Izbaudīsim septembri!

Laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs prognozē siltu un saulainu septembri.

“Vēl jau gan jāgaida  nozīmīgas dienas – 24.augusts (Bērtulis) un 25.augusts, kas rādīs, kāds būs rudens, bet pēc šābrīža prognozēm viss liecina, ka varēsim turpināt izbaudīt septembri – laiks būs jauks un ar saulīti, protams, ne tik karstu, bet tomēr patīkamu,” saka V.Bukšs.

Viņš stāsta, ka pēc 15.augusta prognozē septembri, 16.augusta – oktobri, 17.augusta – novembri. Tās ir būtiskas dienas laika vērošanai. Tā kā laiks 15.augustā bija labs, tad kopumā tāds rādās būs arī septembris. Tāpat līdz 8.septembrim V.Bukšs būtiskas lietavas nesola, jo 1.augusts bija saulains un bez lietus, tas liecināja, ka sešas nedēļas nav gaidāmi lieli lietus periodi. Ražas novākšanai nokrišņi šogad būtiski netraucēs, kā tas bija pērn, kad tieši šajā laikā sākās lietavas, kas izraisīja arī plūdus.

Septembra pirmajā pusē varot vēl ducināt arī pērkons. Pēc 8.septembra (Rudens mazā Māra) laikapstākļi tuvosies rudenim. Vidēji Latvijā atvasara sākas ap 14.septembri un var ilgt līdz Miķeļiem - 29.septembrim. “Dzelzu nedēļā (22.- 29.septembris) paliks vēsāks, pakāpeniski, nemanāmi, bet bez strauja pieteikuma mierīgi ienāks rudens.

“Ap Miķeļiem varētu būt gaidāmas pirmās salnas, bet nekas nopietns, tēlaini sakot, vasara atlaidīs grožus, bet tomēr kopumā visu septembri varēs izbaudīt vasaras nogali. Biežāk, protams, būs sēņu lietutiņi, kur mitrāks, septembra vidū un uz otru pusi varētu cerēt uz rudens sēnēm. Ziemeļvidzemē ir lijis vairāk, tāpēc tur vēl ir cerības uz baravikām, bet mūsu pierobežu mežos gan ne. Sausums bija liels. Bet ogu gan bija daudz, kaut arī smalkākas un mazākas, arī dārzi ir pilni ar ogām un augļiem,” secina V.Bukšs.

Oktobrī, protams, salnu būšot vairāk, daudzas pazīmes pagaidām liecinot, ka ziema salīdzinoši sākšoties agri, bet nebūs barga.

“Ziema “ieķerties” varētu uz novembra beigām. Pagaidām tāds scenārijs. Bet pagaidām priecāsimies un baudīsim aizejošo vasaru. Kalendārā septembris ir jau rudens mēnesi, bet astronomiski – vasara vēl turpinās,” uzsver laika vērotājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas