Izdevumus samazinās vismaz par 15 procentiem

Vismaz par 15 procentiem, bet, iespējams, pat vairāk nākamgad izdevumus plāno samazināt Gulbenes pilsētas dome.

"Galvenais ir saglabāt darba vietas, lai cilvēkiem būtu vismaz kaut kāda maizīte. Samazināt štatus nav problēma, bet pēc pusgada tas cilvēks stāv pie pašvaldības durvīm un lūdz palīdzību. Tā nav gudra politika. Mērķis numur viens mums ir sociālā joma. Pārējo maksimāli, ko var saprāta robežās jāsamazina. Tajā skaitā - arī algu fonds. Katastrofa nebūs. Grūti, protams, būs," "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas domes priekšsēdētājs Nikolajs Stepanovs.

 

Viņš uzsver, ka precīzi to, cik un kā taupīt, pašvaldībā zinās pēc budžeta apstiprināšanas nākamajam gadam. Decembra domes sēdē tas vēl nenotiks.

 

"Teju deviņas reizes ir nākts kopā un caurskatīts budžeta projekts. Taču, kamēr nebūs zināmi galīgie cipari, budžetu nevar apstiprināt domes sēdē. Labākajā gadījumā budžets šogad varētu tikt sagatavots komiteju līmenī. Taču apstiprināt to varēsim tikai janvārī. Pagaidām skaitļi rītā un vakarā mainās. Tie nav līdz lejai novadīti diezgan ticamā formā," saka N.Stepanovs.

 

Viņš saka, ka pagaidām arī nav zināms, vai nākamgad notiks administratīvi teritoriālā reforma.

 

"Nākamceturtdien droši vien Saeimā šo jautājumu skatīs. Ja grib vēl vilkt līdz neziņai, tad tas notiks. Vai arī reiz pieliks punktu un sāks domāt, kā dzīvot tālāk. Tas ir atkarīgs no politiķiem," uzsver N.Stepanovs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas