Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iveta Kovtuņenko: Kāpēc aizeju no darba... (pielikumā - audiosaruna) 200

Ceturtdien saņēmām e-pastu, kurā rakstīts:"Vēlos jums nosūtīt informāciju, kā Gulbenes novada pašvaldībā izrēķinās ar sev nelabvēlīgiem darbiniekiem. Šī situācija ir zināma ļoti daudziem, bet neviens nevēlas vērsties pret Gulbenes novada pašvaldības deputātu M.Bogdanu un priekšsēdētāju N.Audzišu, kurš bija informēts par šo sarunu un to akceptējis. Ierakstā ir dzirdama saruna starp Gulbenes novada pašvaldības deputātu Mārtiņu Bogdanu un Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāju Ivetu Kovtuņenko," rakstīts vēstulē.


Kāpēc aizeju no darba...


Deputāta Mārtiņa Bogdana vizīte pie manis bija 2018.gada 29.novembrī pulksten 16.39. Lūk, viņa teiktais: “Administrācijas darbiniekiem viss ir piegriezies, pusotru mēnesi man zvana un sūdzas man par tevi (2 reizes).


No taviem darbiniekiem nav nevienas sūdzības (2 reizes).


Ja tev nav deputātu atbalsta, tu vari no šejienes aiziet.


Varbūt gribi uzrakstīt vienošanos? (3, 4 reizes, vienošanos man var piedāvāt tikai un vienīgi domes priekšsēdētājs).


Tu, saproti, jautājums ir darba kārtībā un tevis vairs nav, jo tev nav deputātu vairākuma.


Tu un tava iestāde ir zem lupas.


Zinu, ka tiek rakts pret tevi.


Es kaut ko augšā dzirdēju par budžetu, tagad sākšu vētīt.


Nobalsos (tiek nosaukti konkrēti 2 deputātu uzvārdi) pret tevi, ja vajadzēs, vēl nobalsos!


Es atnācu izrunāt, lai tev nav pārsteigums...


Man no administrācijas darbiniekiem priekšstats, ka rok pret tevi.


Pie visa vainīga tava subjektīvā attieksme!


Deputāti var atlaist tevi.


Tev vairs to balsu nav, ja nu (nosaukts konkrēts deputāta uzvārds) nobalsos par tevi.


Es atnācu sagatavot tevi, ka tāda vienošanās būs.


Tu zini, ka neaizstājamu cilvēku nav, vari iet prom, būs vietā, kas strādā...


Es pie budžeta varu atrast pirkumus un uzrakstīt iesniegumu, lai izvērtē tavu atbilstību amatam.


Tādu sacept pret tevi vai tāds darba kārtības jautājums būs, lai tevi neizbrīna.


Tev liek visādus šķēršļus!


Krāj pret tevi mīnusus vai nu pie vērtēšanas, vai uz domes sēdi, un balsis sanāks.


Tava autoritāte, kas ir piegriezusies administrācijai, tava jaukšanās viskautkur.”


Protams, deputāts pasniedza man, ka visu, ko viņš runāja, zina arī domes priekšsēdētājs N.Audzišs un viss ir saskaņots ar viņu, jo ir hierarhija. 29.novembrī pulksten 7.00 deputāts ir izstāstījis, ka viņam ir fabula, ko likt lvetai, tas ir, man, priekšā, un piedāvājis pateikt par vienošanos. Protams, sarunā tiek pieminēti arī citi deputāti un administrācijas darbinieki, bet ētisku apsvērumu dēļ neviena uzvārdu neminēšu. Par visu šo sarunas tekstu zina deputāti A.Caunītis, A.Savickis, G.Pūcīte, izpilddirektore G.Švika un citi.


Šī ir vienkārši klaja un nekrietna atriebība, psiholoģiskais terors no M.Bogdana puses sakarā ar to, ka es viņam labi zināmai personai palūdzu, lai viņa vai nu uzlabo savu darbu un strādā labi, bez kļūdām, paviršībām, vai no 1.janvāra tā vairāk strādāt nevēlos (varētu palūgt profesionālu dokumentu sagatavotāju, lai sniedz atzinumu, kā tiek veikti darba pienākumi pēc amata apraksta, par kuru tiek maksāta alga 843 eiro? Esmu mutiski aizrādījusi vismaz 3-4 reizes šogad). Es savukārt veicu administrācijas darbinieku aptauju par viņu sūdzībām pret mani. Izrādās, neviens administrācijas darbinieks nav sūdzējies M.Bogdanam (protams, ne tiem, ar ko ikdienā man nav nekādas saskarsmes). Tad ir jautājums tikai viens - kādēļ tik nekrietni deputāts var apmelot administrācijas darbiniekus? Un cik ir šo administrācijas darbinieku, kuri pusotra mēneša laikā zvana un sūdzas tieši M.Bogdanam? Uz manu jautājumu, kuri vai kuras, arī viņam atbildes nebija. Deputāts uzsvēra, ka viņš strādā un ir ļoti aktīvs, jo, kad viņš kaut ko pastāsta kādam deputātam (tiek minēts konkrēts uzvārds) un pāris citiem deputātiem, viņi brīnās, kā viņš visu zina.


Jā, varbūt var strādāt arī tā. Es uzskatu, ka deputāti ir mūsu, iedzīvotāju, ievēlētas amatpersonas, kuri rūpējas par novada, iedzīvotāju attīstību un labklājību. Uzskatu, ka deputātiem jāstrādā cieši ar novada vadību, administrāciju, administrācijas darbiniekiem, iestāžu vadītajiem utt.


Jā, arī ir un tiek pieļautas kļūdas. Normāli ir tās atzīt (es to vienmēr daru), palīdzēt risināt. Vai tiešām visā pasaulē ir kāds cilvēks, kurš nekļūdās? Varbūt arī jāievēro nevainīguma prezumpcija un jāļauj atbildēt uz izvirzītajiem pārkāpumiem, jādod iespēja paskaidrot? Nevis stundas laikā cilvēks vienkārši “jānosit”, neminot nevienu konkrētu piemēru.


Būtu labi, ja deputāts M.Bogdans izdarītu Gulbenes novadā kaut simtdaļu no mana izdarītā septiņos gados. M.Bogdanam iesaku iepazīties ar Darba likuma 28.panta 2.daļu, 100.panta 5.daļu un mana Darba līguma 8.punkta 2.apakšpunktu, kā arī noskaidrot, ko nozīmē “bosings” vai mobings.


Kādēļ es rakstu par mūsu sarunu? Tādēļ, ka sarunā tika skarti vairāki deputāti, minot konkrētus uzvārdus no M.Bogdana puses, lai viņa naidkārā atriebība nepāriet lielos pazemojumos pie vērtēšanas, budžeta u.c. Jums visiem daru zināmu, ka pēc izveseļošanās vairs Gulbenē neatgriezīšos. M.Bogdanam un citiem nevajadzēs veltīt laiku, meklējot iemeslus, lai es uzrakstītu vienošanos. Vienošanās nebūs, jo nav jātērē pašvaldības līdzekļi. Es pati pēc izveseļošanās uzrakstīšu atlūgumu. Nekad neesmu turējusies ne pie viena "krēsla", un tā arī ir manu darbu panākumu atslēga - visu darīt no sirds, nedomājot par "krēslu"!


Pirmo reizi mūžā no visiem pārdzīvojumiem pēc M.Bogdana vizītes (29.11.2018.), mana pazemojuma 4.decembrī noģību un nokritu Gulbenes novada pašvaldības ēkas 2.stāvā ap pulksten deviņiem. Tika izsaukta ātrā palīdzība uz darbavietu. Veselu stundu mani ārstēja, uz vietas kabinetā liekot sistēmu... Vai tas ir normāli? Cilvēkam pats dārgākais ir veselība, ko ne par kādu naudu nevar nopirkt.

Lai precizētu M.Bogdana neskaitāmas reizes piesaukto lielo zvanīšanu un žēlošanos no administrācijas puses par mani, 5.decembrī aptaujāju kolēģus, ar ko ir bijusi dažāda saskarsme darba gaitās, vai viņi ir zvanījuši un par mani sūdzējušies M.Bogdanam: J.lgaviņu, G.Kalmani, D.Muktupāvelu, V.Karuzinu, G,Krūmiņu, G.Šviku, A.Caunīti, L.Gāgani, E.Silaunieci, V.Kravali, K.Daukstu, Ģ.Vildi, D.Lūkinu, M.Ubagu, G.Āboliņu, A.Rauzu, V.Apinīti, J.Barinski, L.Reinsoni, D.Krēsliņu, L.Sprudzāni, M.Lazdiņu, LGagaini, L.Afanasjevu, A.Šķēlu, I.Lukšu. Viņi teica, ka nav M.Bogdanam zvanījuši un par mani žēlojušies. Tad nu varbūt deputātiem M.Bogdans nosauks to administrācijas darbinieku vārdus, kuri pusotra mēneša laikā nemitīgi ir zvanījuši un žēlojušies, jo deputātam tomēr par saviem vārdiem ir jāatbild. Vai deputāts var apmelot administrācijas darbiniekus un sarunā pārliecināti tos piesaukt? Vai viens deputāts var nosaukt citus deputātus, kuri balsos pret mani ar milzīgu pārliecību?


Paldies domes priekšsēdētāja vietniekam A.Caunītim un īpaši izpilddirektorei G.Švikai, L.Reinsonei un A.Kļaviņai, manām darbiniecēm M.Vikai un Dž.Apsītei par morālo atbalstu un palīdzību man pēdējo darba dienu laikā! Tas bija ļoti, ļoti nepieciešams!


Godīgi visiem varu pateikt, ka esmu visu pēc vislabākās sirdsapziņas darījusi Gulbenes novada labā. Jau kopš 2012.gada deklarēju dzīvesvietu Gulbenes novadā (paldies A.Caunītim, kurš mani piedeklarēja savā mājā), lai par mani maksātie nodokļi paliktu Gulbenes novadā. Esmu saņēmusi par savu darbu n-tās Pateicības no Gulbenes novada pašvaldības un par darbu 2017.gadā Gulbenes novada tūrisma aģentūra tika atzīta par labāko Latvijā un es saņēmu galveno balvu tūrisma nominācijā “Labākais informācijas centra vadītājs Latvijā”. Man šo septiņu gadu laikā nav bijis neviena aizrādījuma par darbu un tā kvalitāti.


Šogad pirmo reizi septiņu gadu laikā aģentūrai ir budžeta pārtēriņš. Milzīgs paldies finanšu un grāmatvedības komandai, kura savilka visu reālo kopā, tas ir 4486,85 eiro. Šogad bija vienkārši nenormāla apjoma darba gads, bija jāatver centrs 1.septembrī, jo biju apsolījusi visiem ziedotājiem, VAS "Latvijas dzelzceļš" un citiem. Neņemot vērā divu dzelzceļa un vienas pašvaldības celtniecības brigādes darbu uzraudzību (milzīgs paldies J.Barinskim par palīdzību), augustā bija jānoorganizē četri valsts līmeņa pasākumi: muižnieku turnīrs (milzīgs paldies L.Reinsonei un A.Kļaviņai par palīdzību), "Bānīša kauss 2018 jeb Apsteidz tvaiku!", Bānīša svētki, izglītojošā un interaktīvā centra "Dzelzceļš un Tvaiks" atvēršana.


Te nu pie nenormālas darbu gūzmas tā ir sanācis, ka bija jāuzticas darbiniekam, kurš pavirši veica savus darba pienākumus. M.Bogdan, man tiešām ir augsti standarti un prasības pret darbiniekiem un pret sevi! Citādāk nav iespējams plānotos darbus izdarīt. Katram ir labi jāizdara savs darbs. Aģentūrā šogad bijām tikai divas darbinieces ar stāžu, jo divas darbinieces atradās bērna kopšanas atvaļinājumā, pārējie visi ir jauni darbinieki, tā ka slodze bija pieckārša, lai visu plānoto paveiktu pēc visaugstākās kvalitātes un Gulbenes novads izskanētu. Savukārt, ņemot vērā novadam piesaistīto finansējumu, varbūt man piedosiet šogad. Saprotu un atzīstu savu vainu pilnībā, kaut kur neizsekoju līdzi, kļūdījos.


Bet nekad neļaušu vienam nejaušam deputātam, kurš par savu lielāko aktivitāti uzskata pienest ziņas, tiranizēt mani un draudēt veselu stundu, apmelot administrācijas darbiniekus. Varbūt arī viņa pieminētos deputātus! Ko man var pārmest, es arī pati to zinu, tas ir mans nejaukais raksturs, reizēm nesavaldība, mana emocionalitāte, pārāk lielā atklātība, sava, kā M.Bogdans saka, subjektīvā viedokļa izteikšana un sava deguna bāšana, kur vajag un kur nevajag. Bet esmu pieradusi izcīnīt visu pati, tikai reizēm pāršauju pār strīpu. Tas nu taisnība.


Katram cilvēkam, pirms iznest galīgo spriedumu, dod iespēju paskaidrot, izteikties. Mani vienkārši "noraka" bez iespējas kaut ko paskaidrot, jo uz maniem uzdotajiem jautājumiem atbilde bija jau gatavs šī deputāta viedoklis. lzrādās, ka var arī tā. Es vienmēr visu cenšos atrisināt labestīgi. Bez sūdzībām, tiesām u.tml. Tādēļ arī pati pasaku, ka aizeju no darba labprātīgi, kad izveseļošos, bez kādas vienošanas u.tml.


Liels paldies visiem, kuri noticēja maniem sapņiem, kuri atbalstīja mani, kuri arī reizēm pateica skarbāku vārdu, kuri palīdzēja, kuri pamācīja, kuri palīdzēja risināt problēmas - visiem milzīgs paldies par sadarbību septiņu gadu garumā! Es savu misiju - strādāt Gulbenes novada labā - esmu beigusi. Lai Dievs dod man atgūt normālu veselību!Pievieno komentāru

Komentāri 200

Aija

Noklausījos ierakstu un ne Ko pazemojošu nesaklausīju! Šadi rīkojās praktiski jeb kurā uzńēmumā!
1. Mani mulsina Kovtunenko veiktā aptauja domē par cilvēkiem, kas varēja sūdzēties! Ne vienmēr cilvēki ir gatavi atklāt, ka to ir darījuši!
2. Esmu novada iedzīvotāja un arī neesmu apmierināta ne ar tūrisma centra vadītāju ne kultūras vadītāju, lai arī neesmu sūdzējusies!
3. Ja ir liela kadru mainība un Kovtunenko novērtē darbinieku darbu un lūdz pamest amatu, tad nav par ko brīnīties, ka arī vadītājas darbs tiek izvērtēts! Vadītāja tiešie pienākumi ir pakljautībā esošo darbinieku atbalsts, palīdzība utt.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:20

Es

Neraksti no telefona pusdienreizē

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:24

Emsis

Laba ideja. Varētu pie reizes pievienot "No sirds Latvijai" kūrētās sporta komisijas VISUS izdevumus pēdējo gadu laikā. Ne maza summiņa sanāktu!

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:22

Es

Izskatās, ka ielicējs nesaņēma ko gribēja. Sausais atlikums: Ieguvējs: Dzirkstele.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:26

Atbalsts I. Koftunenko

Ziņot Ivetas darbu, tas ir milzīgs. Lielisks darbs ar augstu atbildības sajūtu. Vēl viens liels zaudējums novadam pēc E.Siļķēnas. Te tikai Bez tabu trūkst.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:29

Pareizi,lai pārbauda kā tiek tērēti pašvaldības līdzekļi!

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:34

Sakāmvārds vietā

Kas otram bedri rok, pats tajā arī iekrīt.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:46

654

Nu līmenis Jums gulbenieši, ne velti ir teiciens- stulbenis no Gulbenes

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:55

ghd

tad jau tu ari tada esi...haaa

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 14:47

Madona

Viņi tik skaveni pateicoties šim teicienam, ha, ha, ha, katrs latvietis to zina

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:58

Atbalsts I. Koftunenko

Iveta ir ar augstu atbildības sajūtu. Kā viņa skrien un dara, nesēž uz vietas, bet dara daudz. Parasti Bļaustās tie, kas neko nedara. Kas vairāk sēž mājās un neiziet no tās vai neskatās tālāk par savu degungalu.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 12:59

Nodēvēj.

Viņai jau nu tavu atbalstu nevajag, pati liela un varena.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 14:15

Kas jauns

Alūksniešus gan malači, māk cienīt cilvēkus, kas veicina un attīsta tūrismu viņu pusē

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 13:01

cits

tāpēc jau veikli tika vaļā.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 13:25

tiešām?

Alūksne arī igauņiem alkoturusmu uzrīkojusi?

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 18:15

Der

Es tak saku, sitajà pilsētelē gudri, zinoßi un strādāt griboßi cilvēki nav vajadzīgi, ātri uzmetīs miskastē

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 13:03

Anita

Tādus nemaz valsts iestādēs neņem darbā, kā gan viņi ar tādiem varētu sastrādāt, kuri būtu gudrāki, zinošāki par viņiem???,,,,,viņiem vajag tādus, kuri ir bīdāmi, stumdāmi kā šaha figūriņas!

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 13:22

he he

Tādiem cilvēkiem jāstrādā privātbiznesā. Gan ienākumi, gan gandarījums lielāks. Pats sev priekšnieks, dari visu ko neaizliedz likums. Vienīgais ierobežotājs - fantāzijas griesti un fizikas likumi.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 18:19

5

Bļaut un pieprasīt (bez ekonomiski aprēķināta pamatojuma), to mācēja perfekti! Būtu jāprasa komlensēt novadam radušos zaudējumus no peļņu nenesošu projektu bīdīšanas. Beidzot arī Gulbene tiks vaļā no šīs darbones.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 13:25

Anitai

Paldies par trāpīgo viedokļa paušanu. 100% taisnība, tikai ar šādu pārvaldi paši censoņi rok bedri saviem bērniem, nu nevar pastāvēt sabiedrība, novads un valsts uz muļķu vairākuma, jo gudrie un telredzīgie izdomās kā pareizāk dzīvot gan pašiem, gan viņu bērniem

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 13:36

.......

Panāca tikai to, ka visi un visur pašu apspriež un aprunā, man būtu kauns viņas vietā sabiedrība rādīties pēc visa šī.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 14:19

***ing

Deputāts sarunā izklausās pēc skolnieka...aaaaaa, beeeee, ceeeee

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 14:24

:)

Pie tam tāda, kurš uz mājas darbu pusi pat paskatījies nav.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 18:23

Naivais

Ir interesanti palasīt "No sirds Latvijai' mājas lapā partijas ētikas kodeksu....

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 14:24

Par Ivetu

Neko nezinu(nav bijusi saskarsme), vai bļaustijās vai nebļaustījās? Bet no malas izskatās, ka Gulbenē cilvēks ir izdarījis ļoti daudz. Izskatās cilvēks, kas ir prasīgs ne tikai pret sevi bet arī no citiem.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 14:31

sss

kā tad...!izskatās, ka pati to raksta par sevi

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 14:49

oi

Šai pasaulē nekas nav tā kā izskatās. Kā gleznai - atkāpies, vai papēti sīkāk un būs pavisam cita bilde.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 18:25

Lasītājs.

Kādu palielu strēķi atpakaļ Dzirkstelē jau bija raksts par domē notiekošo, bet caur citu personu. Pēc tā raksta komentāros pilsone I.K. lepni pārmeta to, ka netīrā veļa nav publiski jāmazgā. (saīsinātā versija) Kas tad nu? Tagad drīkst? Protams neatbalstu M.B. Rīcību.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 14:39

Acs

Starp darbošanos un pseidodarbošanos ir diametrāla atšķirība. Ar kuru no tām nodarbojās I.K. kundze, var noskaidrot tikai ar ciparu valodas palīdzību. Ja tie ir pozitīvi - slavējam! Ja negatīvi, tad saskaņā ar godīga sirdsapziņu tie būtu jākompensē! Nav reāli? Tad mazākais ko var izdarīt reāli - ir atvainoties publiski par savu centīga “speciālista” nekompetenci. Kurš no variantiem ir īstais, to - ja nemaldos - visa sabiedrība gribētu uzzināt iespējami drīz.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 15:03

D

Citos portālos bez autorizācijas nevar iekomentēt, bet šeit var. Tāpēc arī šo portālu daudziem patīk apmeklēt. No šādām muļķībām šis portāls kļūst populārs :D

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 15:59

:)

Un tas it nemaz nav slikti. Jo ilgāk Dzirkstele saglabās tehnoloģiju sniegto komunikācijas fenomenu - anonīmo komentēšanu, jo labāk. Kam iekšas netur - lai nelasa, bet pārējiem ir interesanti pavērot vidējo noskaņojumu slimnīcā:)

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 18:31

Lai izprastu...

Dažas dienas atpakaļ dzirkstele rakstika par novada domes mērķiem,vēlas atgriezties pie izskaustā jēdziena prēmija.Tur jau gan atradīsies līdzekļi lai sevi prēmētu,bet Kovtuņenko ir pārtērējusi.

Kur ir taisnība ,nav un nebūs...

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 16:45

Ēzelim

Ko Iveta ir pārtērējusi? Vienīgi, švauksta brūtei izmaksāto algu.

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.11 18:09

Vietējās ziņas