Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iveta Kovtuņenko: Kāpēc aizeju no darba... (pielikumā - audiosaruna) 200

Ceturtdien saņēmām e-pastu, kurā rakstīts:"Vēlos jums nosūtīt informāciju, kā Gulbenes novada pašvaldībā izrēķinās ar sev nelabvēlīgiem darbiniekiem. Šī situācija ir zināma ļoti daudziem, bet neviens nevēlas vērsties pret Gulbenes novada pašvaldības deputātu M.Bogdanu un priekšsēdētāju N.Audzišu, kurš bija informēts par šo sarunu un to akceptējis. Ierakstā ir dzirdama saruna starp Gulbenes novada pašvaldības deputātu Mārtiņu Bogdanu un Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāju Ivetu Kovtuņenko," rakstīts vēstulē.


Kāpēc aizeju no darba...


Deputāta Mārtiņa Bogdana vizīte pie manis bija 2018.gada 29.novembrī pulksten 16.39. Lūk, viņa teiktais: “Administrācijas darbiniekiem viss ir piegriezies, pusotru mēnesi man zvana un sūdzas man par tevi (2 reizes).


No taviem darbiniekiem nav nevienas sūdzības (2 reizes).


Ja tev nav deputātu atbalsta, tu vari no šejienes aiziet.


Varbūt gribi uzrakstīt vienošanos? (3, 4 reizes, vienošanos man var piedāvāt tikai un vienīgi domes priekšsēdētājs).


Tu, saproti, jautājums ir darba kārtībā un tevis vairs nav, jo tev nav deputātu vairākuma.


Tu un tava iestāde ir zem lupas.


Zinu, ka tiek rakts pret tevi.


Es kaut ko augšā dzirdēju par budžetu, tagad sākšu vētīt.


Nobalsos (tiek nosaukti konkrēti 2 deputātu uzvārdi) pret tevi, ja vajadzēs, vēl nobalsos!


Es atnācu izrunāt, lai tev nav pārsteigums...


Man no administrācijas darbiniekiem priekšstats, ka rok pret tevi.


Pie visa vainīga tava subjektīvā attieksme!


Deputāti var atlaist tevi.


Tev vairs to balsu nav, ja nu (nosaukts konkrēts deputāta uzvārds) nobalsos par tevi.


Es atnācu sagatavot tevi, ka tāda vienošanās būs.


Tu zini, ka neaizstājamu cilvēku nav, vari iet prom, būs vietā, kas strādā...


Es pie budžeta varu atrast pirkumus un uzrakstīt iesniegumu, lai izvērtē tavu atbilstību amatam.


Tādu sacept pret tevi vai tāds darba kārtības jautājums būs, lai tevi neizbrīna.


Tev liek visādus šķēršļus!


Krāj pret tevi mīnusus vai nu pie vērtēšanas, vai uz domes sēdi, un balsis sanāks.


Tava autoritāte, kas ir piegriezusies administrācijai, tava jaukšanās viskautkur.”


Protams, deputāts pasniedza man, ka visu, ko viņš runāja, zina arī domes priekšsēdētājs N.Audzišs un viss ir saskaņots ar viņu, jo ir hierarhija. 29.novembrī pulksten 7.00 deputāts ir izstāstījis, ka viņam ir fabula, ko likt lvetai, tas ir, man, priekšā, un piedāvājis pateikt par vienošanos. Protams, sarunā tiek pieminēti arī citi deputāti un administrācijas darbinieki, bet ētisku apsvērumu dēļ neviena uzvārdu neminēšu. Par visu šo sarunas tekstu zina deputāti A.Caunītis, A.Savickis, G.Pūcīte, izpilddirektore G.Švika un citi.


Šī ir vienkārši klaja un nekrietna atriebība, psiholoģiskais terors no M.Bogdana puses sakarā ar to, ka es viņam labi zināmai personai palūdzu, lai viņa vai nu uzlabo savu darbu un strādā labi, bez kļūdām, paviršībām, vai no 1.janvāra tā vairāk strādāt nevēlos (varētu palūgt profesionālu dokumentu sagatavotāju, lai sniedz atzinumu, kā tiek veikti darba pienākumi pēc amata apraksta, par kuru tiek maksāta alga 843 eiro? Esmu mutiski aizrādījusi vismaz 3-4 reizes šogad). Es savukārt veicu administrācijas darbinieku aptauju par viņu sūdzībām pret mani. Izrādās, neviens administrācijas darbinieks nav sūdzējies M.Bogdanam (protams, ne tiem, ar ko ikdienā man nav nekādas saskarsmes). Tad ir jautājums tikai viens - kādēļ tik nekrietni deputāts var apmelot administrācijas darbiniekus? Un cik ir šo administrācijas darbinieku, kuri pusotra mēneša laikā zvana un sūdzas tieši M.Bogdanam? Uz manu jautājumu, kuri vai kuras, arī viņam atbildes nebija. Deputāts uzsvēra, ka viņš strādā un ir ļoti aktīvs, jo, kad viņš kaut ko pastāsta kādam deputātam (tiek minēts konkrēts uzvārds) un pāris citiem deputātiem, viņi brīnās, kā viņš visu zina.


Jā, varbūt var strādāt arī tā. Es uzskatu, ka deputāti ir mūsu, iedzīvotāju, ievēlētas amatpersonas, kuri rūpējas par novada, iedzīvotāju attīstību un labklājību. Uzskatu, ka deputātiem jāstrādā cieši ar novada vadību, administrāciju, administrācijas darbiniekiem, iestāžu vadītajiem utt.


Jā, arī ir un tiek pieļautas kļūdas. Normāli ir tās atzīt (es to vienmēr daru), palīdzēt risināt. Vai tiešām visā pasaulē ir kāds cilvēks, kurš nekļūdās? Varbūt arī jāievēro nevainīguma prezumpcija un jāļauj atbildēt uz izvirzītajiem pārkāpumiem, jādod iespēja paskaidrot? Nevis stundas laikā cilvēks vienkārši “jānosit”, neminot nevienu konkrētu piemēru.


Būtu labi, ja deputāts M.Bogdans izdarītu Gulbenes novadā kaut simtdaļu no mana izdarītā septiņos gados. M.Bogdanam iesaku iepazīties ar Darba likuma 28.panta 2.daļu, 100.panta 5.daļu un mana Darba līguma 8.punkta 2.apakšpunktu, kā arī noskaidrot, ko nozīmē “bosings” vai mobings.


Kādēļ es rakstu par mūsu sarunu? Tādēļ, ka sarunā tika skarti vairāki deputāti, minot konkrētus uzvārdus no M.Bogdana puses, lai viņa naidkārā atriebība nepāriet lielos pazemojumos pie vērtēšanas, budžeta u.c. Jums visiem daru zināmu, ka pēc izveseļošanās vairs Gulbenē neatgriezīšos. M.Bogdanam un citiem nevajadzēs veltīt laiku, meklējot iemeslus, lai es uzrakstītu vienošanos. Vienošanās nebūs, jo nav jātērē pašvaldības līdzekļi. Es pati pēc izveseļošanās uzrakstīšu atlūgumu. Nekad neesmu turējusies ne pie viena "krēsla", un tā arī ir manu darbu panākumu atslēga - visu darīt no sirds, nedomājot par "krēslu"!


Pirmo reizi mūžā no visiem pārdzīvojumiem pēc M.Bogdana vizītes (29.11.2018.), mana pazemojuma 4.decembrī noģību un nokritu Gulbenes novada pašvaldības ēkas 2.stāvā ap pulksten deviņiem. Tika izsaukta ātrā palīdzība uz darbavietu. Veselu stundu mani ārstēja, uz vietas kabinetā liekot sistēmu... Vai tas ir normāli? Cilvēkam pats dārgākais ir veselība, ko ne par kādu naudu nevar nopirkt.

Lai precizētu M.Bogdana neskaitāmas reizes piesaukto lielo zvanīšanu un žēlošanos no administrācijas puses par mani, 5.decembrī aptaujāju kolēģus, ar ko ir bijusi dažāda saskarsme darba gaitās, vai viņi ir zvanījuši un par mani sūdzējušies M.Bogdanam: J.lgaviņu, G.Kalmani, D.Muktupāvelu, V.Karuzinu, G,Krūmiņu, G.Šviku, A.Caunīti, L.Gāgani, E.Silaunieci, V.Kravali, K.Daukstu, Ģ.Vildi, D.Lūkinu, M.Ubagu, G.Āboliņu, A.Rauzu, V.Apinīti, J.Barinski, L.Reinsoni, D.Krēsliņu, L.Sprudzāni, M.Lazdiņu, LGagaini, L.Afanasjevu, A.Šķēlu, I.Lukšu. Viņi teica, ka nav M.Bogdanam zvanījuši un par mani žēlojušies. Tad nu varbūt deputātiem M.Bogdans nosauks to administrācijas darbinieku vārdus, kuri pusotra mēneša laikā nemitīgi ir zvanījuši un žēlojušies, jo deputātam tomēr par saviem vārdiem ir jāatbild. Vai deputāts var apmelot administrācijas darbiniekus un sarunā pārliecināti tos piesaukt? Vai viens deputāts var nosaukt citus deputātus, kuri balsos pret mani ar milzīgu pārliecību?


Paldies domes priekšsēdētāja vietniekam A.Caunītim un īpaši izpilddirektorei G.Švikai, L.Reinsonei un A.Kļaviņai, manām darbiniecēm M.Vikai un Dž.Apsītei par morālo atbalstu un palīdzību man pēdējo darba dienu laikā! Tas bija ļoti, ļoti nepieciešams!


Godīgi visiem varu pateikt, ka esmu visu pēc vislabākās sirdsapziņas darījusi Gulbenes novada labā. Jau kopš 2012.gada deklarēju dzīvesvietu Gulbenes novadā (paldies A.Caunītim, kurš mani piedeklarēja savā mājā), lai par mani maksātie nodokļi paliktu Gulbenes novadā. Esmu saņēmusi par savu darbu n-tās Pateicības no Gulbenes novada pašvaldības un par darbu 2017.gadā Gulbenes novada tūrisma aģentūra tika atzīta par labāko Latvijā un es saņēmu galveno balvu tūrisma nominācijā “Labākais informācijas centra vadītājs Latvijā”. Man šo septiņu gadu laikā nav bijis neviena aizrādījuma par darbu un tā kvalitāti.


Šogad pirmo reizi septiņu gadu laikā aģentūrai ir budžeta pārtēriņš. Milzīgs paldies finanšu un grāmatvedības komandai, kura savilka visu reālo kopā, tas ir 4486,85 eiro. Šogad bija vienkārši nenormāla apjoma darba gads, bija jāatver centrs 1.septembrī, jo biju apsolījusi visiem ziedotājiem, VAS "Latvijas dzelzceļš" un citiem. Neņemot vērā divu dzelzceļa un vienas pašvaldības celtniecības brigādes darbu uzraudzību (milzīgs paldies J.Barinskim par palīdzību), augustā bija jānoorganizē četri valsts līmeņa pasākumi: muižnieku turnīrs (milzīgs paldies L.Reinsonei un A.Kļaviņai par palīdzību), "Bānīša kauss 2018 jeb Apsteidz tvaiku!", Bānīša svētki, izglītojošā un interaktīvā centra "Dzelzceļš un Tvaiks" atvēršana.


Te nu pie nenormālas darbu gūzmas tā ir sanācis, ka bija jāuzticas darbiniekam, kurš pavirši veica savus darba pienākumus. M.Bogdan, man tiešām ir augsti standarti un prasības pret darbiniekiem un pret sevi! Citādāk nav iespējams plānotos darbus izdarīt. Katram ir labi jāizdara savs darbs. Aģentūrā šogad bijām tikai divas darbinieces ar stāžu, jo divas darbinieces atradās bērna kopšanas atvaļinājumā, pārējie visi ir jauni darbinieki, tā ka slodze bija pieckārša, lai visu plānoto paveiktu pēc visaugstākās kvalitātes un Gulbenes novads izskanētu. Savukārt, ņemot vērā novadam piesaistīto finansējumu, varbūt man piedosiet šogad. Saprotu un atzīstu savu vainu pilnībā, kaut kur neizsekoju līdzi, kļūdījos.


Bet nekad neļaušu vienam nejaušam deputātam, kurš par savu lielāko aktivitāti uzskata pienest ziņas, tiranizēt mani un draudēt veselu stundu, apmelot administrācijas darbiniekus. Varbūt arī viņa pieminētos deputātus! Ko man var pārmest, es arī pati to zinu, tas ir mans nejaukais raksturs, reizēm nesavaldība, mana emocionalitāte, pārāk lielā atklātība, sava, kā M.Bogdans saka, subjektīvā viedokļa izteikšana un sava deguna bāšana, kur vajag un kur nevajag. Bet esmu pieradusi izcīnīt visu pati, tikai reizēm pāršauju pār strīpu. Tas nu taisnība.


Katram cilvēkam, pirms iznest galīgo spriedumu, dod iespēju paskaidrot, izteikties. Mani vienkārši "noraka" bez iespējas kaut ko paskaidrot, jo uz maniem uzdotajiem jautājumiem atbilde bija jau gatavs šī deputāta viedoklis. lzrādās, ka var arī tā. Es vienmēr visu cenšos atrisināt labestīgi. Bez sūdzībām, tiesām u.tml. Tādēļ arī pati pasaku, ka aizeju no darba labprātīgi, kad izveseļošos, bez kādas vienošanas u.tml.


Liels paldies visiem, kuri noticēja maniem sapņiem, kuri atbalstīja mani, kuri arī reizēm pateica skarbāku vārdu, kuri palīdzēja, kuri pamācīja, kuri palīdzēja risināt problēmas - visiem milzīgs paldies par sadarbību septiņu gadu garumā! Es savu misiju - strādāt Gulbenes novada labā - esmu beigusi. Lai Dievs dod man atgūt normālu veselību!Pievieno komentāru

Komentāri 200

LV

Kas tur, novada domē, vispār darās?!? Kaut kāds tirgus placis ar tenku kulēm!
Bet Iveta bija/ir "cilvēks savā vietā"! Ir bijis nācies ar viņu sastrādāties - tikai to labāko!
Lai veicas ar veselības atgūšanu, un - nebēdā - gan atradīsies, kas spēj patiesi novērtēt cilvēkus!

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 19:03

...

24 minutes murgo cilveks ar juridisko izglitibu,slikti sagatavojies .Izradas virietis lielaka klacene neka tirgus vecene.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 19:34

Kivi

Šis ir labs.Nezinu ,kā ar juridisko izglītību,bet kāds kungs izklausās tikai deju kursus beidzis.Kādreiz deputātam vismaz 3 klases bija obligātas(varbūt uz izbijušiem mentiem tas neattiecas?)

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 19:47

Dzintra

Iveta,pateicies Dievam ka dzīva esi tikusi prom no šīs vilku bedres ,cīnītāji par taisnību ir kā dadzis pēcpusē.un nu Tu kārtējais dadzis.audio ierakstā Tu centies pazemīgi piekrist ka esi bāzusi degunu kur nevajagot.nu muļķības ne Tevī ir vaina.Godigi sakot šoks.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 20:14

Jautājums

Vai kādam nevajadzētu šķirties no mandāta? Bijušā skolotāja, tagad bezdarbnieka šodienas uzvedība domes ēkā neliecina par garīgo līdzsvaru.Cik ilgi novada pirmā persona atļaus opozīcijas pārstāvjiem ārdīties?

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 20:20

...

Vai nelaimes gadījums darba vietā noformēts un tiek izmeklēts? Emocion\als pārdzīvojums var būt nelaimes gadījums darba vietā un tas ir jāizvērtē darba inspekcijai. Valstī šādi gadījumi bijuši...un diemžēl iet plašumā. Ziniet savas tiesības, cietušie!

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 20:23

BertaB

Cēsis pateicīgas Gulbenes “runas vīriem” par Edīti Siļķēnu. Cerams, ka Iveta Kovtuņenko meklēs darbu citā novadā. Katrā ziņā, tā vieta būs laimīga, kur Iveta strādās. Vietā dome varēs piemeklēt kārtējo renemani. Līmenis deputātiem kā krievu ģerevņā. Jo tālāk provincē, jo prastāki deputāti, varētu jau teikt, ja nebūtu Rīgas un Jūrmalas dižo piemēru.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 20:35

:0

Kas vainas Rīgai un Jūrmalai? Ieliek vietējo bāliņu politprasmēm vienā setā:)

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 20:44

E

Alūksne gan atviegloti uzelpoja, kad pirms 7 gadiem dabūja šo histēriķi projām! Cerams jums arī paveiksies! Rotācija ir vajadzīga!

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 08:30

babans

Būs mācība visiem - domā ko runā, jo tas var tikt piefiksēts. Deputātam - juristam jau nu vajadzēja zināt, ka ikviens mobilais telefons var tik izmantots arī kā diktofons. Sarosieties visi tie, kuri ar šo kundzīti runājuši to, ko tagad varētu nožēlot. Pilnīgi iespējams, ka ne tikai šīs sarunas saturs noglabāts elektroniskā formā. Par sarunas saturu - ūdens. Mazākuma deputāts nav nekāds parlamentārietis lai uzdotu varbūtību par esamību. Ja nu vienīgi gribēja nodemonstrēties kā izlēmīga persona. Atliek vien atgādināt parunu, ka gudrie apspriež idejas, vienkāršie runā par jau notikušiem un patreiz notiekošiem notikumiem, bet muļķi aprunā cilvēkus.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 20:42

vētra

Žēl, ka ir tik daudz valsts iestāžu un dažādu organizāciju kuros pastāv mobings. Un cilvēkiem bailes runāt skaļi, jo viss tiek darīts, lai darbu pašu novadā dabūt vairs nevarētu. Tajā pat laikā ir zināmi likumpārkāpumi, kuros tiek izsaimniekota nelietderīgi nauda un nekas nenotiek. Kāpēc tā?

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 20:57

.....

Tāpēc ir labi ka beidzot kāds par to runā. Juristiem ar likumdošanas zināšanām laikam tā vāji. Pazemošanas metodes pret saviem darbiniekiem piekopj vēl kāda .......

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:06

phe

Abi labi. Ar kundzīti notika deputāta iepriekš norunāta tikšanās, kas saskaņota ar priekšsēdētāju. Psihopigorus strādāja abi, viens žēlina ar bērnu bildītēm, otrs biedē ar deputātu balsojumu. ..., bet lai par ko šai pasaulē būtu stāsts, stāsts vienmēr ir par naudu. Tās tēmas bija dikti maz. Varēja vairāk - būtu jautrāk:)

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:17

aļo

Ja tik labi zini par pārkāpumiem, kāpēc neej uz policiju ar iesniegumu. Vari vēl norauties par neziņošanu.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:32

JANNKA

Ko Iveta Bērziņa? Vaitad nav kopā ar Mārtiņu?

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:07

Iveta

Muļķis! Nokavēji! Kā teiktu krievi - ,,proidzennij etap" Iveta

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 10:59

Elarijs

Jā! Ne ta čangaļi, ne ta čuiļi. Ar ko arī lepojamies:)

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:27

Sss

Tik pretīgi cilvēki kā Stulbenē ir tikai Stulbenē

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:25

he

Ne tikai, draugs, ne tikai. He, he:)

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:29

?

Beidzas darbs Ivetai Aluksne.nu tagad ari Gulbene. TIK vertigs gan darbinieks,

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:38

...

Baisi, ka paši vēl lepojas ar savu stulbumu

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:39

Der

Šajā pilsētā normāliem, zinošiem un gudriem cilvēkiem nav ko darīt, iznīcinās, noēdīs, pazemos, apmelos

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:42

Kas

O, jā, tiešàm īpaša suga, bet ne pozitīvi

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 21:44

Cūkas jau tikai dubļus redz.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 22:00

fed

Nekā sevišķa sarunā nav........ Ja tika balta un pūkaina, kas liek iet prom?! Paliec un neviens neatlaistu vai tiesa atjaunotu...... Tagad gan obligāti jāatklāj visi pārkāpumi un jāpiedzen zaudējumi no kundzes :D

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 22:14

Nākotnes lokators ar lielām ausēm

7 gadus viss bija labi, kas tagad pēkšņi ir?! Es jums pateikšu, kas ir- opozīcija uzpūstajam atpūtas plača projektam! Nez, ko darīs ar citiem gulbeniešiem, kuri tāpat domā, ka vajag sakārtot jau esošo, nevis grābstīties pa gaisu? It sevišķi- ko darīs ar tiem, kam darba nemaz nav, no kurienes izēst, bet viedoklis tāpat ir?

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 10:01

Labais

Vislabāk patika kundzes spriedelējumi par pasākumu apmeklēšanu slimošanas laikā - ja jūties, esi izdedzis, saguris, tad ej uz pasākumiem, to pat iesakot darīt .........Super! Tātad pie saguršanas nav jāiet atvaļinājumā, nav jāpaņem kāda brīvdiena, bet gan jāpaņem slimības lapa un jājoņo apkārt pa pasākumiem, ballītēm! Vai kundze nepateiktu, ar kādu kaiti ko tamlīdzīgu iesaka?

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 22:22

Ķencis

Kā sacīt jāsaka - viena pagale nedeg. Abi labi. Bet tas nu gan tiesa - ierakstīt sarunu, otram to nezinot, ir samērā krimināls gājiens. Kaut kā dzīvē ir sanācis, ka nevar uzticēties cilvēkiem, kuriem uzvārds beidzas ar "o". Krieviski ir tāds teiciens - každoje ga..no končajetsja na 'o'.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.10 22:42

Ah

Sen bija laiks to rupjo tantiti atlaist, šerpa un nepieklājīga. Tādai nav vietas tūrisma nozarē.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 01:07

zum, zum

Piekrītu. Gadījās aģentūrā ieklīst vienu noteiktu, ar novadu saistītu lietu meklējot. Vadītāja bij viena pati- otrreiz vairs man tur iet negribētos, ja nezinātu, ka tur strādā arī laipni ļaudis.
Viena lieta - bīdīt projektus par ne savu naudu, otra - strādāt ar un priekš cilvēkiem.
Šī aprakstītā un atskaņotā situācija ir PRASTA no abām pusēm. Atkal mākam iz celties ar st..

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 09:05

Vietējās ziņas