Izbraukuma sēdē informēs par pakalpojumu "Transports pēc pieprasījuma" 3

No 14.līdz 15.augustam Gulbenes novadā notiks Sabiedriskā transporta padomes izbraukuma sēde. Tajā piedalīsies arī Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants, lai kopā ar eksperti transporta jautājumos Kristīni Malnaču klātesošajiem pastāstītu par Vidzemes plānošanas reģiona iegūto starptautisko pieredzi pakalpojuma „Transports pēc pieprasījuma” attīstīšanā Austrijā, kā arī informētu par Vidzemes plānošanas reģionā uzsākto aptauju. Par to informē Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Āboliņa.

Viņa stāsta, ka aptaujā tiek apzināts Vidzemes iedzīvotāju viedoklis par šāda pakalpojuma nepieciešamību lauku teritorijās, kā arī gatavību pakalpojumu izmantot. Paredzams, ka sēdē tiks skatītas šāda pakalpojuma ieviešanas iespējas Latvijā. "Jau šobrīd iezīmējas vairākas problēmas sabiedriskā transporta nozarē –samazinās pasažieru skaits, maršruti ir nerentabli, vietām sabiedriskais transports vairāku apsvērumu dēļ kursē reti vai nekursē vispār," norāda A.Āboliņa.

"Vidzemnieku anketēšana šobrīd norit trīs veidos – ikviens aicināts izteikt viedokli internetā (aptaujas forma elektroniski pieejama šeit), taču anketēšanas procesā iesaistījušās arī sešas Vidzemes pašvaldības – Jaunpiebalgas, Cesvaines, Madonas, Alūksnes, Mazsalacas un Naukšēnu novads, veicot anketēšanu uz vietas pašvaldībās. Šīs pašvaldības izrādījušas interesi par pakalpojuma attīstību Vidzemē un būtu gatavas kļūt par pilotteritorijām, lai pakalpojumu izmēģinātu dabā," skaidro speciāliste.

Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas darbinieki izbrauc uz Vidzemes viensētām, veicot intervijas klātienē. Sabiedriskā transporta nodaļas vadītājs Lotārs Dravants pastāstīja, ka līdz šim aptaujātie vidzemnieki ir noskaņoti pozitīvi, uzskatot šādu pakalpojumu par labu papildinājumu sabiedriskajam transportam.

Papildus Sabiedriskā transporta padomes izbraukuma sēdē tiks skatīti jautājumi par grozījumu apstiprināšanu maršruta tīkla reģionālās nozīmes maršrutos, kā arī par 2014.gada pirmā pusgada rezultatīvajiem rādītājiem, skatot šī brīža situāciju sabiedriskā transporta nozarē reģionos atsevišķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

autobuss

Murgaina ideja kas Latvijai nav piemērota.

pirms 7 gadiem, 2014.08.14 12:06

ussr

nu es savā viensētā tādus toč neesmu manījis,jeb viņi vadās pēc CSDD reģistra-kam nav auto pie tā brauc...vai kā?

pirms 7 gadiem, 2014.08.14 16:23

sofer

ja davaj es ar mieru vadat man minivens un businjs

pirms 6 gadiem, 2014.12.17 17:01

Vietējās ziņas