 

Projekta „Senior Pass” mērķis ir veidot atbalsta sistēmu senioriem konkurences palielināšanai darba tirgū – celt pašapziņu, papildināt datorprasmes un motivēt viņus meklēt jaunus darba ceļus. Tas ir starptautisks projekts, kura gaitā partneri no Francijas, Vācijas, Anglijas, Spānijas un Latvijas izstrādā, aprobē un salīdzina mācību programmu senioru apmācībai. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas