Izgatavo kaklasaites

Gulbenes rajona invalīdu biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Dambītis ar invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" atbalstu piedalās projektā, un ir sācis izgatavot kaklasaites.

A.Dambītis "Dzirkstelei" stāsta, ka ir sācis izgatavot divu veidu kaklasaites.

 

"Tā būs mana dāvana Latvijai dzimšanas dienā. Uz valsts svētkiem esmu nolēmis izgatavot kopā 20 kaklasaites, kuras pats esmu nosaucis par latviešu kaklasaitēm. Jau esmu reģistrējies kā pašnodarbinātā persona un ņemšu patentu savam izstrādājumam," saka A.Dambītis.


Viņš norāda, lai realizētu šādu ideju ir nepieciešama drosme, kuras daudziem invalīdiem pietrūkst.

 

"Ar gaušanos jau neko nevar panākt. Mans mērķis ir iesaistīt šajā darbā arī citus invalīdus. Zinu, ka ir kas gribētu strādāt šo darbu, proti, izgatavot kaklasaites, tāpēc esmu jau uzsācis sarunas gan ar audējām, gan metāla izstrādātāju. Protams, gatavā produkcija tālāk tiks pārdota. Pašlaik es sadarbojos ar Tautas lietišķās mākslas studiju "Sagša". Tā auž manām kaklasaitēm prievītes, savukārt metāla izstrādājumus pasūtu Rīgā kāda meistara darbnīcā," stāsta A.Dambītis.

 

Jau pagājušā gada oktobrī "Apeirons" sadarbībā ar Ideju partneru fondu uzsāka jaunu iniciatīvu ar mērķi atbalstīt cilvēku ar invaliditāti iesaistīšanos uzņēmējdarbībā, tā sekmējot viņu finansiālo neatkarību un iespēju realizēt sevi kā personību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas