Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izdevīgs slikts ēkas stāvoklis 1

Līdz šim valsts vai vietējas nozīmes kultūrvēsturiskajām ēkām tika piemērots apgrūtinājumu samazinošs koeficients. Taču ar nākamo gadu samazinājumu piemēros tikai tām kultūrvēsturiskajām ēkām, kurām būves fiziskais nolietojums būs lielāks par 30 procentiem.

Saskaņā ar Valsts zemes dienesta informāciju Gulbenes novadā ir 11 kultūrvēsturiskas ēkas ar nolietojumu zem 30 procentiem. Tuvākajā apkārtnē vēl lielāks šādu ēku skaits – 17 – ir tikai Alūksnes novadā. Vairumā gadījumu šādas ēkas pieder pašvaldībai.

Šādas izmaiņas veiktas, jo nekustamā īpašuma tirgus informācijas analīze norāda, ka visiem kultūrvēsturiskajiem objektiem kadastrālo vērtību samazināt nav pamata, bet tikai objektiem sliktā tehniskā stāvoklī. Tas nozīmē, ka labām, atjaunotām kultūrvēsturiskajām ēkām, kurām nolietojums nepārsniegs 30 procentus, kadastrālā vērtība no 2017.gada pieaugs.

Ar augstāku vērtību un tātad arī nodokli nākamgad ir jārēķinās ne tikai atjaunoto kultūrvēsturisko ēku īpašniekiem, bet arī  lauksaimniecības zemju un vairākstāvu dzīvokļu īpašniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas