Izaudzē vairāk nekā puskilogramu smagu sīpolu 2

Sestdien, 11.oktobrī, Tirzas pagastā notika Vidzemes novada mazpulku forums, kurā piedalījās 31 mazpulks. Tajā veiksmīgi piedalījās arī Tirzas 165.mazpulka dalībniece Sigita Bukovska, kura mācās Tirzas pamatskolas 6.klasē.

Meitene ieguva tiesības piedalīties sīpolu audzēšanas konkursa "Lielākais sīpols" finālā, kas 6.novembrī notiks Zemkopības ministrijā. Sigita šajā vasarā izaudzējusi 518 gramus smagu sīpolu.

 

"Uz konkursa finālu ministrijā ņemšu līdzi lielo sīpolu, kā arī prezentēšu sīpolu karbonādes," stāsta Sigita.

 

Pavasarī viņa iestādījusi vienu kilogramu sīksīpoliņu, bet rudenī novākusi 40 kilogramus sīpolu. Lai izaugtu lieli sīpoli, Sigita vasarā tos laistījusi ar nātru uzlējumu. Meitene mazpulkā darbojas otro gadu. Forumā notika konkurss "Lielākais sīpols". Lielākais sīpols svēra vairāk nekā 600 gramus. Sīpolus šovasar audzēja visi mazpulcēni, tāpēc arī forumā īpašs projekts šogad bija "Sīpoliņa piedzīvojumi", kuru organizēja un uzvarētājiem balvas gādāja Zemkopības ministrija. Bija iekārtota interesanta sīpolu izstāde.

 

Piešķir savas balvas

Foruma atklāšanā, vērtēšanā un apbalvošanā piedalījās Latvijā reģistrētais pirmais ģimenes mazpulks no Tirzas pagasta zemnieku saimniecības "Avotiņi".

 

"Šā mazpulka vadītāja Ligita Zvirbule un trīs mazpulcēni Baiba, Zane un Mārtiņš apsveica visus foruma dalībniekus, piedalījās projektu vērtēšanā un piešķīra arī savas simpātiju balvas dažādās nominācijās," stāsta Tirzas pamatskolas direktore Svetlana Ziepniece.

 

Kopumā forumā piedalījās 146 mazpulcēni, 33 mazpulku vadītāji un koordinatori, kā arī 21 dalībnieks no Rīgas Mazpulku kluba. Piedalījās arī Eiroparlamenta deputāts Rihards Pīks, kurš uzrunāja foruma dalībniekus.

 

Strādā pa grupām

Forumā darbojās 12 radošās mazpulcēnu grupas, kas prezentēja savus projektus, piemēram, par daiļdārzniecību, dzīvniekiem, mājsaimniecību, vidi un citu. Mazpulcēni bija veidojuši instalācijas par tēmu "Augsim Latvijai!", kas bija veltītas Latvijas 90.gadadienai.

 

"Tās bija arī kā atskaite par mazpulku veikumu. Kopā ar mazpulcēniem bija arī pagasta padomes priekšsēdētājs Māris Raģelis, kurš viņus pavadīja ekskursijās uz Galgauskas pagasta zemnieku saimniecību "Lācīši", kā arī uz Galgauskas pamatskolas direktores Ivetas Dzenes izveidoto putnu dārzu," stāsta S.Ziepniece.

 

Lielu interesi mazpulcēnos izraisīja iespēja strādāt "Baltikovo" radošajā grupā, kur viņiem bija iespējams šķirot olas, noteikt to standartus, uzzināt daudz interesanta par mājputniem. Notika arī fotogrāfiju konkurss "Mana puķe Latvijai". Katrs mazpulcēns izstādei bija izraudzījis viņaprāt interesantāko fotogrāfiju.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

puķuvaldis

labāk paskataties.: kādas man olas. es tās visu dzīvi audzēju!

pirms 12 gadiem, 2008.10.14 00:52

Vietējās ziņas