Izdod grāmatu par bānīti

Septembrī klajā ir nākusi grāmata "Vidzemes bānītis", kurā ir stāstīts par vēsturisko Gulbenes - Alūksnes šaursliežu dzelzceļu - tā būvniecību, darbību, saglabāšanu un izmantošanu. Šodien, 10.oktobrī, pulksten 11.00 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notiks grāmatas prezentācija.

Grāmata ir veltīta vienīgajam vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļam Baltijas valstīs. Tajā vienkāršā un saprotamā valodā stāstīts par dzelzceļa ritošo sastāvu, tā izmantošanu, sliežu ceļu īpatnībām un inženierbūvēm, dzelzceļa būvniecību un darbību, sākot no 1903.gada līdz pat mūsdienām. Grāmata ir bagātīgi ilustrēta ar vēsturiskajiem un mūsdienu attēliem, kā arī kartēm, shēmām un tabulām.


Grāmatas autori ir VAS "Latvijas dzelzceļš" darbinieki - laikraksta "Latvijas Dzelzceļnieks" latviešu tekstu redaktors Andris Biedriņš un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja vecākais izstāžu organizators Toms Altbergs, kuri vairākus gadus pēta un apkopo dzelzceļa vēstures liecības, kā arī organizē industriālā mantojuma objektu saglabāšanu un popularizēšanu.


Autori vairāku gadu laikā veikuši pētījumus Latvijas un Pēterburgas vēstures arhīvos, tāpēc grāmatā atrodama līdz šim plaši nepieejama informācija un vēsturiski attēli par Vidzemes pievedceļu sabiedrību un Stukmaņu - Gulbenes - Alūksnes - Valkas šaursliežu dzelzceļu.


Izdevuma autori cer, ka tas ieinteresēs daudzus lasītājus, īpaši jaunatni, kā arī tehnikas vēstures mīļotājus un tūristus, kuri nolēmuši apceļot Latviju. Grāmatā atrodama informācija par dabas un vēstures objektiem Gulbenes - Alūksnes dzelzceļa līnijas apkārtnē, kā arī par dažādām tūrisma aktivitātēm šajā dzelzceļa maršrutā, tāpēc grāmata būs noderīga arī kā tūrisma ceļvedis.


Grāmata iznākusi ar VAS "Latvijas dzelzceļš", SIA "Gulbenes - Alūksnes bānītis", Valsts Kultūrkapitāla fonda, Gulbenes un Alūksnes domes, kā arī Stāmerienas pagasta padomes atbalstu.


Līdz gada beigām iznāks arī grāmatas izdevums angļu valodā. Grāmatas izdevējs ir Latvijas Industriālā mantojuma fonds.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas